Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

#1

Post autor: Mehi »

AquaEl pewien czas temu powierzył mi do testowania nowy zestaw krewetkowy 10l.
Zestaw ten ma wejsc na rynek juz w niedlugim czasie.

W katalogu AQUAEL 2010 mozemy wyczytac:
SHRIMP SET – kompletne zestawy akwariowe
dla krewetek. W skład każdego zestawu
wchodzi akwarium wyposażone w ochronne ramki z tworzywa
sztucznego, moduł oświetleniowy, filtr, grzałka oraz
pokarm dla krewetek. Zbiorniki zostały wykonane ze specjalnego
rodzaju szkła klejonego maszynowo, dzięki czemu
zapewniają efekt krystalicznie czystej wody. Oświetlenie
stanowi montowana na krawędzi zbiornika uniwersalna
lampka zawierająca energooszczędną, nowoczesną świetlówkę
o podwyższonej wydajności emisji światła.
doskonała ozdoba każdego pomieszczenia
w zestawie filtr PAT-MINI
nietłukąca, miniaturowa grzałka HEATZONE
pokarm w tabletkach dla krewetek CRUSTABS
idealne rozwiązaniem dla wszystkich pasjonatów krewetek

Obrazek

Zestaw prezentuje sie ciekawie, zreszta sami ocencie :)

Widok ogolny:
Obrazek
Caly zestaw tworzy bardzo zwarta, klasyczna bryle charakteryzujaca kostki.
Sylikon czarny, ladnie polozony, robi dobra rame aranzacji. Cieszyla bym sie jednak bardziej widzac w tym miejsu bezbarwny silikon. Chociaz... czarny silikon bardzo dobrze pasuje do kątownikowy pod i na akwarium. Wiem, niezdecydowana jestem, dlatego ocene tego detalu pozostawiam kazdemu z osobna do oceny przy szklaneczce ulubionego trunku ;)

Wymiary akwarium to 20cm x 20cm x 25cm(h), szyba ma grubosc 4mm.

Wg mnie bardzo praktycznym zastosowaniem jest szybka umieszczona na kątownikach zapobiegajaca nadmiernemu parowaniu oraz ucieczkom krewetek :)
Pokrywka ma praktyczny uchwycik ulatwiajacy podnoszenie jej.
Obrazek

Kątowniki wygladaja bardzo porzadnie, maja otworki do przeprowadzania kabli, dobrze trzymaja szklana pokrywke. Identyczne kątowniki akwarium ma za podstawe, co tworzy bardzo zgrany wyglad.
Obrazek

W komplecie jest grzalka 5W, niestety bez termostatu, filterek idealnej wielkosci do tego akwarium 4W oraz lampka kompaktowa 9W.

Jak juz wspomnialam szkoda ze grzalka nie ma termostatu, choc przy takiej wielkosci to przegrzac zbyt rady nie da :) No i w tej objetosci kazdy centymetr jest cenny wiec mozna by wywnioskowac ze podlaczenie termostatu zewnetrznego jest dobrym pomyslem :)
Obrazek

Filterek jest bardzo maly, kompaktowy z prefiltrem. Dobrze filtruje, jest cichy i wg mnie doskonale dopasowany do rozmiaru akwarium.
Obrazek

Oświetlenie - tu chyba powinnam sie na chwile zatrzymac myslac dluzej o tej kompaktowce.
Na naszym rynku jest zdecydowanie malo takich kompaktowych lampek. Ten model przeznaczony jest na cienkie szyby. Dobrze siedzi na 4mm ale na 6 juz sa trudnosci z wcisnieciem go na szybke. Jest on ruchomy co niewatpliwie jest pomocne przy sprzataniu oraz podmianach wody i innych manipulacjach. Ma on wlacznik na kablu, lecz jak dla mnie jest on zbyt daleko. Pomijam juz fakt ze pracuje to oswietlenie u mnie na timerze.
Obrazek

Wlacznik jest za daleko od oswietlenia. Budowa oprawy jest czarna, solidna. Zalaczona swietlowka swieci dobrze. W obudowie jest zamontowana warstwa odblaskowa.

Obrazek

Ogolne wrazenie jest bardzo dobre. I teraz rzecz bardzo wazna i mnie chyba najbardziej irytujaca w calym zestawie.
Logo na przedniej szybie.
Obrazek
Ja rozumiem, ze cube musi sie reklamowac, ale na poczatku ten drobny aczkolwiek bardzo dobrze wykonany element ostro irytuje. Gdyby bylo to logo na dole.. To tez by bylo widoczne ale by nie przyciagalo tak wzroku, no ale jest na gorze, tuz pod linia wody. Na poczatku strasznie mnie denerwowal ten szczegolik, bo co spojrzalam to widzialam taka plame oswietlana od tylu. Po pewnym czasie czlowiek sie przyzwyczaja ale mimo to nadal sie wie ze to logo tam jest :)
Ja w pelni popieram logowanie swoich zbiornikow, ale nie w tak przyciagajacych miejscach... Ciesze sie i raduje ze logo nie umieszczono na srodku przedniej szyby bo to jedyne jakies 10cm w dol :)

