Elektozawór buczy?

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Elektozawór buczy?

#1

Post autor: Jola75 »

Mam pytanie wasze elektrozawory też buczą ? mój wydaje dźwięki jak pompka do powietrza i trochę mnie denerwuje. Dodatkową zagadką dla mnie jest to że ciśnienie na reduktorze, po zamknięciu przepływu gazu wzrasta z 1,2 do max czyli do końca zegara, zastanawiam się czy tak duże ciśnienie na reduktorze, zwyczajnie go nie uszkodzi ? dodam że jak gaz zaczyna lecieć po kilku godzinach spada na prawidłowy poziom 1,2
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 9:24 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#2

Post autor: sum »

Jola75, zmuszasz mnie o tej godzinie do otwierania szafki,no cóż :evil: Stwierdzam,że u mnie na dwóch manometrach przed i po otwarciu elektrozaworu jest te same ciśnienie.Wylot 1,4,butla 60.Elektrozawór minimalnie,mało słyszalnie hałasuje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 10:42 pm przez sum, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#3

Post autor: Jola75 »

więc z moim jest coś nie tak, dobrze rozumiem ? puszcza gaz ?
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 10:42 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#4

Post autor: froster »

coś tu nie bangla
daj fotki może uda się zobaczyć co Ty tam narozrabiałaś ;)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#5

Post autor: sum »

O której się wyłączył?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#6

Post autor: Jola75 »

o 17 sie wyłączył, wstazówka na reduktorze jest już poza skalą jak nie było elektrozawory był zawsze ustawiony na 1,2 i trzymał takie ostawienia puki nie kończył się gaz (zaczynało spadać) zaraz zrobie zdjęcie

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 10:55 pm ]
na zdjęciu pierwszym (zbliżeniu) widać jakby wskazówka była na zero ale jest na maxa, zwróćcie uwagę na ten biały ogranicznik, jakby było zero wskazówka byłaby po drugiej stronie tego ogranicznika, ciśnienie rośnie powoli kilka godzin temu było około 3 barów
zbliżenie :

Obrazek

całość:

Obrazek idzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 10:56 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#7

Post autor: grazdar1 »

może -za sporo rozkręcilas regulatorem na reduktorze -a za do przykreciłas na zaworku precyzyjnym
najpierw po odkreceniu butli regulujesz przy reduktorze a potem ,,szlifujesz ,, zaworkiem precyzyjnym [jak masz]
ponadto trzeba uważać bo przy reduktorach są lub bywają lewe ginty[ odkręcając zamykasz i na odwrót
jak 1 raz startowałem - to miałem mała explozje z tego powodu [wywaliło 1 manometr i szklany dyfuzor ]naszczescie nic powazniejszego sie nie stało---dopiero gość ze sklepu mnie uswiadomił o lewym gwincie
grazdar1

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#8

Post autor: Jola75 »

no właśnie nie jak działa to ciśnienie jest prawidłowe czyli takie jak było zawsze, jak zamyka go zawór to ciśnienie powoli rośnie, kurde wczoraj spałam spokojnie bo myślałam że może tak ma być ja byłam tak zrypana że nie miałam weny i ochoty żeby pytać a dziś mi to spokoju nie daje i w sumie nie wiem co teraz zrobić jak go zamknę to ciśnienie i tak nie spadnie :( gaz rano ruszył normalnie tak jak zawsze leciał, nie wiem o co w tym chodzi :(
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 11:06 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#9

Post autor: froster »

ja bym to wszystko jeszcze raz rozkręcił i zobaczył czy wszystko ok z uszczelkami

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#10

Post autor: Jola75 »

Foster ale ona nawet rozkrecana nie była, typ odkręcił tylko zawór precyzyjny , wkręcił elektrozawór i dokręcił zaworek, bo tak chciałam :( kurde na 8 do pracy ide i babrać się do 2 nie chcę, a teraz nie wiem czy zasnę ze strachu a jak mi ryby o 7 jak się włączy wytruje :( z tego co wiem zakręcać jej z takim ciśnieniem też nie mogę :(
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#11

Post autor: sum »

Jola75, zakręć butlę i zobacz czy spada ciśnienie
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#12

Post autor: froster »

Janet no i typ musiał coś ewidentnie zje...ć , drugie wyjście jest takie ,że elektrozawór nie pracuje jak powinien czyli zwalony jest :twisted:
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#13

Post autor: sum »

Jest i trzecie wyjście,elektrozawór podczas pracy tak się grzeje,że popieprzył uszczelki.Kiedyś przerabiałem taki tik.Jakiej mocy jest ten elektrozawór?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#14

Post autor: Jola75 »

Skręciłam ją na rotametrze ciśnienie ani drgnie :( czyli nie spada butla jest odkręcona zobaczę co będzie rano, czy jak bym wstała później od tego jak sie zawór włączy coś sie stanie z zaworem jak gaz nie bedzie szedł?

