Moje Akwaria

Ogłoszenia i wątki archiwalne

Autor
Maciek1981
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Moje Akwaria

#1

Post autor: Maciek1981 »

Brak zdjęć
Ostatnio zmieniony pn paź 20, 2014 9:22 am przez Maciek1981, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Re: Moje Akwaria

#2

Post autor: rafalwienio »

Jak duże są te akwaria na pierwszych zdjęciach...? Nie masz "lekkiego" przerybienia...?

Autor
Maciek1981
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Moje Akwaria

#3

Post autor: Maciek1981 »

Jedno akwarium jest 200l, drugie 160l a te najmniejsze to ma 20l.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Moje Akwaria

#4

Post autor: kwiat »

O to samo miałem zapytać czy nie za dużo tych ryb ale może podpłynęły do zdjęcia :) i szybka nie wypolerowana przed zdjęciem :)
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Moje Akwaria

#5

Post autor: shadowrider »

Te 2 termometry to rozumiem jeden mierzy temperaturę przy gruncie a drugi przy powierzchni?
Awatar użytkownika

rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Re: Moje Akwaria

#6

Post autor: rafalwienio »

Czyli rozumiem tam gdzie pielegnice to 200, tam gdzie skalary i gurami to 160, 20l tam gdzie neonki, a tam gdzie brzanki? Na zdjęciach nawet po perspektywie filtra w akwarium ze skalarami wydaje się malutkie

Autor
Maciek1981
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Moje Akwaria

#7

Post autor: Maciek1981 »

rafalwienio pisze:Czyli rozumiem tam gdzie pielegnice to 200, tam gdzie skalary i gurami to 160, 20l tam gdzie neonki, a tam gdzie brzanki? Na zdjęciach nawet po perspektywie filtra w akwarium ze skalarami wydaje się malutkie
Tak te 200l z pielęgnicami, te ze skalarami i te co są brzanki to 160l, skalary miałem wcześnniej zdjęcie dałem już troszke nieaktualne do tamtego akwarium.

-- N paź 19, 2014 2:05 pm --
shadowrider pisze:Te 2 termometry to rozumiem jeden mierzy temperaturę przy gruncie a drugi przy powierzchni?
Chodziło o to że jeden nie za bardzo podawał dobrą temteperaturę dlatego były oba.

Dein

Moje Akwaria

#8

Post autor: Dein »

Nawet gdyby skupiły się w jednym miejscu do zdjęcia, widać, ze tłok jest przerażający, bo to duże rybska.
Twarze tych ryb na drugim zdjęciu jak na piekielnych obrazach Boscha i Bruegela. Ryby poukładane warstwami, a jeszcze jakieś w tle się przeciskają.
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Re: Moje Akwaria

#9

Post autor: mieciu »

Jak na moje oko to to sie wszystko kupy nie trzyma.
Awatar użytkownika

rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Re: Moje Akwaria

#10

Post autor: rafalwienio »

Prowokacja....? ;-)

Autor
Maciek1981
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Moje Akwaria

#11

Post autor: Maciek1981 »

Po to mam duże akwarium aby mieć sporo rybek, a nie jedną dwie przecież i nie tylko jednego gatunku.
Awatar użytkownika

rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Re: Moje Akwaria

#12

Post autor: rafalwienio »

Możesz nie pisać pogrubioną czcionką? Masz rację ogromne akwarium, całe 200l daje Ci możliwość trzymania 20-30 ogromnych ryb.... Co z tego, że nawet estetycznie wygląda to jak zupa rybna. Ehhhh... Szkoda gadać

Autor
Maciek1981
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Moje Akwaria

#13

Post autor: Maciek1981 »

rafalwienio pisze:Możesz nie pisać pogrubioną czcionką? Masz rację ogromne akwarium, całe 200l daje Ci możliwość trzymania 20-30 ogromnych ryb.... Co z tego, że nawet estetycznie wygląda to jak zupa rybna. Ehhhh... Szkoda gadać
Czemu mam nie pisać pogrubioną czcionką ??
Jak widać tylko krytykować umiecie, wiadomo każdy inne gatunki by trzymał i mniej ilościowo.
Awatar użytkownika

rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Re: Moje Akwaria

#14

Post autor: rafalwienio »

Nie krytykuje tylko wyrażam swoje zdanie i chociaż jestem początkującym akwarystą wydaje mi się, że masz bardzo dużo ryb. Poprosiłem o zmianę czcionki, bo trochę razi w oczy. Ile masz pielegnic w tych 200l, ja naliczyłem 32 na tym pierwszym zdjęciu. Jak duże są te rybki? Nie odbieraj moich słów jako krytykę czy atak na swoją osobę, ja tylko wyraziłem swoje zdanie z którym zupełnie nie musisz się zgadzać.

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Moje Akwaria

#15

Post autor: robertwawa »

Ja też wyrażę swoje zdanie HORRORRRRRRRRRR!!!!!!!

