Aquael Glossy

Filtry, grzałki itp - Nasze Opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Aquael Glossy

#1

Post autor: tkmsledz »

A co sadzicie na temat tego zestawu czy roślinki dadzą rade?

Aquael Glossy - archiwum aukcji.

Aquael Glossy - linki allegro

Aquael Glossy - na stronie Aquaela
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lis 16, 2014 2:20 pm przez pkucaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: - temat wydzielony

Rrrrogaty

Przelicznik LED na WATT

#2

Post autor: Rrrrogaty »

'Pokrywa szklana' - stracj się bać.

260L i tylko 48W światła ledowego. Bryndza troche. O pierwszym planie można zapomnieć. W najlepszym wypadku jest tam jakieś 7000lm, prawdopodobnie bliżej 5000lm.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Aquael Glossy - temat wydzielony

#3

Post autor: pkucaba »

W peHa68 już pojawiła się zapowiedź.

Aquael Glossy – Ciekawy design

:cool: trzeba się wybrać chyba na rekonesans.

Co do światła zobaczymy.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

Autor
tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Aquael Glossy - temat wydzielony

#4

Post autor: tkmsledz »

Dzięki za wydzielenie tematy i wklejenie fotek , no chciałem taki zestaw z 4 belkami czyli 4x24 w i zastanawiam się czy to da rade a pokrywa jest plastikowa widziałem na żywca w sklepie i mi się podoba taki zestaw

Rrrrogaty

Aquael Glossy

#5

Post autor: Rrrrogaty »

Swoją drogą to to 'glossy' musi być utrapieniem. Ciekawe czy dają szmatkę i płyn do szyb w komplecie.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Aquael Glossy

#6

Post autor: pkucaba »

Czego się nie robi by dobrze wyglądało :P
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Aquael Glossy

#7

Post autor: fivb77 »

Tam jest w pokrywie możliwość modernizacji oświetlenia. Dwa uchwyty na świetlówki są wolne i można dokupić te ich ledowe, które bedą miały dwie temperatury barwowe. Albo jak ktoś umie i chce to dać t5 czy jeszcze co innego.
Ogólnie zestaw wygląda nieźle, są otwory na węże w pokrywie. Tych klap plastikowych w pokrywie nie był bym pewny i jeśli był bym posiadaczem to ostrożnie bym się nimi posługiwał.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Aquael Glossy

#8

Post autor: PawelWaw »

W PeHa68 stoi taki zbiornik z 4 modułami i powiem Wam, że wizualnie światła jest naprawdę dużo.
Awatar użytkownika

Autor
tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Aquael Glossy

#9

Post autor: tkmsledz »

O to trzeba wycieczke zrobic
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Aquael Glossy

#10

Post autor: Vanilka »

Hmmm, coś czuję, że to nie dla akwarystów z małymi dziećmi :P za dużo szkła! Moje akwa ostatnio dostało... piłką... taaaa.... dzieci już uświadomione ostro gdzie się piłką nie rzuca...
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Aquael Glossy

#11

Post autor: Miro »

Vanilka pisze:Moje akwa ostatnio dostało... piłką.
Vanilka,blokujesz fizyczny rozwój swoich dzieci ! Słyszałaś o dyscyplinie sportowej " Piłka Wodna " ?! Trochę wyrozumiałości dla przyszłych Lewandowskich piłki wodnej ! :-D
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Re: Aquael Glossy

#12

Post autor: Vanilka »

miro pisze:
Vanilka pisze:Moje akwa ostatnio dostało... piłką.
Vanilka,blokujesz fizyczny rozwój swoich dzieci ! Słyszałaś o dyscyplinie sportowej " Piłka Wodna " ?! Trochę wyrozumiałości dla przyszłych Lewandowskich piłki wodnej ! :-D
spokojnie, dostaly tylko eksmisję z salonu, mogły dalej grać w swoich pokojach, a każde ma swój więc mają gdzie :P
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Aquael Glossy

#13

Post autor: bory »

Jako właściciel tego zbiornika (a dokładniej jego 215-litrowej wersji) jestem zadowolony. Klapy pokrywy nie są szklane - są wykonane z tworzywa (plexi?). Generalnie jeśli ktoś lubi malawi/tanganikę to standardowe oświetlenie mu wystarczy, ale jak ktoś planuje roślinniaka to niestety - trzeba dokupić co najmniej jedną belkę oświetleniową (ja tak zrobiłem). Są to belki dedykowane - wyglądają jak świetlówka, ale w rzeczywistości każda ma po 3 "ogniska" światła LED (3x6 W). Ich zaleta to to, że są podłączane bezpośrednio do kontaktu. Wadą jest natomiast cena. Wracając do pokrywy - MEGA się kurzy, ale chyba kurzy się wszystko co jest czarne. Dodatkowo pokrywy nie mają odbłyśników - jak ktoś chce musi sobie zrobić sam (ja tak zrobiłem). W ogólnym rozrachunku - ja jestem zadowolony :) W stopce zdjęcia mojego Glossy :)

-- Cz kwi 23, 2015 5:40 pm --

Aha - ja mam sam zbiornik - bez dedykowanej szafki więc na jej temat się nie wypowiem.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Rrrrogaty

Aquael Glossy

#14

Post autor: Rrrrogaty »

Jak byś określił trwałość materiału pokrywy? Nie pojawiają się na niej takie mikrorysy po przecieraniu szmatką (jak to czasem na sprzetach agd - niby się człowiek nie tyka, a materiał zjechany jakby papierem ściernym).
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Aquael Glossy

#15

Post autor: bory »

Oczywiście, że się pojawiają, ale nie jest to jakieś mega szpecące. Mi to nie przeszkadza. Widoczne są bardzo pod światło, ale z drugiej strony… żadne akwarium nie powinno stać w słońcu więc to nie jest jakiś duży problem. Z bliska trochę widać, ale z bliska pokrywy się nie ogląda tylko patrzy co dzieje się w środku więc… to też nie problem :)

-- Cz kwi 23, 2015 6:17 pm --

Aha - no i pokrywa nie jest aż tak lśniąca jak na zdjęciach producenta :D Tam to chyba ją grubo posmarowali jakąś pastą :P
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