czy to ma sens?

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
die10
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 11:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

czy to ma sens?

#1

Post autor: die10 »

Witam . Pytanie dotyczy tego czy ma sens umieszczenie w akwarium dwóch dyfuzorów co2 oczywiście po przeciwległych stronach zbiornika no i co się z ty wiążę wstawienie trójnika na wężyku doprowadzającym? ma to sens?
Awatar użytkownika

Sulej
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: wt maja 12, 2009 9:34 am
Lokalizacja: Jozefów (Otwocki)
Płeć:

Re: czy to ma sens?

#2

Post autor: Sulej »

Moim zdaniem niezbyt...
po prostu co2 zostanie szybciej rozprowadzone po akwarium
jeśli twoje akwarium jest standardowych rozmiarów to ja bym się w coś takiego nie bawił natomiast jeśli twoje akwarium jest dość spore to możesz spróbować z trójnikiem

Autor
die10
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 11:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to ma sens?

#3

Post autor: die10 »

akwarium dł 150 cm >W tej chwili jest jeden dyfuzor nad nim deszczownica no i bąbelki dolatują powiedzmy do połowy akwarium
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to ma sens?

#4

Post autor: Tomacha »

Przy akwarium tej dlugosci ma to sens.

Autor
die10
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 11:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to ma sens?

#5

Post autor: die10 »

A czy to nie będzie tak,że co2 poleci najkrótszą drogą do jednego dyfuzora a ten drugi nie spełni swojego zadania ? nie znam się na fizyce:)

bridżet

Re: czy to ma sens?

#6

Post autor: bridżet »

Nie ma znaczenia jak daleko doleci bąbelek , tylko jak szybko rozbija się na mniejsze cząsteczki. Jeżeli z dyfuzora startuje spory i po drodze do tafli wody znika do rozmiarów mikroskopijnych (im mniejszy tym lepiej) to bardzo dobrze.
Generalnie według mnie im niżej dyfuzor tym dłuższa droga bąbelków a co za tym idzie lepsze efekty.
Filtr zrobi swoje po rozbiciu cząsteczek rozprowadzi stężenie po całym akwarium.
Przy takim zbiorniku na pewno masz kubełek najbardziej wydajna opcja to BAJPAS blisko wylotu z kubełka który rozbija po drodze na malutkie cząsteczki CO2, woda wpadająca do akwa osiąga szczyt możliwości jeżeli chodzi o wydajne rozbicie dwutlenku-węgla.

Pozdrawiam.
Ewa.

Autor
die10
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 11:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to ma sens?

#7

Post autor: die10 »

Ewo naświetlę trochę całą sytuację. Jest tak : dyfuzor przy samym dnie bąbelki drobne wylatują deszczownica od filtra zewnętrznego ustawiona poniżej tafli lustra wody tak około 10-15 cm no i bąbelki dolatują gdzieś powiedzmy do połowy zbiornika druga połowa powiedzmy że "martwa" no i tu pomysł ażeby wstawić trójnik na wężyku doprowadzić co2 w przeciwległy kraniec akwarium i tu opcja nr1) dyfuzor nr2 przy dnie albo wpięcie wężyka do filtra wewnętrznego w miejsce od napowietrzania srumienia . co o tym myślisz? Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Wrz 23, 2010 10:04 pm ]
Albo takie coś: posiadam taki dyfuzor do napowietrzania filtra zewnętrznego eheima i może tam wpiąć co2? dodam że jak miałem go założonego to można było go ustawić tak że powietrze było rozbite na bardzo małe bąbelki
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to ma sens?

#8

Post autor: Tomacha »

Pytales o dyfuzory - czy warto, wiec mowilem wczesniej o dyfuzorach. Ale bridzet/rafal powiedzial Ci co bedzie jeszcze lepsze. Daj CO2 na wylot w filtrze zewnetrzny, Ja mam tak teraz i jest to 100% rozpuszczalnosci. I dodatkowo zaden szit nie zasmieca akwarium w srodku.
Wczesniej mialem mieszalnik ferplastu- rowniez bardzo skuteczne urzadzenie- rozpuszcza idealnie CO2 - ale wada jest taka, ze wisi takie cudo w srodku akwarium. Kolejna zasmiecarka i zabawka do czyszczenia. A ja jestem leniwy bardzo, wiec wolalem cos do czego nie bede rak musial przykladac a ni tych rak moczyc...Daj CO2 na wylot filtra i problem bedziesz mial z glowy. Mozna nawet kupic takie urzadzonka juz zmontowane za pare zlotych. Prosta i skuteczna sprawa.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

wolfik
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: sob maja 29, 2010 11:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: czy to ma sens?

#9

Post autor: wolfik »

a jak masz wylot filtra ustawiony tak, żeby wzburzał powierzchnię wody i do tego na wylocie dodasz CO2, to nie będzie się czasami to CO2 zbyt szybko ulatniało z wody ?

die10

Re: czy to ma sens?

#10

Post autor: die10 »

Tomacha jak rzekłeś tak żem uczynił:) na wylocie filtra zewnetrznego dyfuzor skierowany w dół ,bąbelki bardzo malutkie .Zero kombinacji ,w prostocie siła . Dzięki.
ODPOWIEDZ