Podsumowując: Zbiornik bardzo ladnie wykonany, tworzacy zgrana calosc. Rozmiar maly, jednakże nie sprawia to problemu z aranzacja. pomyslowe rozwiazanie z naroznikami, szyba nakrywowa i podstawka. Dobra jakosc, idealne uzupelnienie biurka w pracy czy kącika wypoczynkowego w domu.
Mysle tylko by to akwarium nie stalo sie zastepca szklanych kuli dla bojownikow. Rozmiar jest maly, powiem wiecej: za maly do trzymania ryb. Dla kilku krewetek super, ale nie dla ryb.
Czego mi brakuje? W zestawie moglo by sie znajdowac czarne tlo.

Dziekuje za uwage, a aranzacje wykonana w tym akwarium przedstawie niebawem.
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 9:25 am przez Mehi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Magda :)

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

#2

Post autor: Dzym »

Mehi zdradz jeśli możesz jak stałaś się szczęśliwą posiadaczką tego zestawu.

Ja z nim styczność miałem dwa razy:

- na zlocie krewetkowym;
- wystawa w zoo ( ale tutaj to tylko w rozmowach z organizatorem ); że miał właśnie przekazać takie zestawy do testowania.
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 8:59 am przez Dzym, łącznie zmieniany 1 raz.
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

#3

Post autor: Hornet »

Ja zawsze mam obawy przy takim małym litrażu o stabilność warunków... :neutral:
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

#4

Post autor: welonka »

Ja obecnie testuje ten zestaw, ale 20 litrowy i jestem bardzo z niego zadowolona :smile:
Filtr jest naprawdę mały, łatwy w czyszczeniu, i bardzo wydajny :smile:
Grzałki jeszcze nie testowałam, bo na razie nie jest potrzebna.
Lampka jest super, bardzo mi się podoba i jak na moje potrzeby zupełnie wystarczająca :smile:

Ps. Szkoda tylko, że nie robią tego zestawu w większych pojemnościach - 45,54,60 :sad:
Bardzo chętnie bym taki właśnie sobie nabyła :neutral:
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra

Gość

Re: Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

#5

Post autor: Gość »

My "testujemy" kostkę 30l. Grzałka już na samym początku sprawiała nam kłopoty. Logo trochę drażni - szczególnie przy robieniu zdjęć. Filterek super się sprawuje - zwłaszcza po wymianie gąbeczki na większą powierzchniowo, ale płaską.
Naszym usprawnieniem było dołożenie drugiej lampki - kostka robi za mini roślinniak.
Jak na tak małe akwa - aranżacja zupełnie niekłopotliwa. Można wykorzystać kilka fajnych pomysłów. Poszło nam sprawniej niż w tradycyjnej 25 l.
Uwaga na osad kamienny, który jakoś łatwo zbiera się pod tymi naroznikami.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

#6

Post autor: saintpaulia »

Powyższy post jest mój - nie wiem czemu jako gość :razz:

Dein

Re: Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

#7

Post autor: Dein »

Co do logo - u mnie logo jest nie na przedniej, tylko na tylnej szybie, ha ha ha.

Set dwudziestolitrowy jest w porządku, ale parę rzeczy jednak do wymiany ewentualnej. Jak dla mnie - grzałka bez termostatu to za duże ryzyko, a dokupować zewnętrznego nie ma sensu, bo niewiele drożej nowa grzałka wyjdzie. Filtr jest fajny i wydajny, ale nawet przyciszony maksymalnie robi spory kocioł, więc wymienię go prędzej lub później na najtańszą kaskadę. I może warto napisać, że jeśli kładzie się górne narożniki, lepiej nie przesadzać z poziomem wody. Ja mam tendencję do lania pod samą krawędź niemal i jakoś tak się robi wtedy, że woda podcieka pod ramki i leje się po ściankach wcale nieskąpo.

Podsumowując - może to wygodne, że zestaw zawiera wszystkie elementy, ale osobiście wolałbym wydać mniej, dostać set z samym światełkiem, które jest fajne i funkcjonalne, a grzałkę i filtr dokupić osobno.

Logo to dla mnie najmniejszy problem, bo od spodu jest czarne, ja mam na szybie z logiem czarne tło, więc logo nie widać.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Krewetkarium 10l AquaEl czyli Magdalena Ryba testuje :)

#8

Post autor: saintpaulia »

A to prawda, wodę trzeba lać oszczędniej :twisted: U mnie filterek na pół skręcony pralki nie robi. Może nie jest dość dobrze dobrany rozmiarowo. U nas to jednak 10 l. więcej. :wink:
I jak to ma być już taki pełny zestaw - to ja jeszcze termometr poproszę! :P
ODPOWIEDZ