awaria filtra

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

awaria filtra

#1

Post autor: saintpaulia »

Dziś mój filtr uni filter aquael'a, który pracował w 25 litrach zastrajkował. :cry: Już jakiś tydzień temu zauważyłam, że słabiej pracuje - teraz wcale. Nie jest zapchany. Jakieś pomysły co nawaliło? Da się go uratować? :o
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: awaria filtra

#2

Post autor: ORZECHOPCJA »

rozbierz, umyj wirnik i ośkę i włącz na sucho. Zobacz czy kreci jak tak to będziemy szukać dalej, a jak nie to kibel :cry:
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: awaria filtra

#3

Post autor: saintpaulia »

Dzięki. Umyłam jeszcze raz. Kręci ale jakoś wolno.
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: awaria filtra

#4

Post autor: ORZECHOPCJA »

A jak wyjęłaś wirnik to w środku cylinder szczoteczka umyłaś? A i czy wirnik na ośce się leciutko kręci? Zobacz jeszcze wszystkie połączenia i czy gąbka jest czysta, może przykręcona jest przysłona blokująca przepływ wody. A może zapowietrzony jeszcze jest to go poprzekręcaj pod woda w akwa
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: awaria filtra

#5

Post autor: saintpaulia »

Umyłam wszystko, do czego dało się dotrzeć, także patyczkami do uszu. Raczej lekko się kręci. Wszystkie te czynności już mam za sobą.
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: awaria filtra

#6

Post autor: ORZECHOPCJA »

To może już jego końcóweczka żywota. Może ma jakieś przebicie w uzwojeniu pierwotnym tzn. tam gdzie się wkłada wirnik taka ciężka rzecz zalana plastikiem. Ja miałem podobnie ze swoim Fanem mini-plus, dopiero jak miałem skaleczony palec i wsadziłem rękę do baniaka to poczułem lekkie kopanie prądu i tez coś wolno papowa wodę.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: awaria filtra

#7

Post autor: saintpaulia »

To wygląda, że to ten przypadek, o którym piszesz. Niedawno jak dłubałam w akwarium to poczułam takie lekkie szczypanie, w skaleczeniu, ale jakoś nie skojarzyłam z przebiciem. Czyli mogiła.
Sądny dzień normalnie - w największym akwarium świetlówka dokonała żywota. :???:

Serdeczne dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: awaria filtra

#8

Post autor: ORZECHOPCJA »

No właśnie jakieś Ku.... fatum czy co, psy stratowały nasz ogródek pogryzły kanapę na tarasie, pogniotły kwiatki w skrzynce , zbiły słoik z sadzonkami, rura odprowadzająca wodę od głowicy filtracyjnej na szczęście wywnętrzna wypadła i zbeształa mi lotosa czerwonego :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ..... Idę się napić pianki bo normalnie nie wytrzymam ciśnienia mam z 1500 chyba

PS. Mi przez ta głowice Fana wywalało co parę godzin bezpieczniki, i nie wiedziałem od czego dopiero skojarzyłem te kucie w palec w akwarium
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