Male slone.


Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#1

Post autor: kloss06 »

Witam.
Chcialbym zalozyc cos malego dla córki. Malego tzn 20l. Cos zeby mozna tam bylo wposcic nemo. Co potrzebuje tu miec? Tzn jaki sprzet. To pewnie bezsesowne pytania ale wole podpytac zeby nie zrobic glupote.
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Male slone.

#2

Post autor: misha »

20l będzie zdecydowanie za małe dla "nemo".
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#3

Post autor: Akwamaniak.pl »

A do tego w 20l nie mając dostępu do dużego, dojrzałego zbiornika morskiego praktycznie nie da się utrzymać stałych parametrów wody, a to jest najistotniejsze.
Z resztą zakładanie akwarium morskiego dla córki to już w ogóle kiepski pomysł. Zbiornik morski wymaga więcej uwagi, systematyczności i samozaparcia niż zbiornik słodkowodny, a mały zbiornik morski to już w ogóle cały rytułał codziennych prac :). Wbrew pozorom w akwarystyce morskiej małe zbiorniki poleca się tylko doświadczonym akwarystom.
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#4

Post autor: kloss06 »

Zdania sa podzielone. Jedni pisza 20 inni 40l. Zakladajac ze mam 40l pompe cyrkulacyjna giltr zewnetrzny kaskadowy i odpieniacz to czego jeszcze musze szukac?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#5

Post autor: Akwamaniak.pl »

Jeżeli odpuścisz błazenki w takim litrażu to pomożemy ;). To, że błazny potrafią całe życie krążyć wokół jednego ukwiału nie znaczy, że można je trzymać w szklance. To na prawdę nie są malutkie rybki ;) może nie jakoś super ruchliwe ale swój gabaryt mają.
Obrazek
Obrazek

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Male slone.

#6

Post autor: robinho00 »

Jeszcze dużo rzeczy…:) Z takich co pamiętam, to testy, oświetlenie, absorbery, filtr ro/di, sól, salimetr, skałę, piasek i dużo cierpliwości:)
pozdrawiam Eryk
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#7

Post autor: Akwamaniak.pl »

I adsorbery ;)
tzw. "pochłaniacze po4" są adsorberami, a nie absorberami ;). Węgiel aktywny jest jest absorberem.
Obrazek
Obrazek

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Male slone.

#8

Post autor: robinho00 »

Chodziło mi o takie absorbery jak np. phosguard i purigen ;)

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#9

Post autor: kloss06 »

Ok. Wiec odpuszcze nemo. Obiecalem 4 letniej corce ze w sylwestra przestane palic i nie pale po 12 latach z dnia na dzien. Teraz obiecalem morszczaka i chce slowa dotrzymac. Mam akwarium slodkie 140l ale morskie to juz inna bajka. Wiadomo ze glownie chodzi o kase. Wiem ze im mniej tym lepiej. Czasu mam duzo. Wode moge podmieniac codziennie. Tylko nie chce skrzywdzic zadnego zywego stworzenia dla tego wypytuje o wszystko. Filtr kaskadowy bylby ok? Aha i jesli do srodka wloze filtr wewnetrzny taki najprostszy z wkladem gabkowym i weglowym to czy to moze zastopic pompe i filtr zewnetrzny? Czego ja wogule potrzebuje?!
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#10

Post autor: Akwamaniak.pl »

Uuuu widzę, że szykuje się dłuuuuugi temat. Odpiszę po zamknięciu sklepu

-- Wt lut 18, 2014 3:44 pm --

Dobra już wiem ... zróbmy tak
wejdź sobie na http://nano-reef.pl/forum/56-dla-nowicjuszy/ przeczytaj wszystko co podpięte
potem przeczytaj z 3 razy http://nano-reef.pl/topic/35257-cykl-az ... ych-badan/
Jak dalej będzie Ci się chciało w to iść to przeczytaj cały dział związany z plagami http://nano-reef.pl/forum/57-plagi/

Jak zrobisz to wszystko i dalej będzie Ci się chciało iść w akwarystykę morską to zadawaj tu pytania odnośnie rzeczy, które Ci się nasuną po przeczytaniu tego wszystkiego.

