[36l] Moja pierwsza solniczka

ODPOWIEDZ

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[36l] Moja pierwsza solniczka

#1

Post autor: Hubson »

Witam wszystkich użytkowników forum. W akwarystyce morskiej jestem totalnym żółtodziobem. Do tej pory bawiłem się słodkowodnymi akwariami a od jakiegoś czasu słonawowodne estuarium z kolcobrzuchami i monodactylusami 350 l. Jakiś czas temu, właśnie przed tym zbiornikiem mocno zastanawiałem się nad morszczakiem ale doczytałem się że bez 10 k nie próbuj. W tym tyg wróciłem do tematu morskiego i po przeczytaniu działów dla nowicjuszy na paru forach wywnioskowałem że za kasę jaką wydałem na moje 350 l spokojnie mogłem postawić 100+ l morskiego. Niestety musztarda po obiedzie :) Postanowiłem więc zakupić zestaw do nanorafy. Na naszym rynku znalazłem 2 opcje ( max 30l) mianowicie Aquaela i AquaMedic. Wybór padł na AquaMedic gdyż posiadam już jeden zestaw Aquaela, Shrimpset 30 i nie kupię już nic od nich. W krótkim czasie wymieniłem filtr wew. na mała kaskadę do tego zmiana grzałki i 2 x w przeciągu pół roku oddawałem oświetlenie na gwarancji. Na chwilę obecną shrimpset skończył jako niedopieszczony karmnik dla kolcobrzochow ( ślimaki plus mało wymagające i szybko się rozmnażające krewetki ). Nano zestaw powinienem dostać w piątek więc przez weekend chciałbym powoli startować. Zamówiłem odrazu zestaw testów i sól InstantO.
Teraz kolej na moje pytania :
1. Coś oprócz grzałki muszę tam dołożyć ?
2. Akwa jest bez pokrywy, co będzie na nią lepsze plexi czy szkło ?
3. Macie jakiś pomysł na nocne oświetlenie?
4. Obieg wody będzie wystarczający ( co do przyszłej obsady to nie mam jeszcze pomysłów )?
5. Czy mogę liczyć na jakiś poczęstunek dojrzała wodą, może kawałkiem dojrzałej skałki za dopłatą ?
6. Czy bakterie na start będą potrzebne jak załatwię dojrzałą wodę i skałę ? Jak tak to jakie są sprawdzone ?
7. Możecie polecić mi jakiś sklep w Warszawie, w którym będę zaopatrywał się w LR,sprzęt, wodę, pokarm i w przyszłości jakieś życie?

Link do zestawu

http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyk ... 09918.html
Pozdrawiam Hubert.

Link poprawiony.
Ostatnio zmieniony śr gru 14, 2011 8:24 pm przez Hubson, łącznie zmieniany 1 raz.

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [36l] Moja pierwsza solniczka

#2

Post autor: Dzym »

Cześć,

Trochę kasy na to akwarium wydałeś. Trzeba przyznać, że spokojnie sobie byś za to 60-100 litrów postawił na całkiem fajnym sprzęcie.

Jeśli chodzi o Twoje pytania to:

1) Nie wiem czy jest w zestawie, ale na pewno się przyda ją mieć;
2) W tym zestawie pokrywy nie ma i nie ma ona sensu, diody są wysoko i jak coś założysz to nie będziesz miał doświetlonego akwarium;
3) gotowe diody LED;
4) będziesz pewnie musiał dołożyć jakiś cyruklator; (za dużo do tego akwarium nie wepchniesz, chyba że mówisz o koralach);
5) Wody miałbym ze 20 litrów - ale przyszły tydzień najszybciej (środa);
6) Zbędne;
7) korale.pl / Aquamedic / Acropora / e-rybka (wszystko znajdziesz w googlach :) )

Ps. przerzuć się na forum www.nano-reef.pl i aqua-reef.pl tam będziesz miał 100% morszczyzny.

Pozdr
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [36l] Moja pierwsza solniczka

#3

Post autor: Hubson »

30l to max na co dostałem pozwolenie od mojej drugiej połowy, ale jak błazenek urośnie to chyba będzie trzeba mu zmienić dom a że serce niewiasty wrażliwe jest na cierpienie... :) z wodą popytam jeszcze w jakimś sklepie ale jak nie uda się załatwić to z chęcią od Ciebie wezmę. Podobno można zaoszczędzić sobie dużo zabawy z glonami.
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2011 6:43 am przez Hubson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: [36l] Moja pierwsza solniczka

#4

Post autor: rudy1986 »

powiem Ci tak. Jedz to Atolla na goclawiu. dowiesz sie wszystkiego co Ci potrzeba

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [36l] Moja pierwsza solniczka

#5

Post autor: Hubson »

Jeszcze jedna sprawa. Czy do panelu mam coś dorzucac do filtracji, żywą skalę jakieś inne media ?

wicher
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: wt gru 28, 2010 9:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [36l] Moja pierwsza solniczka

#6

Post autor: wicher »

Ja bym się rozglądał za czymś używanym i w litrażu dla wspomnianego błazenka. Sam kupiłem teraz akwa 54l OW z pokrywą i oświetlenie w dobre cenie. Dlatego i Tobie to proponuje ktoś może nie sprzedaje teraz takiego zestawu a za tydzień dwa może wskoczyć na alledrogo....
amator 54 litrowej szklanki

Autor
Hubson
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 14, 2011 7:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [36l] Moja pierwsza solniczka

#7

Post autor: Hubson »

Ruszyła maszyneria :) Moje pierwsze piko morskie.
Aquamedic YASHA 36l
30x40x30
Oświetlenie 3 oprawy aquasunspot 3 x 1W
Filtracja Odpieniacz Turboflotor blue 500
Ruch wody pompa strumieniowa NanoProp 5000
Grzałka Aquael NeoHeater 25w

4,5 kg żywego piasku
3kg żywej skały
woda z dojrzałego zbiornikaCieszę się jak mały chłopiec :) :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

king
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: pn maja 31, 2010 6:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: [36l] Moja pierwsza solniczka

#8

Post autor: king »

ładne...
16 000 L :) // angelfish.blog.pl

castro
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wt lut 08, 2011 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

[36l] Moja pierwsza solniczka

#9

Post autor: castro »

I jak ta solniczka żuć parę fotek bo czasu sporo minęło
1120 l

240 l

pauce
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 11, 2014 10:48 am
Lokalizacja: Wyszków

[36l] Moja pierwsza solniczka

#10

Post autor: pauce »

Też chciałbym kiedyś założyć solniczkę, ale na razie nie mam warunków i pojęcia co i jak. Muszę się najpierw doedukować w tym temacie
ODPOWIEDZ