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 11:25 pm ]
w tym sęk że on nie bardzo sie grzeje 2,5 wata ma tylko :(

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 11:27 pm ]
froster pisze:Janet no i typ musiał coś ewidentnie zje...ć , drugie wyjście jest takie ,że elektrozawór nie pracuje jak powinien czyli zwalony jest :twisted:
Foster ale na moją kobiecy łeb elektrozawór jest ok bo on trzyma, a reduktor puszcza, juz nic z tego nie panimaju :( elektrozawór jest za rotametrem, nie puszcza gazu, natomiast reduktor mimo że ma ustawione 1,2 bara podaje gaz, ale dlaczego nie puszczał jak gaz szedł i tu jest pytanie.
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 11:29 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#15

Post autor: froster »

a jak z ujściem gazu ? możesz ustawić tak żeby ma maxa leciało CO2 tak wiesz z życiem ,wiatrem ... huraganem ? :)

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 11:29 pm ]
napisz jeszcze jaki to dokladnie jest elektrozawór ... model , producent

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 11:31 pm ]
Jola75 pisze:Foster ale na moją kobiecy łeb elektrozawór jest ok bo on trzyma
aha i tak mocno trzyma ,że aż buczy :D
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 11:30 pm przez froster, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#16

Post autor: Jola75 »

moge tak ustawić ale zawsze miałam ustawiona 1,2 bara a gaz rozkręcam precyzyjnym, a reduktor to z zestawu aquela set 500 nie wiem kto go wyprodukował :(

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 11:33 pm ]
on buczy jak pracuje :D czyli w dzień jak gaz leci :D teraz jest martwa cisza
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#17

Post autor: grazdar1 »

może faktycznie ci tak buczy głosno i cos z nim nie tak [ sprawdz na elektroaworze kierunek przeplywu cy dobrze jest? ]
grazdar1
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#18

Post autor: sum »

Jola75 pisze:2,5 wata ma tylko
to bardzo dobry,nie powinien się grzać.Spróbuj lekko dokręcić rotametr,może tam puszcza.Możesz też zrobić na szybko piankę.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#19

Post autor: Jola75 »

a jak się dokręca rotametr tam nie ma żadnych śrub (czytaj niczego czym można kręcić, chyba że można kręcić tym czymś co pokazuje ciśnienie) :razz: można tylko dokręcić cały reduktor pod butle :(

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 11:38 pm ]
grazdar1 pisze:może faktycznie ci tak buczy głosno i cos z nim nie tak [ sprawdz na elektroaworze kierunek przeplywu cy dobrze jest? ]
kierunek jest ok, ten typ nie robił tego poraz pierwszy :( ale buczenie przeżyje co z tym cholernym ciśnieniem, może się ta butla rozszczelnić jak za bardzo wzrośnie ?

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#20

Post autor: froster »

Jola75 pisze:a jak się dokręca rotametr tam nie ma żadnych śrub (czytaj niczego czym można kręcić, chyba że można kręcić tym czymś co pokazuje ciśnienie) można tylko dokręcić cały reduktor pod butle
kto zrozumiał ? :D

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#21

Post autor: Jola75 »

froster pisze:
Jola75 pisze:a jak się dokręca rotametr tam nie ma żadnych śrub (czytaj niczego czym można kręcić, chyba że można kręcić tym czymś co pokazuje ciśnienie) można tylko dokręcić cały reduktor pod butle
kto zrozumiał ? :D
ja :D
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#22

Post autor: grazdar1 »

mi sie wydaje że coś z reduktorem nie tak -a nie z elektrozaworem
normalnie reduktor kontroluje cisnienie wychodzace a zaworek precyyjny tylko szlifuje go a elektrozawor amyka lub otwiera przepływ
u ciebie wyglada na to jakby elektrozawór wsystko trzymal i dlatego tak głosno buczy
---ten hydraulik musial ci coś roz...
grazdar1