Prościej się nie da.

ps: ja morskie założyłem bez zadania ani jednego pytania tylko nano-reef, seaforum i aqua-reef katowałem przez ponad półtora roku praktycznie dzień w dzień, a i tak wiele rzeczy zrozumiałem dopiero po odpaleniu zbiornika.

Powodzenai :wink:
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#11

Post autor: kloss06 »

Haha. Skutecznie chciales mnie odwiesc od pomyslu solniczki. Ale... uwaga... nie udało Ci sie. :-):-):-):-):-):-)
Pytania mam nastepujase: czy obieg wody mozna zastąpić filtrem wew? Tzn np 3 z roznymi wkladami o czy to zapewni dobra filtracje?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#12

Post autor: Akwamaniak.pl »

Ależ w żadnym wypadku nie chciałem Cie odwieść od tego pomysłu. Po prostu zawsze wprost mówię z czym się solniczka wiąże :). Korale to nieporównywalnie trudniejsze zwierzęta od zwierzaków, z którymi mają kontakt akwaryści słodkowodni.
Super, że "nie udało mi się" ;) Jak łyknąłeś to co Ci podesłałem to już mamy jakiś początek :).
czy obieg wody mozna zastąpić filtrem wew?
Filtrację to Ci zapewnia odpieniacz. Pozostałe rzeczy takie jak sump, panel czy jakiś filterek są po do żebyś miał gdzie upchnąć adsorbery, absorbery, pozostały sprzęt, wkłady (np. sera siporax) itd. itd.
Ogólnie filtr wewnętrzny to będzie fatalny pomysł bo zabierzesz sobie nim i tak już niewielką ilość miejsca. Już lepiej daj jakąś dużą kaskadę. Taką żebyś mógł w niej zmieścić odpieniacz, węgiel, rowe i co tam jeszcze dasz radę upchnąć. Do tego jakiś nieduży cyrkulatorek w zbiorniku i będzie ok.
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#13

Post autor: kloss06 »

A co myslisz o filtrze przelewowym?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#14

Post autor: Akwamaniak.pl »

Jeżeli za kostką dokleiłbyś panel, w którym upchasz cały sprzęt (po za cyrkulatorem) to czemu by nie :)

miejsce na sprzęt, wkłady itd. jest bardzo istotne. Ja w docelowym zbiorniku morskim planuję sump (zasadniczo to już mam) 150x50 mimo, że zbiornik będzie mieć 120x70 (+zewnętrzny komin). Lepiej mieć za dużo miejsca jak za mało :).
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#15

Post autor: kloss06 »

Czyli tak. Akwarium 60l. Filtr przelewowy. Cyrkulatory. Grzalka 100W bo lepiej za duzo niz za malo termometry itp. Zywej skaly 20% zywy piasek i tylko czekac az cos wyrosnie i zaczac od krewetki. Tylko konkretnie jaki sprzet najlepiej wybrac?!
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#16

Post autor: Akwamaniak.pl »

Nie no przesadziłeś z tą grzałką, 50W spokojnie wystarczy

Co do ilości żywej skały to już wszystko zależy od inwencji twórczej :) ale lepiej więcej jak mniej szczególnie, że pójdziesz w łatwe miękkie i na wysokość nie będziesz potrzebować super dużo miejsca. Żywy piasek wrzucasz po kilku tygodniach od zalania bo najpierw będziesz musiał kilka razy odessać syf, który wyleci Ci z żywej skały.
Przy panelu licz sobie miejsce nie tylko na sprzęt ale i na sera siporax, węgiel i rzeczy typu sera silicate czy rowa. Prawda jest taka, że jaki duży być nie zrobił to i tak będzie koniec końców za mały :).

tak na prawdę to najwięcej Cię wyniosą takie najdrobniejsze rzeczy typu spławi, testy (nh3, no2, no3, ph, kh, po4, mg, ca, k - testy kup saliferta, nie używaj sery czy jbla), ro/di, tds, chwytak i cała reszta niezbędnych rzeczy. Z niezbędnych rzeczy to pomyśl o automatycznej dolewce bo wahania parametrów przez parowanie mogą Ci zabić całe życie.