Autor
Maciek1981
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Moje Akwaria

#16

Post autor: Maciek1981 »

Horror to jest tutaj na tym forum jakiś chory jak widzę.

-- N paź 19, 2014 2:40 pm --
rafalwienio pisze:Nie krytykuje tylko wyrażam swoje zdanie i chociaż jestem początkującym akwarystą wydaje mi się, że masz bardzo dużo ryb. Poprosiłem o zmianę czcionki, bo trochę razi w oczy. Ile masz pielegnic w tych 200l, ja naliczyłem 32 na tym pierwszym zdjęciu. Jak duże są te rybki? Nie odbieraj moich słów jako krytykę czy atak na swoją osobę, ja tylko wyraziłem swoje zdanie z którym zupełnie nie musisz się zgadzać.
Jak duże są nie wiem, co mam ci podać ile centymetrów mają ??
Mam ich dużo i co z tego.

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Moje Akwaria

#17

Post autor: robertwawa »

Chłopie Ty masz tam ponad 40 ryb!!! I to co robisz to jakaś masakra. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale to nie jest akwarium dla większości ryb które trzymasz dla tych ryb to szklanka. Męczysz żywe stworzenia i pewnie nie wiesz jakie masz parametry bo niby skąd jak masz tam ryby z kompletnie różnych biotopów już nie wspomnę o azotanach, azotynach, amoniaku i całej reszcie.
Szkoda pisania powodzenia.

Autor
Maciek1981
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Moje Akwaria

#18

Post autor: Maciek1981 »

Pokażcie swoje to ja też wam skomentuje.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Moje Akwaria

#19

Post autor: Christo »

Maciek1981 pisze:Horror to jest tutaj na tym forum jakiś chory jak widzę.
Nikt Cię tutaj na siłę nie trzyma. Zachęcam jednak do lektury forum i poprawy warunków życia podopiecznych.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

lukaszowe
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 23, 2010 12:30 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Re: Moje Akwaria

#20

Post autor: lukaszowe »

O kur... naprawdę chwaląc się tymi fotkami liczyles na uznanie?
Juwel Rio 240
Awatar użytkownika

rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Re: Moje Akwaria

#21

Post autor: rafalwienio »

Tak ile cm mają?
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Moje Akwaria

#22

Post autor: Christo »

Maciek1981 pisze:Pokażcie swoje to ja też wam skomentuje.
Rany. Na prawdę jesteś parę lat starszy ode mnie? Czy te cyferki z nicka to ot tak se wklepałeś? :-D
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Moje Akwaria

#23

Post autor: shadowrider »

Bardzo ekstrawagandzko wyglądają na środku przedniej szyby.
Sprobuj porobić więcej zdjęć bez lampy i tak jak w galeriach innych użytkowników dokładniej opisać każdy zbiornik: litraż, filtracja, nawożenie, oświetlenie, roślinność, obsada. Może nie ma takiej tragedii.
Maciek1981 pisze:
shadowrider pisze:Te 2 termometry to rozumiem jeden mierzy temperaturę przy gruncie a drugi przy powierzchni?
Chodziło o to że jeden nie za bardzo podawał dobrą temteperaturę dlatego były oba.
Awatar użytkownika

locdog
Zapaleniec
Posty: 254
Rejestracja: pt maja 18, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa-Praga
Płeć:

Re: Moje Akwaria

#24

Post autor: locdog »

shadowrider pisze:Sprobuj porobić więcej zdjęć bez lampy i tak jak w galeriach innych użytkowników dokładniej opisać każdy zbiornik: litraż, filtracja, nawożenie, oświetlenie, roślinność, obsada.
Lepiej nie.
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Moje Akwaria

#25

Post autor: Vanilka »

:razz: :shock:
Przepraszam, ale ja mówię PAS... Czuję się zniesmaczona, zszokowa, i tak mi Twoich ryb strasznie szkoda!!!!!
Nawet nie wiem jak to nazwać... Bo zupa rybna to nawet nie jest, to konserwa rybna w tych 200L! W 160 też nie najlepiej (na pewno nie na skalary)

Nawet nie wiem od czego zacząć i czy jest sens dawania jakichkolwiek rad, skoro już na samym początku stajesz okoniem....
nasze akwaria chcesz oceniać?
Większość naszych akwariów są w wątku Galeria... Pooglądaj i wyciągnij wnioski...
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje Akwaria

#26

Post autor: Lech-u »

Maciek1981 pisze:Mam ich dużo i co z tego.
robertwawa pisze:Męczysz żywe stworzenia
Christo pisze:Zachęcam jednak do lektury forum i poprawy warunków życia podopiecznych.

Maciek, czy miałeś jakiś cel zamieszczając serię zdjęć ze swoich akwariów? Chciałbyś uzyskać jakaś radę? Ocenę tego co robisz?
Może są inne cele? Uświadom nas, proszę. Powiedz jak Ci możemy pomóc? Od jak dawna zajmujesz się akwarystyką?

