Kupię Sakury lub inne

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Kupię Sakury lub inne

#1

Post autor: marcinzabki29 »

Witam.
Poszukuję krewetek, troszkę innych niż RC, pomyślałem o sakurach, mogą być inne.
Jeżeli ktoś ma nadmiar i chciałby się podzielić to chętnie przyjmę, kupię, postawię piwko :wink:
Dobrze by było żeby to nie był Ursunów ;]
Pozdrawiam Marcin

Rrrrogaty

Kupię Sakury lub inne

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Czy pisząc RC masz na myśli gatunek? Bo RC to jest to samo co sakura.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Kupię Sakury lub inne

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Tak Mateusz wiem, To jak odróżnić zwykłe od sakur? Jak napisać?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kupię Sakury lub inne

#4

Post autor: lovelas1988 »

Sakury mają scalony pigment. Fire red juz niestety nie choc i tak są ładne. Red cherry to juz rozległy temat gdyz mogą być całkowicie przezroczyste z lekkim zabarwieniem czerwonego lub czerwone ale widac, ze krewetka nie jest w calosci czerwona tylko ma przerwy pigmentu na calym ciele. Sam selekcjonuje juz od jakiegos czasu te krewetki. Linię rozpocząlem od zwyklych sakur i blood merry. Jutro zerknę czy mam jeszcze jakies ladne okazy bo ostatnio bardzo duzo ich sprzedalem.Poki co Marcinie mogę podeslać Ci kilka fotek na PW.

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Rrrrogaty

Kupię Sakury lub inne

#5

Post autor: Rrrrogaty »

lovelas1988 pisze:Sakury mają scalony pigment. Fire red juz niestety nie choc i tak są ładne. Red cherry to juz rozległy temat gdyz mogą być całkowicie przezroczyste z lekkim zabarwieniem czerwonego lub czerwone ale widac, ze krewetka nie jest w calosci czerwona tylko ma przerwy pigmentu na calym ciele. Sam selekcjonuje juz od jakiegos czasu te krewetki. Linię rozpocząlem od zwyklych sakur i blood merry. Jutro zerknę czy mam jeszcze jakies ladne okazy bo ostatnio bardzo duzo ich sprzedalem.Poki co Marcinie mogę podeslać Ci kilka fotek na PW.
Tu się trochę nie zgodze.

Krewetki Fire Red i Red Cherry to w obu przypadkach neocaridina davidi (dawniej heteropoda) o czerwonym ubarwieniu. Fire Redy to krewety jasnoczerwone czy nawet czerwonawo-pomarańczowe (ogniste) podczas gdy RC to krewetki o ciemniejszym ubarwieniu (wiśniowym). RC zaczęto selekcjonować w celu uzyskania jak najmocniejszej barwy i pełnego pokrycia pigmentem i tak powstała Sakura.

Oczywiście w Polsce wszystko to wzięło w łeb, bo nabywcy zaczęli bez sensu mieszać krewetki i powstały takie mixy, że ni cholery nie idzie dojść co jest co. Łącznie z tym, że termin Sakury zaczął u nas istniec jako określenie krewetki o mocnym ubarwieniu nie tylko czerwonej, mamy zatem Schoko Sakura, Orange sakura czy dowolnykolorSakura, co jest oczywiście lekkim idiotyzmem lingwistycznym (Sakura to po japonsku wiśnia...).

Co gorsza dzięki allegro i pochodnym zaczęto sprzedawać krewetki 'sakura' lub 'po sakurach'. Klient kupował 5mm krewetki 'po sakurach' myśląc, ze będzie miał Sakury, a tymczasem wyrastało mu coś co można było co najwyżej nazwać RC. Coś tam osbie wyselekcjonował i puszczał dalej, by się odkuć. I tak się ten proceder multiplikował i doprowadził do takiej sytuacji jak mamy teraz, że rzadko kto wie co to w ogóle ta sakura jest.

Sakura to mocno wybarwiona kreweta o pigmencie w kolorze wiśniowym (ciemno-czerwonym). Kolor obecny jest jest na całym pancerzyku i nie ma na nim bezbarwnych prześwitów. Sakurka powinna mieć również czerwone łapki.

Na rynku można się również spotkać z określeniami taiwan sakura lub sakura high, które mają określać szczególnie ładne egzemplarze wisienek, ale to tylko niepotrzebne mnożenie bytów.

Żeby nie było tak łatwo to poza Sakurami obecnie mamy jeszcze na rynku krewetki painted red i bloody mary, które są kolejnymi wyselekcjonowanymi fenotypami z puli RC i FR.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kupię Sakury lub inne

#6

Post autor: lovelas1988 »

Wszystko sie zgadza jak napisal Rogatek. Ja to tak lopatologicznie wytlumaczylem, a od Rogatka macie pelny profesjonalny opis.

