Szukam kamieni

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
AdrianX
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 7:28 pm
Lokalizacja: Warszawa,Bemowo,Górczewsk
Na imię mam: Adrian
Płeć:

Szukam kamieni

#1

Post autor: AdrianX »

Witam

Poszukuję kamieni takich jak w linku:
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2dbjpy1&s=4" onclick="window.open(this.href);return false;

Może ktoś wie gdzie w Wawie lub okolicach są takie dostępne.
L204
Awatar użytkownika

bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Szukam kamieni

#2

Post autor: bon007 »

Jedź do CH M1 w Markach tam jest pełno takich kamieni [Tak jak sklep Piotr i Paweł] tylko może troszkę bardziej w białawych ale kształt ten też tam jest.
leżą ich 1000 pod sklepami jako ozdoba, najróżniejsze kształty przeważnie do ok 12 cm i raczej nie zmieniają parametrów wody.
Większe [płaskie] w różnych kolorach to nad Wisłą znajdziesz, no chyba że chcesz kupić profesjonalne kamienie z atestem unijnym : ) ale ja tam nigdy nie płaciłem za kamienie a szlachetnych nie zbieram.
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak
Awatar użytkownika

Autor
AdrianX
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 7:28 pm
Lokalizacja: Warszawa,Bemowo,Górczewsk
Na imię mam: Adrian
Płeć:

Szukam kamieni

#3

Post autor: AdrianX »

W takim razie rozejrzę się nad Wisłą:)
L204
Awatar użytkownika

bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Szukam kamieni

#4

Post autor: bon007 »

Rób jak chcesz ale osobiście uważam że trzeba być snobem żeby płacić za coś co samemu można znaleźć no ale to tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam.
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Szukam kamieni

#5

Post autor: Lech-u »

bon007 pisze:leżą ich 1000 pod sklepami jako ozdoba,
Obawiam się, że zabieranie kamyków z czyjejś dekoracji to chyba kradzież.
bon007 pisze:w różnych kolorach to nad Wisłą znajdziesz
O, to może być dobry pomysł.
AdrianX pisze:W takim razie rozejrzę się nad Wisłą:)
Skoro AdrianX powiedział, że rozejrzy się nad Wisłą to kompletnie nie rozumiem tego:
bon007 pisze:Rób jak chcesz ale osobiście uważam że trzeba być snobem żeby płacić za coś co samemu można znaleźć no ale to tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam.
Czy tylko ja nie mogę się doszukać sensu?

Ja też uważam, że kamienie można znaleźć w różnych miejscach. Na przykład ja przywożę namiętnie kamienie z wakacji. Z plaży. Albo z lasu. No, ale mam też trochę ze sklepu. Ogrodniczego. A kilka z akwarystycznego. Snob jestem. Albo snopek, bo czasami zbieram kamienie...

tunele
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lip 27, 2014 4:15 pm
Lokalizacja: praga płd
Na imię mam: placek
Płeć:

Re: Szukam kamieni

#6

Post autor: tunele »

bon007 pisze:Rób jak chcesz ale osobiście uważam że trzeba być snobem żeby płacić za coś co samemu można znaleźć no ale to tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam.

Nie ma za co Lechu
Awatar użytkownika

bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Szukam kamieni

#7

Post autor: bon007 »

Napisałem ten drugi post bo coś ktoś na czacie przebąkiwał o tym temacie.
Dlatego chciałem dobitniej podkreślić że zwykłe kamienie można zdobyć na wiele sposobów nie płacąc za nie i taki był WŁĄŚNIE ZAMIAR NAPISANIA DRUGIEGO POSTA - teraz kumasz szanowny panie z kapselkiem Lecha ? Mam nadzieje że przybliżyłem sens mojej drugiej wypowiedzi.
Co do wzięcia sobie 5-8 kamieni z dekoracji to wielka mi kradzież.
Akurat remontuje Ecco obok "Piotra i Pawła" i chyba dziś znowu sobie wezmę tym razem ze 20 jakiś fajniejszych kamieni. Oczywiście jeśli kogoś uraziłem tą "zuchwałą wręcz brawurową kradzieżą" to zawsze może wpaść do Ecco i mi się wyżalić że to źle: ) Nie mów drogi panie że ty taki świętoszek jesteś że w życiu nie wziąłeś sobie nawet takiego bzdeta jak kamień, no ale na forum pewnie się nie przyznasz bo tyś tu wieeeeelki moderator [świećmy przykładem dla młodych niech nie kradną naszych polskich kamieni]: ), no sami praworządni ludzie normalnie : ) Pozdrawiam serdecznie i z chęcią odpowiem na ewentualne dalsze posty jeśli coś jeszcze jest ciężkie do "zrozumienia".
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Szukam kamieni

#8

Post autor: Lech-u »

Szanuję Twoją opinię na temat kradzieży, choć się z nią nie zgadzam ani nie popieram.

Dein

Re: Szukam kamieni

#9

Post autor: Dein »

bon007 pisze:Napisałem ten drugi post bo coś ktoś na czacie przebąkiwał o tym temacie.
W zupełnie innym kontekście.
Rozmawialiśmy z kolegą o ponadczasowych wisiorach z otoczaków i kolczykach z najprawdziwszego kryśtału.
Awatar użytkownika

bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Szukam kamieni

#10

Post autor: bon007 »

Ok koniec tematu Dein/Lechu nie zrozumieliśmy się i to wszystko.
Jestem trochę przewrażliwiony przez pewne inne forum na którym zaczepki są na porządku dziennym.
Pozdrawiam Bonus
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Szukam kamieni

#11

Post autor: Lech-u »

bon007 pisze:Jestem trochę przewrażliwiony przez pewne inne forum na którym zaczepki są na porządku dziennym.
A u nas jest tak sielsko-anielsko.

Wracając do kamieni:
Widziałem w sklepie z kamieniem ogrodniczym i elewacyjnym na drodze z Konstancina do Piaseczna (po prawej stronie). Spory wybór kamieni. No, ale trzeba zapłacić... :)
Awatar użytkownika

Autor
AdrianX
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 7:28 pm
Lokalizacja: Warszawa,Bemowo,Górczewsk
Na imię mam: Adrian
Płeć:

Re: Szukam kamieni

#12

Post autor: AdrianX »

Lech-u pisze:
bon007 pisze:Jestem trochę przewrażliwiony przez pewne inne forum na którym zaczepki są na porządku dziennym.
A u nas jest tak sielsko-anielsko.

Wracając do kamieni:
Widziałem w sklepie z kamieniem ogrodniczym i elewacyjnym na drodze z Konstancina do Piaseczna (po prawej stronie). Spory wybór kamieni. No, ale trzeba zapłacić... :)
Słyszałem też, że duży wybór kamieni mają na Ryżowej więc jak by tam nie było to podskoczę tam gdzie piszesz no jeszcze ewentualnie wypad nad Wisłę :-D

Co do płacenia za kamienie to jak bym trafił w jakiejś normalnej cenie i ładne to zapłacę.
L204

tunele
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lip 27, 2014 4:15 pm
Lokalizacja: praga płd
Na imię mam: placek
Płeć:

Szukam kamieni

#13

Post autor: tunele »

Nie wiem czemu ale skojarzylo mi sie z ... :P
http://www.youtube.com/watch?v=_AeuWJ4p1Jg
Zablokowany