To forum jest bardzo przyjazne i wielce tolerancyjne. Daj nam szansę, żeby Ci pomóc, tylko powiedz jaki masz problem do rozwiązania. Bo to, że masz problem to widać na zdjęciach...
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
Maciek1981
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Moje Akwaria

#27

Post autor: Maciek1981 »

Lech-u pisze:Maciek, czy miałeś jakiś cel zamieszczając serię zdjęć ze swoich akwariów? Chciałbyś uzyskać jakaś radę? Ocenę tego co robisz?
Może są inne cele? Uświadom nas, proszę. Powiedz jak Ci możemy pomóc? Od jak dawna zajmujesz się akwarystyką?

To forum jest bardzo przyjazne i wielce tolerancyjne. Daj nam szansę, żeby Ci pomóc, tylko powiedz jaki masz problem do rozwiązania. Bo to, że masz problem to widać na zdjęciach...
Ja żadnego problemu niemam, długo się zajmuję, chciałem tylko pokazać tak jak kazdy tutaj swoje, a jak widać za bardzo forum przyjazne nie jest, przynajmniej takie odczucia odrazu dają się zauważyć.

-- Pn paź 20, 2014 12:53 am --
Rysica pisze::razz: :shock:
Przepraszam, ale ja mówię PAS... Czuję się zniesmaczona, zszokowa, i tak mi Twoich ryb strasznie szkoda!!!!!
Nawet nie wiem jak to nazwać... Bo zupa rybna to nawet nie jest, to konserwa rybna w tych 200L! W 160 też nie najlepiej (na pewno nie na skalary)

Nawet nie wiem od czego zacząć i czy jest sens dawania jakichkolwiek rad, skoro już na samym początku stajesz okoniem....
nasze akwaria chcesz oceniać?
Większość naszych akwariów są w wątku Galeria... Pooglądaj i wyciągnij wnioski...
Tak widziałem pare waszych i co mogę napisać tylko że macie strasznie mało rybek, a że moje wam niepasuje że mam aż tyle to już nie mój problem.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Moje Akwaria

#28

Post autor: Lech-u »

Maciek1981 pisze:chciałem tylko pokazać tak jak kazdy tutaj swoje

Dzięki za pokazanie Twojego zbiornika.
Tak zupełnie z ciekawości, przejrzyj wątek o "nietypowych" akwariach: http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=43&t=20557" onclick="window.open(this.href);return false;

Można tam znaleźć wiele inspiracji do akwariów, które raczej nie spełniają wymogów odpowiednich dla ryb w akwarium.
Maciek1981 pisze:a jak widać za bardzo forum przyjazne nie jest, przynajmniej takie odczucia odrazu dają się zauważyć.
Nie odbieraj naszych uwag personalnie. Po prostu ilość ryb w akwarium powinna wynikać ze zdrowego rozsądku a także z chęci zapewnienia rybom godnych warunków. Ludzie też się męczą jeśli są stłoczeni ponad miarę w jednym pokoju. Po prostu zechciej posłuchać rad, bo na tym forum możesz ich sporo uzyskać.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Moje Akwaria

#29

Post autor: shadowrider »

Jeśli widziales to w podobny sposób sprobuj opisać swoje. Szczególnie filtrację' która tu powinna być bardzo wydajna. I swoje poglądy na to ile może ryb w akwarium - najczęstszym przelicznikiem jest 1cm ryby na 1l wody. Ja np. wkrótce będę chciał zwiększyć obsadę i szukam wszelkich wskazówek.
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Moje Akwaria

#30

Post autor: Vanilka »

Maciek1981 pisze:jak widać za bardzo forum przyjazne nie jest, przynajmniej takie odczucia odrazu dają się zauważyć.
Maćku, patrząc na to co pokazałeś, to naprawdę na naszym forum ludzie mają wysoką kulturę wypowiedzi, ogromną cierpliwość i wierz mi, że trzymają nerwy na wodzy.... Zostałeś potraktowany wyjątkowo łagodnie...
Pokaż te zdjęcia gdzie indziej, na fbk chociażby na odpowiedniej grupie, to zostaniesz zjedzony żywcem....
Maciek1981 pisze:Tak widziałem pare waszych i co mogę napisać tylko że macie strasznie mało rybek, a że moje wam niepasuje że mam aż tyle to już nie mój problem.
Mamy dużo rybek. Na styk możliwości akwaria najczęściej. Tylko my nie bierzemy pod uwagę kryteriów "czy rybka będzie się miała jak obrócić wokół własnej osi" tylko czy jest duża, czy mała, czytamy wiele informacji o danym gatunku, jaką wodę potrzebuje, jakie kryjówki, jaki to biotop, czy jest ruchliwa czy spokojna, czy żyje w stadzie czy lepszy jest harem itd. My bierzemy pod uwagę dobro ryb. Bierzemy za nie odpowiedzialność. To co jest u Ciebie w akwarium to jakby 30 osób zamieszkało na stałe w 70m 3 pokojowym mieszkaniu bez możłiwości wyjścia. Przeludnienie, przerybienie...
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Zablokowany