[Wola] Krab tęczowy + akwarium + osprzęt

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
wimmer
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 20, 2015 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Na imię mam: Aleksander

[Wola] Krab tęczowy + akwarium + osprzęt

#1

Post autor: wimmer »

KRAB TĘCZOWY wraz z całym jego domem!!

W skład zestawu wchodzi:
-Krab tęczowy: Jest u mnie od stycznia. Nie wiem, jak długo mieszkał w sklepie zoologicznym. Niecałe dwa miesiące temu przeszedł wylinkę. Zdrowy, wybarwiony, dobrze odżywiony. Jak rozprostuje nogi to ma z 14cm długości. Szerokość karapaksu jakieś 5cm.
-Akwarium: 52l. W pokrywie wykonałem dziury do odpowietrzania. Przy dużej różnicy temperatur szyby nieco parują, ale jak w domu jest temperatura pokojowa, to nie ma problemu. Zamontowane są dwie lampki z energooszczędnymi żarówkami LED. Do lampek dodaję dwa programatory czasowe. Są ustawione tak, żeby symulować cykl dnia. Najpierw włącza się pierwsza żarówka, potem świecą dwie. Potem znów jedna, a około 23:00 gasną i krab ma noc :)
Jest również grzałka 40W oraz filtr Aquael ASAP 300. Bardzo ciekawy filtr wystający ponad taflę wody. Może robić efekt małego wodospadu czy spływającego strumyka. Można zobaczyć w internecie.
-Ozdoby: Podłoże - żwirek z piaskiem. Zaimprowizowana "wysepka" z kamieni i korzenia. Kamienie są przewiercone i przymocowane na wkręty do korzenia. Tak więc ozdoba trzyma się w całości. Każdy, kto miał kraba ten wie, że kraby lubią urządzać sobie domek po swojemu. Np. przemieszczają kamienie. Przy hodowli kraba istnieje ryzyko, że zwierzak przewróci kamień na szybę akwarium i ją zbije. Dzięki temu, że ozdoba jest przymocowana, nie ma ryzyka, że rozrabiaka porozwala sobie dom :) "Koszyczek" w którym znajduje się filtr również jest przykręcony do korzenia. Zatem filtr też stanowi element sztywnej "wyspy". Oczywiście "koszyczek" nie jest uszkodzony, a ja dodaję oryginalne przyssawki do zestawu.
Oczywiście całą ozdobę można rozkręcić i urządzić akwarium po swojemu.

Ze względu na niski poziom wody wymagany przy hodowli kraba, na szybach jest troszkę kamienia, ale można usunąć. Kilka rys też się znajdzie, ale nie ma żadnych większych uszkodzeń.

Sprzedaję wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie, ponieważ szykuje mi się przeprowadzka, a potem remont i nie jest to dobry moment na hodowlę zwierzaka.
Rozważę również sprzedaż samego kraba, jeśli ktoś jest zainteresowany a ma już gotowy dla niego dom :)

Natomiast nie przewiduję sprzedaży akwarium bez zwierzaka. Chcę mu znaleźć dobrego opiekuna.
W grę wchodzi tylko odbiór osobisty na warszawskiej Woli. Rejon Górczewska/Płocka.
Całość sporo waży, więc akwarium wypadałoby przewieść autem.

Cena: 80zł

Zdjęcia na aukcji tu:
http://allegro.pl/krab-teczowy-akwarium ... 83464.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany