Recenzja filtra Hw 302

Filtry, grzałki itp - Nasze Opinie
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#31

Post autor: Christo »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Norbi. Ale czym Ty się w ogóle przejmujesz skoro jesteś zadowolony z tych filtrów. Jak się okaże że jednak są z Chin to nagle przestaniesz być zadowolony? :)

Norbi pisze:Designed in California
Made in China
Też uważam że tu może chodzić o samo opakowanie.


IMO kod kreskowy prawdę Ci powie. Na tym chyba jeszcze nie można ściemniać.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#32

Post autor: Norbi »

Zadowolony jestem i polecam innym.
Pytanie - po co wam kod kreskowy?
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#33

Post autor: Christo »

Z pierwszych cyfr można odczytaj kraj pochodzenia produktu
np 590 - Polska
Chiny mają 690-693 (chyba że już się zmieniło)

choć to też nie jest do końca pewne, ale można już coś wiedzieć.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Re: Recenzja filtra Hw 302

#34

Post autor: Norbi »

Mówisz i masz.
CF-500:
Obrazek
DF-200:
Obrazek

Tapatalk

EDIT: Czyżby oba filtry były produkowane we Włoszech?

W międzyczasie dostałem odpowiedź na moje pytanie, oto ona:
Aquatop is an American company

Davianka Lopez

Customer Service
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#35

Post autor: rhino »

Norbi pisze:Aquatop is an American company
Tego nikt nie kwestionuje :D
Popatrz na dokumenty rejestracyjne.

Kod kreskowy ujawnia nam dystrybutora na terenie danego kraju.
Więc w niczym nam to nie pomoże, bo go znamy.
To co jest na tych zdjęciach to 12-cyfrowy kod UPC z którego można odczytać :

OSD Audio
Adres: Dane kontaktowe:
775 COLUMBIA ST tel: (888) 779-4968
92821-2915 BREA fax:
Stany Zjednoczone

pozornie tylko bez sensu, ponieważ Pan Dave Chai (prezes i właściciel ""Aquatop") jest również (lub był) prezesem firmy "OSD Audio".
Firma ""Aquatop" jest zarejestrowana pod dokładnie tym samym adresem.

https://www.linkedin.com/pub/dave-chai/61/688/41b" onclick="window.open(this.href);return false;
https://trademarks.justia.com/852/75/aq ... 75642.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dein

Recenzja filtra Hw 302

#36

Post autor: Dein »

Myślę, że kodem kreskowym wody nie przefiltrujecie.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#37

Post autor: rhino »

Dein pisze:Myślę, że kodem kreskowym wody nie przefiltrujecie.
Celne spostrzeżenie!
Jednak nie wiem czy zauważyłeś, ale rozmawiamy w tym momencie o pochodzeniu filtra a nie o jego zdolnościach filtracyjnych.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#38

Post autor: Norbi »

Popatrz na dokumenty rejestracyjne.
Raczej nie będę miał do nich dostępu.
Czyli co? Wychodzi na to że w 2011 roku w US powstała firma AquaTop sprzedająca akcesoria akwarystyczne bazująca na chińskiej firmie SunSun z fabryką we Włoszech? Tak można wyczytać na podstawie kodu kreskowego. Jednak jakość jest zupełnie inna. Coś przeoczyłem?
Może znajdzie się ktoś kto wyczyta więcej informacji z kodu?

EDIT: Piszemy w tym samym czasie.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#39

Post autor: rhino »

Norbi pisze:Raczej nie będę miał do nich dostępu.
Dałem Ci linka

Skąd Ty bierzesz te Włochy ?! :)

Wprowadź ten kod i zobacz co w nim jest zaszyte. Powyżej napisałem.

http://www.gepir.pl/Strony/party_by_gtin.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Norbi pisze:Jednak jakość jest zupełnie inna.
Tak! To "Lexus" :)
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#40

Post autor: Norbi »

Skąd Włochy? Ano stąd --> https://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_kreskowy" onclick="window.open(this.href);return false;
Dwie pierwsze cyfry to 80 a więc ''80, 81, 82 i 83 Włochy''

Już pisałem wcześniej - piszemy w tym samym czasie więc może powstrzymajmy się od edycji postów do momentu aż drugi napisze? Robi się bałagan.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#41

Post autor: rhino »

Źle odczytujesz ten kod. Wpisz go do http://www.gepir.pl/Strony/party_by_gtin.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#42

Post autor: Norbi »

To nie ja go źle odczytuję tylko tak podaje Wikipedia. Poza tym na innych stronach piszą to samo:
http://zylla.wipos.p.lodz.pl/ut/barcode ... odowy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.food-info.net/pl/qa/qa-fp121.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://niepoprawni.pl/blog/3828/590-kod ... h-w-polsce" onclick="window.open(this.href);return false;
http://poleminowe.blogspot.com/2011/06/ ... zytac.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.wykop.pl/link/1570115/jak-sp ... i-z-lidla/" onclick="window.open(this.href);return false;
Więcej nie chce mi się szukać.
Z całym szacunkiem ale bardziej wierzę Wikipedii niż tobie - bez urazy :keep:
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Recenzja filtra Hw 302

#43

Post autor: rhino »

Obrazek


TO masz zaszyte w tym kodzie!
Norbi pisze:Z całym szacunkiem ale bardziej wierzę Wikipedii niż tobie - bez urazy
Wierz, ale postaraj się jednak pewne rzeczy weryfikować.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#44

Post autor: Norbi »

Spokojnie, nie denerwuj się. Próbujesz mi udowodnić wyższość strony do której podałeś link nad tym co ja znalazłem.
Znalazłem jeszcze jedna stronę na której twierdzą że początkowe cyfry 80 mogą oznaczać że krajem produkcji jest Brazylia --> http://pytamy.pl/kat,6,title,jak-odczyt ... tanie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak jak ty obstajesz przy swoim tak ja przy swoim. Tyle. Mam jednak wrażenie że Wikipedia nie kłamie.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#45

Post autor: rhino »

Norbi!

Zlituj się chłopie !
Sam wpisz tam ten kod i odczytaj co zostało odkodowane!

Czy Ty myślisz, że ja specjalnie przygotowałem tą stronkę do odczytu kodów żeby Ci coś udowodnić !?
Aż tak, to mi się nie nudzi.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#46

Post autor: Norbi »

Rhino!
Zlituj się chłopie!
Dla przyzwoitości chociaż kliknij w linki które podałem i sprawdź co tam jest napisane!
Myślisz że ja sam przygotowałem/spreparowałem te strony?
Nie mam czasu na takie rzeczy, mam lepsze zajęcia.
Jeszcze jedna --> http://slavia.8m.com/bc-pol.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony wt lip 28, 2015 8:59 pm przez Norbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#47

Post autor: rhino »

Norbi,

poddaję się :)
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#48

Post autor: Norbi »

Pamiętaj - kto mieczem wojuje ten od miecza ginie :keep:
A tak poważnie to może powróćmy do sedna tematu i niech inni coś napiszą.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#49

Post autor: rhino »

Norbi pisze:Pamiętaj - kto mieczem wojuje ten od miecza ginie
No tutaj, to już dogiąłeś! :D

WPROWADŹ TEN KOD I ODCZYTAJ TO CO CI TA STRONA PODAJE!
Podaje Ci "OSD AUDIO...".
Adres "OSD Audio" jest taki sam jak adres "AQUATOP", prezesem JEST TEN SAM CZŁOWIEK.

Czy Ty mnie rozumiesz?!
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#50

Post autor: Norbi »

Tak, rozumiem. Ale mam wrażenie że ty mnie nie bardzo. Trudno.
A co do tego przysłowia to miałem na myśli moją odpowiedź na twój post - starałem się ją utrzymać w tym samym stylu. I jak widzę - udało mi się.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#51

Post autor: rhino »

Norbi,
jeszcze raz.
Ostatni już :)

Kod na Twoim filtrze wskazuje nam dystrybutora, wtedy była nim firma "OSD Audio" (obecnie "Aquatop"). Jeśli weźmiesz nowy filtr "Aquatop" i PRAWIDŁOWO zdekodujesz kod to odczytasz już pewnie "Aquatop".


Mylisz kody, tylko tyle.

-- 28 lip 2015, o 21:27 --

Przygotowałem dla Ciebie na szybko kolejną stronę, tym razem "from USA".
Może w końcu uwierzysz ;)

http://gepir.gs1.org/v32/xx/default.aspx?Lang=en-US/" onclick="window.open(this.href);return false;
Szukaj po GTIN.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#52

Post autor: Norbi »