Tak, tak po mieszaniu i krzyzowaniu teraz niestety jest problem i ciezko znalezc oryginalne sakurki. :)

Pierwszym razem kupilem krewetki po sakurach i niestety nie otrzymalem sakur. Pozniej lekko się za to wzialem i przywiozlem sobie przy okazji bedac w Niemczech oryginalne Sakury.

Fakt, zapomnialem dodac.. Rogatek zrobil to za mnie. Otoz Sakury mają czerwone łapki :)

Niestety nawet kupujac je z DE nie mialem pewnosci, że hodowca wylowil mi prawdziwe (w woreczku i tak tego się nie zauwazy gdyż krewetki bledną)

Pozdrawiam.



Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Rrrrogaty

Kupię Sakury lub inne

#7

Post autor: Rrrrogaty »

To też w sumie ciekawa sprawa z tym blędnięciem. Bo ja znowu się spotkałem z czymś takim, że właśnie owe sakury high czy tam sakura taiwan można poznać po tym, że nie bledną w wyniku stresu i cały czas są czerwonunitkie
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Kupię Sakury lub inne

#8

Post autor: marcinzabki29 »

Kurczę tyle ciekawych informacji, że szkoda zamykać.
Krewetki już mam, tym razem padło na CR - nie wiem co to za krewetki.
Są biało - czerwone, wrzuciłem do kostki, tam jest prawie samo RO.
Mam nadzieję, że będą żyły długo i szczęśliwie :wink:
Tak więc można zamykać, ale czy warto :/
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kupię Sakury lub inne

#9

Post autor: lovelas1988 »

Rogatek, akurat ja nie byłem tym zbyt mocno zdziwiony gdyż zawsze w woreczku kupowałem pobladłe krewetki. Czy to sakury, CR, CB, spotted bee, hybrydy, taiwany.

Masz może namiar na te taiwan sakury?

Rogatek największy problem i tak wg mnie jest z blue velvet, blue dream. Ostatnio kupiłem 10 sztuk, widziałem je na żywo i były mocno granatowe. Po przełożeniu do woreczka po kilku minutach zrobiły się blade (stres).

Marcin, jak chcesz ładne CR i CB to mam 3 sprawdzone źródła od prywatnych hodowców, jak coś pisz na PW. Poza tym polecam Ci byś sobie do nich kupił minerały, bardzo dobrym produktem jest RO V8 z akwanawozy pod samo RO.


Jeśli chodzi o sam wątek to proponuję przenieść go do jakiegoś działu gdyż te informacje mogą być cenne dla innych kupujących.
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Kupię Sakury lub inne

#10

Post autor: marcinzabki29 »

Aż takim koneserem krewetek nie jestem.
Pierwszy raz mam CR i szczerze mówiąc nawet nie miałem czasu żeby się im przyjrzeć wczoraj :(
Tak więc moja przygoda z nimi dopiero się zaczyna.
lovelas1988 pisze:Jeśli chodzi o sam wątek to proponuję przenieść go do jakiegoś działu gdyż te informacje mogą być cenne dla innych kupujących.
Też jestem za :)
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kupię Sakury lub inne

#11

Post autor: lovelas1988 »

Zauważyłem na allegro sprzedawcę, który niby sprzedaje high sakury http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6214401307" onclick="window.open(this.href);return false;
Sam opis aukcji jest tak mętny i przekłamany w kilku przypadkach, że aż ciężko mi się to czytało.

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Rrrrogaty

Kupię Sakury lub inne

#12

Post autor: Rrrrogaty »

To w Warszawie to najlepiej pojechać i zobaczyć na własne oczy. Mnie osobiście najbardziej mierzi wielkość sprzedawanych krewet. U 1cm osobnika nie do końca widać jeszcze klasę ubarwienia... Co do zdjęć to krewcie mają dużo ciemnego koloru na pancerzyku.

No ale to jest to co pisałem. Brak jednoznacznych standardów i każdy może sobie napisać co mu się tam wydaje.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kupię Sakury lub inne

#13

Post autor: lovelas1988 »

Rogatek, z tym że takie osobniki od 1 cm do max 1,5 to juz mają po kilka msc. Kupić osobnika znacznie większego to nie problem z tym, ze "starych drzew się nie przesadza".

Raz zakupilem większe sztuki golden snow, fakt faktem ze zostałem postawiony przed faktem dokonanym.. Co z tego, ze parametry były prawie identyczne u mnie jak i w akwarium sprzedającego skoro co dzień jakaś krewetka się po prostu przekręcała.