Co do życia na początek to jak już wszystkie parametry będą ok to zacznij sobie od ślimaków, jakiegoś kraba pustelnika i patrz jak się ma sytuacja. Na inne zwierzęta (w tym korale) przyjdzie czas ;).

I przede wszystkim czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj :).
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#17

Post autor: kloss06 »

Wiem ze to glupio zabrzmi ale: bylem w akwarystycznym i pytalem ile mnie to wszystko wyniesie. 1000zl. Na allegro taki sam zestaw oczywiscie bez testow za 300. Chodzi o akwarium z filtrem i oswietleniem. Ma to ses? I co tak naprawde mi tu jeszcze potrzeba?

ZESTAW AKWARIUM MORSKIE NANO REEF 30L AQUAELNANO REEF 30 AQUAEL - Nowe morskie zestawy akwariowe są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pasjonatów hodowli morskich w kompaktowych zbiornikach typu „cube”.Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniach z łatwością można „wyczarować” w ich wnętrzu niepowtarzalne morskie podwodne ogrody stanowiące wyjątkową ozdobę każdego, nawet najmniejszego pomieszczeniaAQUAEL NANO REEF to nowoczesne, kompletne zestawy akwariowe przeznaczone do zakładania i pielęgnacji miniaturowej rafy koralowej.Stanowią idealne i tanie rozwiązanie pozwalające w prosty sposób dołączyć do grona entuzjastów akwarystyki słonowodnej.Każdy z nich składa się z kompaktowego zbiornika akwariowego w kształcie kostki, wydajnego modułu filtracyjnego w postaci filtra przelewowego oraz specjalistycznej lampki zawierającej moduł oświetleniowy ECOLIGHT (2x11W).Do uruchomienia zestawów AQUAEL NANO REEF wystarczy niewielki fragment żywej skały, odrobina piasku koralowego oraz odpowiednio przygotowana słona woda.Zestawy NANO REEF w  kolorze:CZARNYMZbiorniki AQUAEL NANO REEF wykonane zostały ze szkła klejonego maszynowo silikonem.Akwarium posiada NIEBIESKĄ tylną szybę zapewniającą naturalne tło i sprawiającą wrażenie głębi.Filtr przelewowy VERSAMAX gwarantuje jednocześnie krystaliczną czystość wody oraz jej silną cyrkulację niezbędną dla wielu zwierząt morskich.Moduł ECOLIGHT zapewnia bardzo silne oświetlenie wystarczające do pielęgnacji nawet wymagających gatunków koralowców.Ochronna SZYBA NAKRYWOWA zabezpiecza wnętrze zbiornika i uniemożliwia wyskakiwanie zwierząt.Zabezpieczające RAMKI zamontowane zarówno na górnych jak i dolnych narożnikach akwarium chronią szkło przed uszkodzeniami, zaś ich delikatna konstrukcja pozwala na zachowanie wrażenia lekkości i nie obniża walorów estetycznych zestawu.Podstawowe zalety NANO REEF :Doskonały dla krewetek i innych bezkręgowców morskichSpecjalistyczne oświetlenie przystosowane do potrzeb koralowcówNowoczesny panel filtracyjny zapewniający czystość i odpowiedni ruch wody W SKŁAD KAŻDEGO ZESTAWU WCHODZI :Akwarium.Filtr VERSMAX FZN-3.Moduł oświetleniowy 2 x 11W.Ochronne ramki z tworzywa sztucznego.Szyba ochronna.Podstawowe parametry NANO REEF 30L :Wymiary (l/w/h) - 30x30x35 cmPojemność akwarium - 30 lOświetlenie - 2 x 11
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#18

Post autor: Akwamaniak.pl »