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#23

Post autor: froster »

grazdar1 pisze:---ten hydraulik musial ci coś roz...
też tak myślę ,że on coś pięknie namieszał

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#24

Post autor: Jola75 »

Dobra poddaję się, biorę tą cholerną butlę do pracy jutro, może mi chłopaki pomogą, tyle że dla nich co2 to zbędny gadżet, a ja na tym się nie znam aż tak, dziwi mnie tylko że bez zaworu pracowała idealnie, ciśnienie nie drgnęło czyli jest max
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#25

Post autor: sum »

Jola75 pisze:a jak się dokręca rotametr
Ja kiedyś miałem ten zwykły reduktor z rotametrem :arrow: http://img08.allegroimg.pl/photos/128x9 ... 1249097711 można było całkowicie odkręcić tą plastikową rurkę(rotametr)pod spodem jest uszczelka i ona puszcza.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#26

Post autor: Jola75 »

grazdar1 pisze:mi sie wydaje że coś z reduktorem nie tak -a nie z elektrozaworem
normalnie reduktor kontroluje cisnienie wychodzace a zaworek precyyjny tylko szlifuje go a elektrozawor amyka lub otwiera przepływ
u ciebie wyglada na to jakby elektrozawór wsystko trzymal i dlatego tak głosno buczy
---ten hydraulik musial ci coś roz...
Masz rację :( no nic dzięki za pomoc ide spać bo rano się nie zwlekę z wyrka :(

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 11:49 pm ]
sum pisze:
Jola75 pisze:a jak się dokręca rotametr
Ja kiedyś miałem ten zwykły reduktor z rotametrem :arrow: http://img08.allegroimg.pl/photos/128x9 ... 1249097711 można było całkowicie odkręcić tą plastikową rurkę(rotametr)pod spodem jest uszczelka i ona puszcza.
wystaje tam jakies diabelstwo, jutro spróbuje ale mam tego nie wykręcać ? tylko dokręcić ?

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#27

Post autor: froster »

sum pisze:pod spodem jest uszczelka i ona puszcza.
sum, ale jakby puszczało to na manometrze nie było ciśnienia na maxa ,a tu o to chodzi ...

Janet a pozatym ,ze na manometrze jest to ciśnienie na maxa to wszystko pracuje ok ? tak jak przed załorzeniem elektrozaworu ?
a tak ogólnie to co Cię podkusiło ,żeby kupić ten zestaw ? Za tą kasę to hoho zapytaj Suma :)
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#28

Post autor: grazdar1 »

już z komputerem jakimś --coś by znalazł
grazdar1

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#29

Post autor: Jola75 »

froster pisze:Janet a pozatym ,ze na manometrze jest to ciśnienie na maxa to wszystko pracuje ok ? tak jak przed załorzeniem elektrozaworu ?

Dokładnie foster wsio jest ok, wystraszyło mnie tylko to ciśnienie na zegarze, bo nigdy takie nie było i zaczełam czytac i doczytałam ze jak bedzie za duże może się właczyć jakis zawór bezpieczeństwa i wywali butle ale nigdzie nie znaLAZŁAM TAKIEGO PRZYPADKU :(, a moze kurde ten typ tak ma, wczoraj jak podłaczyłam butle gdzies o 21 koło 24 ale juz sił nie miałam i to olałam a juz był max, rano ruszyła dobrze, ale teraz mam pietra, niby jest zawór precyzyjny ale się boje :(
a pokusiło mnie :( i jak na moje zdolnosci manualne był to zestaw ok, pozatym nigdy mnie nie zawiódł
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 11:58 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Elektozawór buczy?

#30

Post autor: sum »

Jola75 pisze:tylko dokręcić ?
tak delikatnie.Chyba,że w tym twoim jest to inaczej rozwiązane.Najlepsza pianka z ludwika i wszystko widzisz.
froster pisze:sum, ale jakby puszczało to na manometrze nie było ciśnienia na maxa ,a tu o to chodzi ..
właśnie nie do końca jestem przekonany,że będzie tak jak piszesz.Coś kojarzę u siebie podobną sytuację ale to było dosyć dawno temu i może mi się coś pomerdało.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