No cóż, czas i pora wyjaśnić koledze o co w tym wszystkim biega.
Podałeś link do strony na której na podstawie kodu można sprawdzić co? Ano siedzibę firmy czyli sprawdzić gdzie ona się znajduje. I co z tego wynika? A wynika to że firma o nazwie AquaTop ma siedzibę w USA podobnie jak firma OSD Audio ponieważ właścicielem/prezesem jest jedna i ta sama osoba czyli Dave Chai. Zgadza się? I o czym to świadczy? Ano o niczym więcej. Pan Dave Chai mógł sobie założyć i zarejestrować firmę tam gdzie chciał czyli również w Rosji, na Seszelach albo w Zimbabwe. Jego prawo i pieniądze.
Gdybyś wrócił kilka postów wcześniej i przeczytał jeszcze raz to co napisał @Christo to pewnie byś zrozumiał że na podstawie kodu kreskowego próbujemy ustalić skąd dany artykuł - w tym wypadku filtr - pochodzi. Chodzi o kraj pochodzenia czyli po prostu o fabrykę. I na podstawie kodu odczytałem że dwie pierwsze cyfry to nic innego jak prefiks przypisany do danego kraju. A ponieważ jest to cyfra 80 więc wychodzi na to że z dużym prawdopodobieństwem fabryka znajduje się gdzie? Ano we Włoszech. Chociaż tak jak pisałem w jednym z postów na jednej stronie znalazłem informację że może to być Brazylia. Wracamy do sedna sprawy - co ma wspólnego HW-302 z AquaTop CF-300? Ano to że obydwa filtry są do siebie bardzo podobne ale jakość ich wykonania jest zasadniczo różna. Najprawdopodobnym elementem który ma na to wpływ jest miejsce wykonania danego filtra. I tutaj kłania się wspomniany wczesniej kod kreskowy. Można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić że SunSun czy HW są produkowane w Chinach a więc ich jakość pozostawia sporo do życzenia. Skąd tak twierdzę? Opieram się na recenzji autora tematu czyli @Christo. A prawdopodobnie filtry oznaczone jako AquaTop są produkowane we Włoszech a jakość ich wykonania jest dużo lepsza. I znowu pytanie - dlaczego tak twierdzę? Bo mam 4 filtry z tej firmy a raczej z jej fabryki. Pomijam tutaj kwestię ceny.
Mam nadzieję że teraz zrozumiałeś.

Jeszcze jedno - teraz to zauważyłem. Dave Chai jest prezesem AquaTop od 2010 roku a nie jak napisałeś od 2011:
To twoje słowa:
Firma "Aquatop" została zarejestrowana w Stanach 24 marca 2011 (właściciel Dave Chai).
A tutaj jest napisane co innego:
https://www.linkedin.com/company/aquato ... ppro_cprof" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.linkedin.com/pub/dave-chai/61/688/41b" onclick="window.open(this.href);return false;
Skoro ten gość był prezesem już w 2010 roku to nie znaczy że AquaTop nie istniała wcześniej. No chyba że Dave sam założył tą firmę w 2010. I z powyższego wynika również to że twoja informacja o zarejestrowaniu firmy w 2011 jest błędna.

Dalej piszesz:
Pierwsze informacje o filtrach Sunsun o uderzająco podobnej konstrukcji na które natrafiłem w Internecie, są z 2010 roku.Sprawa wydaje się być jasna...
Jasna? Nie wydaje mi się. To że o AquaTop nikt nie pisał albo nie znalazłeś informacji w necie to nie znaczy że firma ta nie istniała.
Podsumowując - nie mam już czasu na dalszą dyskusję o wyższości jednych świąt nad drugimi. Zakończmy temat bo znacząco odbiegł od sedna sprawy.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#53

Post autor: rhino »

Norbi pisze:No cóż, czas i pora wyjaśnić koledze o co w tym wszystkim biega.
Daruj sobie ten ton, bo ani niczego nie tłumaczysz ani nie udowadniasz.
Norbi pisze:Gdybyś wrócił kilka postów wcześniej i przeczytał jeszcze raz to co napisał @Christo to pewnie byś zrozumiał że na podstawie kodu kreskowego próbujemy ustalić skąd dany artykuł - w tym wypadku filtr - pochodzi.
Usiłuję od dłuższego czasu Ci wytłumaczyć, że na podstawie TEGO kodu, tego nie stwierdzimy.

Z rejestracją firmy pomyliłem się, w 2011 została zarejestrowana marka nie firma. Natomiast pierwsze (ze znalezionych) informacje o bliźniaczych filtrach mają datę 2009.
Norbi pisze:Skoro ten gość był prezesem już w 2010 roku to nie znaczy że AquaTop nie istniała wcześniej.
https://www.linkedin.com/company/aquato ... ppro_cprof" onclick="window.open(this.href);return false; to podany przez Ciebie link.
Widzisz tam "data założenia: 2010" ? Tu chodzi o firmę...