ładny opis .... opis ... OPIS
Wiesz kiedy można na poważnie myśleć o tym nano reef ? Gdy ma się w domu duży, stabilny zbiornik morski i taka kosteczka ma robić za nocną lampkę :) bo wtedy wszystko w kostce ogarniesz regularnymi podmianami ze dużego zbiornika. Nano akwarium w akwarystyce morskiej to jest takie wyzwanie, że nie jeden morszczak z wieloletnim doświadczeniem by poległ.
Wiem ze to glupio zabrzmi ale: bylem w akwarystycznym i pytalem ile mnie to wszystko wyniesie. 1000zl. Na allegro taki sam zestaw oczywiscie bez testow za 300. Chodzi o akwarium z filtrem i oswietleniem. Ma to ses? I co tak naprawde mi tu jeszcze potrzeba?
I kolejne 3000zł na łatanie tego co się za 1000zł kupiło :).
W ostatnim czasie zrobiłem kilka wycen na właśnie małe zbiorniki morskie (też na niedużą kostkę u nas w sklepie). Uwierz mi, że każdemu do tysiąca brakowało oj brakowało. Albo robi się system który będzie w miarę stabilnie funkcjonował, albo robi się po kosztach i wychodzi kicha ... szkoda zwierzaków ... . Z resztą po kosztach to można robić tak na prawdę gdy ma się już doświadczenie i człowiek czuje gdzie może pozwolić sobie na oszczędność.

Niestety albo i stety akwarystyka morska nie jest dla ludzi wybitnie oszczędnych. Jeżeli zapoznałeś się z tym co Ci podesłałem to zapewne już wiesz, że na rafach są bardzo stabilne parametry wody. Właśnie to ma być priorytetem w akwarium morskim. W tym zestawie, który podesłałeś jest to po prostu niemożliwe bo każde nawet drobne karmienie od razu wyjdzie na testach wody. Albo jeszcze zanim wyjdzie na testach to zdąży wyjść na śmierci korali. Koral to nie roślina tylko zwierzę. Pamiętaj.

Na szybko:
- nie chcesz sumpa więc albo upychasz wszystko w dużej kaskadzie albo robisz panel. Wygodniej, praktyczniej i stabilniej będzie w panelu.
- skoro nie chcesz sumpa to nie możesz sobie pozwolić na odpieniacz, który będzie puszczał Ci pęcherzyki powietrza więc musisz automatycznie kupić droższy (czyli lepszy jakościowo) odpieniacz.
- tak czy inaczej jesteś skazany na system automatycznej dolewki chyba, że przysięgniesz przed sądem najwyższym, że będziesz dolewać wodę 5 razy dziennie :)
- filtr RO/Di + TDS - tego nie przeskoczysz bo jakoś wodę pod robienie solanki musisz mieć o każdej porze dnia i nocy. To już kilka stówek kosztuje także o 1000zł zapomnij bo właśnie po dodaniu cen szkła+odpieńka+ro/di+tds+dolewka i właśnie przekroczyliśmy 1000zł

Małe systemy nie są o tyle tańsze żeby opłacało się je stawiać na początek przygody z akwarystyką morską. To już lepiej kupić używany set w granicach 150/200 litrów w obiegu i tak się uczyć tego rzemiosła. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Fakt faktem odkupowałem od znajomej osoby, a nie od kogoś obcego.

W tym fachu niestety nie ma drogi na skróty. Jeżeli by była to uwierz mi, że połowa fawy miała by zbiorniki morskie :). Czego oczywiście wszystkim użytkownikom życzę, ponieważ jest to super frajda, a do tego mega sprawdzian dla naszej wiedzy, wytrwałości, systematyczności oraz chęci doskonalenia się.

Gdzieś już chyba pisałem, że kitu to ja nigdy nie wciskam :?:
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#19

Post autor: kloss06 »

Ale. Jesli chcialbym kupic ten wlasnie sprzet a do niego dac zywa skale a potem piasek. Odpieniacz bbedzie itd to warto czy lepiej odpuscic? Dolewki moge robic. Mam prace w domu.

