Bemowo - Rizophora mangle (Mangrowiec czerwony) - sprzedane - proszę o zamknięcie

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
as400
Zapaleniec
Posty: 402
Rejestracja: wt paź 22, 2013 5:14 pm
Lokalizacja: Wwa

Bemowo - Rizophora mangle (Mangrowiec czerwony) - sprzedane - proszę o zamknięcie

#1

Post autor: as400 »

Posiadam około 20 sztuk roślinek (nie nasion) Mangrowca czerwonego. Mają już dość okazałe korzenie i po 4-6 sztuk liści.
Świetna roślina do obniżania związków azotu oraz fosforanów w akwarium. Można ją sadzić w podłożu, w formie pływającej na gąbce albo styropianie lub mocować za pomocą przyssawek. Można też umieścić ją w sumpie.
U mnie rosną w wodzie słodkiej, kwaśnej pH około 5,5 i bardzo miękkiej TWW 0. W wyższym pH i twardszej wodzie będą rosły szybciej.
Sprzedaż w paczkach po 5 sztuk. Cena 30PLN za sztukę.

Może być też zamiana na nurzańca olbrzymiego ale z akwarium bez CO2.

Szczegóły wraz z pomiarami fosforanów oraz azotanów: http://www.akwarium.net.pl/wiki/Rhizophora_mangle

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lip 24, 2017 11:54 am przez as400, łącznie zmieniany 3 razy.
-------------------
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Bemowo - Rizophora mangle (Mangrowiec czerwony) - sprzedam

#2

Post autor: ziabak »

Jak duże są, możesz zmierzyć? Ciekawa ich jestem ale nie wiem czy do akwa 85 - 126 to one nie są za duże. Nigdy nie miałam.
Dodano po przerwie do tego postu:
I czy cena dotyczy paczki, czy sztuki w paczce?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
as400
Zapaleniec
Posty: 402
Rejestracja: wt paź 22, 2013 5:14 pm
Lokalizacja: Wwa

Bemowo - Rizophora mangle (Mangrowiec czerwony) - sprzedam

#3

Post autor: as400 »

ziabak pisze: Jak duże są, możesz zmierzyć? Ciekawa ich jestem ale nie wiem czy do akwa 85 - 126 to one nie są za duże. Nigdy nie miałam.
Dodano po przerwie do tego postu:
I czy cena dotyczy paczki, czy sztuki w paczce?
One muszą mieć zanurzony tylko sam dół a i to niekoniecznie. Może być bardzo wilgotne podłoże. Mają około 20 cm wysokości.
Cena za sztukę.

Popatrz tu: https://www.google.pl/search?q=rhizopho ... 974#imgrc=_


Może być też zamiana na sadzonki nurzańca olbrzymiego pod warunkiem, że pochodzą z akwarium bez CO2.


Trochę przykładów - chociaż są fajniejsze aranżacje z mangrowcami:

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lip 20, 2017 12:06 pm przez as400, łącznie zmieniany 1 raz.
-------------------
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Bemowo - Rizophora mangle (Mangrowiec czerwony) - sprzedam

#4

Post autor: ziabak »

Bardzo jestem nimi zainteresowana, poczytam i popatrzę jak będę poza pracą i skontaktuję się w sprawie umówienia. Rozumiem, że solenie wody nie jest wymogiem i nie umrą w kranówce?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
as400
Zapaleniec
Posty: 402
Rejestracja: wt paź 22, 2013 5:14 pm
Lokalizacja: Wwa

Bemowo - Rizophora mangle (Mangrowiec czerwony) - sprzedam

#5

Post autor: as400 »

ziabak pisze: Bardzo jestem nimi zainteresowana, poczytam i popatrzę jak będę poza pracą i skontaktuję się w sprawie umówienia. Rozumiem, że solenie wody nie jest wymogiem i nie umrą w kranówce?
Solenie nie jest absolutnie konieczne. Jak pisałem u mnie woda pH 5,5 TWW 0 - słodka :)
Ale jeżeli zechcesz posolić np. dla Molinezji to też nie ma problemu - można to zrobić. W słonej wodzie trzeba natomiast pamiętać, żeby spryskiwać liście wodą (najlepiej RO) i od czasu do czasu przetrzeć listki z soli. Należy też zapewnić wysoki poziom magnezu w wodzie słonej.
W słodkiej te zabiegi nie są konieczne aczkolwiek spryskanie listków wodą od czasu do czasu jest jak najbardziej wskazane. Lubią to po prostu.
-------------------
Zablokowany