Wielkość od 1-1,5 cm to najbezpieczniejsza wielkość oferowanych krewetek przez sprzedających. Krewetki szybko aklimatyzują się do nowych warunków lecz pewności jesli chodzi o czyste sakury nie ma.

Podjechac moze nie jest trudno i zobaczyć ale w większości latwiej można kupić crystale :)





Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Rrrrogaty

Kupię Sakury lub inne

#14

Post autor: Rrrrogaty »

Alez przesadza sie stare drzewa ;) Trzeba mieć tylko sprzęcior do tego https://i.ytimg.com/vi/B0jbz7ZiHLs/maxresdefault.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

A tak bardziej na poważnei to dla mnie całe to gadanie o młodych krewetkach to dorabianie filozofii tylko. Może coś tam w tym jest ale głównie chodzi o to, że:

1. hodowca nie chce się pozbywać osobników reprodukcyjnych (zwłaszcza jak prowadzi sprzedaż bezposrednią, niektórzy klienci potrafią zamęczyc suszeniem głowy o złapanie jak największych sztuk)
2. hodowca umywa trochę ręcę od tego co sprzedaje, bo przy 1cm krewetce tak do końca to jeszcze nie wiadomo co się sprzedaje i jakiej klasy wybarwienie będzie.

Pamiętaj, że przy przenosinach krewet nie tylko parametry wody mają znaczenie, ale również wiele innych czynników jak, np. mikrobiom akwarium, który jest czymś o czym w sumie nie mamy bladego pojęcia.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kupię Sakury lub inne

#15

Post autor: lovelas1988 »

Nie wiem jak Ty ale ja wolę młode krewetki :) Stare do mnie nie przemawiają.

Rozmawiałem dosłownie wczoraj na ten temat z hodowcą Etna Schrimps i raczej nie wydaje mi się by to było niby takie tam gadanie. Nie spotkałem się jeszcze z taką opinią iż warto jest kupować stare sztuki.

Młoda krewetka zapewne dlużej sobie pożyje i da nam prawdopodobnie więcej miotów potomstwa niż ta, która jest już teoretycznie na emeryturze.

Żeby nie bylo to posiłkuję się również tym o czym rozmawialem jakiś czas temu z Piotrkiem, który posiada bardzo dużą hodowlę w Pruszkowie.

Raczej nie bylbym w stanie kupić dorosłych dwuletnich Taiwanów. A gdybym już kupił to wtedy raczej ze stresu o to czy przeżyją ja bym szybciej zbladł niż one.

Ps. Lekko odbiegając od tematu to widziałem wczoraj niesamowitą krewetkę, wygląd Taiwana wine red (lewy bok krewetki), prawy cały biały. Niestety zapomniałem nazwy [CRYING FACE]



Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Rrrrogaty

Kupię Sakury lub inne

#16

Post autor: Rrrrogaty »

Hej, hej ale ja nigdzie nie napisałem, że masz kupować stare krewetki :P. Moim zdaniem 10mm to zdecydowanie za mało, bo to trochę jak kupowanie kota w worku. 15mm to już spoko, bo można dobrze ocenić ubarwienie, a do tego to mniej więcej rozmair przy którym kreweta jest już dojrzała płciowo.

Jak zobaczysz gdzies u kogoś ładne Green Jade to daj mi znać. Bardzo chciałbym je zobaczyć na żywca.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kupię Sakury lub inne

#17

Post autor: lovelas1988 »

U mnie 10 mm sakurki są już w pełni wybarwione. :)

Krewetki Green jade sprzedawal jeden allegrowicz. Niestety osoba, ktora je kupila byla mocno niezadowolona z tego zakupu gdyz pózniej wyszly jej zwykle greeny. [WHITE SMILING FACE] (czyli taki ala odpowiednik red cherry tylko zielony przezroczysty).



Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Koziol
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 6:19 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Rafal

Kupię Sakury lub inne

#18

Post autor: Koziol »

Jak ktoś szuka naprawdę ładnych Sakura Red to polecam hodowlę Marcina Wielgusa z Łodzi Krewetlandia. Niestety ani Etna ani Piotrek E-krewetki sakur akurat nie mają ;)

Jeśli chodzi krewetki o fenotypie Taiwana o jednym boku białym a drugim z wzorem to nazywamy je Two Sider...
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kupię Sakury lub inne

#19

Post autor: lovelas1988 »

Nudny ten mój wątek.... Z nieba mi spadłeś :) właśnie ta nazwa wyleciała mi zupełnie z glowy. Dzięki.

Co do sakurek to już brałem od krewetlandii.. Hmm... Tylko z tych niby sakur powychodziły mi niestety fire red.

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Zablokowany