-- Cz lut 27, 2014 11:23 am --

A tak apropo. Wspomniales ze w Twoim sklepie. Ilebwyniosloby mnie w Twoum sklepie skompletowanie akwarium?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#20

Post autor: Akwamaniak.pl »

Jeżeli zdecydujesz się na sump lub panel to mogę Ci przygotować ofertę. Jeżeli odpuścisz sump/panel to ja ręki do katastrofy nie przykładam.
Weź też pod uwagę, że praktycznie nie będzie różnicy w cenie przy wymiarach 40x40, 30x30 więc wg. mnie lepiej startować w większą (minimalnie stabilniej będzie).
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#21

Post autor: kloss06 »

No tak. Super. Sumpa nie mam gdzie schowac a i na panel nie ma miejsca. Czyli w akwarystycznym tez mnie w ciula zrobili. Mam akwarium 130l slodkie. Gdybym to dal filtr przelewowy odpieniacz grzalki itp to pójdzie?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#22

Post autor: Akwamaniak.pl »

Dać się da ale będzie ciężko. Zakładając, że z korali pójdziesz w xenie, najbanalniejsze (najbanalniejsze nie znaczy, że łatwe ;) ) zoa i najbanalniejsze grzybki (to samo co z zoa), a do tego dasz pustelnika, 2 ślimaki i niewielką, niewymagającą rybkę, a do tego będziesz bardzo pilnować parametrów wody to można przyjąć, że się da. Zasadniczo są też korale, które będą rosnąć i się mnożyć w szklance z wodą ;) ale tych w zbiorniku Ci nie życzę.

Masz na szafce przynajmniej 55x40 wolnego miejsca ?

Nie do końca Cię w ciula robili bo na upartego są zwierzaki, które przeżyją, ale dla mnie to się mija z celem bo raczej chodzi o to żeby zapewnić jak najlepsze warunki, a nie minimum do egzystencji. No chyba, że się nie znam :).
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#23

Post autor: kloss06 »

Na upartego znajde pod akwarium 30/30 kurcze.
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#24

Post autor: Akwamaniak.pl »

Ale liczysz do tego wystającą kaskadę +na wysokość odpieniacz ;>?
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#25

Post autor: kloss06 »

Kaskade mozna doczepic do tyly akwarium a na odpienuacz miejsca nie ma.qrcze. ale to pogmatwane. Ale nie dam za wygrana. Gdybym mial male akwa tzn np 40 max 60 litrow filtr przelewowy grzalki itp oswietlenie to mam z czym startowac? Jakies male 2 rybki rozgwiazda krewetka i oczywiscie zywa skala i piasek. Pójdzie?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#26

Post autor: Akwamaniak.pl »

Rozgwiazda to Ci padnie z głodu w takim zbiorniku także odpada. Systemy bez odpieniacza to taki najwyższy lvl w akwarystyce morskiej. Osobiście nie znam nikogo kto takie akwarium posiada (w pełni stabilne, działające, a nie akwarium zalane na miesiac, dwa czy trzy. Można bez odpienka trzymać taką kostkę ale tak jak Ci pisałem potrzeba mieć pod ręką duży stabilny zbiornik, który już długo działa), ale gdzieś tam na amerykańskim forum kiedyś przemknął mi przed oczami taki zbiornik. Tylko, że miał ponad 1000l.
Da się bez odpienka ale to tak jak z jazdą samochodem bez hamulców. Jeden na 100 000 kierowców da radę ;) inni się porozbijają.
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#27

Post autor: kloss06 »

Ale poczekaj poczekaj. Bo ja myslalem ze Ty pytas z o to miejsce co pisalem 30/30. A to mam miejsce na odpieniacz. Mam mam.
Wszystko mi sie juz placze. Mowimy o 40 czy 140l?

-- Cz lut 27, 2014 3:42 pm --

Podsumujmy. 40-60l filtr przelewowy oczywiscie odpowiednie oswietlenie odpieniacz upchniety w srodku zywa skala piasek krewetka i 2 male rybki. RUSZY?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Male slone.

#28

Post autor: Akwamaniak.pl »

Przysiądę nad tym w domu i coś sensownego Ci podeślę oraz napiszę Ci czego na 100% nie bierz pod uwagę ;)
Obrazek
Obrazek

Autor
kloss06
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 25, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Gocław/Grochów
Na imię mam: Tomasz
Płeć:

Male slone.

#29

Post autor: kloss06 »

Wymysliles cos?
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

Re: Odp: Male slone.

#30

Post autor: Akwamaniak.pl »

Przepraszam ale mam urwanie głowy w sklepie. Będę mieć chwilę to przesiądę do tematu

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