Obojętne...
Z uporem maniaka chcesz wierzyć że masz filtr włoski czy brazylijski ? Wierz, Twoja sprawa.
Z uporem maniaka chcesz wierzyć, że firma z branży "sprzedaż detaliczna" produkuje filtry ? Wierz, Twoja sprawa.
Z uporem maniaka chcesz wierzyć, ze firma zatrudniająca "od 11 do 50 pracowników" jest liderem w tej branży ?
Wierz, to również Twoja sprawa.

Zakończmy.
Lexus to Lexus.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#54

Post autor: Norbi »

Daruj sobie ten ton, bo ani niczego nie tłumaczysz ani nie udowadniasz.
To nie ton tylko stwierdzenie ale jak widać po twojej odpowiedzi - nie bardzo zrozumiałeś.
Usiłuję od dłuższego czasu Ci wytłumaczyć, że na podstawie TEGO kodu, tego nie stwierdzimy.
Hmm, a co mówią te dwie cyferki na początku kodu? Może nie ze 100% pewnością ale zawsze można próbować.

Reszty nie będę komentował bo jak pisałem szkoda mojego czasu.
I moją sprawą jest w co wierzę a w co nie.
Lexus to Lexus.
Pewnie że tak. Jeździłeś samochodem tej firmy?
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#55

Post autor: Christo »

Żeby wrócić do tematu tak na koniec kilka spostrzeżeń. :)

Szykując filtr do sprzedaży znalazłem przypadkiem w piwnicy oryginalne węże. Okazało się że po 3 latach już nie śmierdzą. Pachną normalnie gumą.

Do czyszczenia chciałem wyciągnąć koszyki. Środkowy wyszedł tym razem bez problemu, dolny został(odwrotnie niż poprzednio). Próbując go wydobyć ułamałem kawałek mocowania uchwytu. Oglądałem recenzję tego filtra na youtubie i gość miał to samo po prostu już go nie wyciąga... no bo... nie wyciąga. :-D

Wirnik filtra wygląda o klasę lepiej niż reszta urządzenia. Wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi. normalnie jakby go wykonano w jakimś innym kraju. Ma sprzęgło jak classic ale nie rusza z hukiem. Ośka jest ceramiczna (za krótka do classica gdyby ktoś chciał zaoszczędzić) :) Podobnie jak w Tetrze jego dekiel jest z uszczelką (po co?).

Po 3,5 roku uszczelki nie mają żadnych śladów zużycia. Ale nic dziwnego otwierałem kubeł tylko raz i teraz drugi. Jedynie wazelina się wytarła/wypłukała.

W sumie tylko do tych koszyków można się przyczepić, choć nie są wcale tak źle wykonane. Sa po prostu za duże, albo kolumna filtra o ten 1mm za wąska i przez to grzęzną. :-| Gdyby nie ten bzdet byłby hicior. :-D

To tyle. :)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#56

Post autor: sylwekw »

Raz jeszcze dzięki za ten opis - recenzje .... pozwala inaczej spojrzeć na mojego HW :-) .. może jak będę przy nim coś robił to jeśli pozwolisz sam dorzucę tu jakieś postrzeżenia (z tym o koszykach się w pełni zgadzam, wyciągnąć je to sztuka :-)
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#57

Post autor: Christo »

Na forum nie było zainteresowania więc spuściłem filterek innymi kanałami. :lol: Pakując do wysyłki zauważyłem a raczej wyczułem pod palcem minimalne pęknięcia na uszczelce głównej. Rzecz wizualnie prawie niedostrzegalna i do tego punktowa (tylko w jednym "rogu"), ale fakt do odnotowania. Oczywiście tak jak pisałem filtr zachował szczelność i przede wszystkim to jest miarodajne, ale drobne zużycie już wystąpiło. Czy to dużo jak na zaledwie 3,5 roku niezbyt wytężonej pracy i fabrycznego nie pożałowania przez producenta wazeliny, która zeszła dopiero pod koniec okresu użytkowania filtra przeze mnie - niech każdy sam sobie oceni.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#58

Post autor: kiql »

sylwekw pisze:z tym o koszykach się w pełni zgadzam, wyciągnąć je to sztuka
Ja kupiłem z miesiąc temu nowy i koszyki wychodzą łatwo, zobaczymy jak bedzie po dłuższym okresie.
Za to jest głośniejszy od mojego 18 letniego fluvala 203. Ale w akwarium 84 litrowym sprawuje sie idealnie mimo, ze musi podnieść wodę na półtora metra w górę.
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#59

Post autor: Christo »

Jak pisałem. Koszyki bardzo ciasno przylegają do obudowy (przynajmniej w moim). Plus z tego jest taki, że nie będzie tą drogą lewego obiegu wody. Minus - wystarczy że dostanie się tam jakieś ziarnko ukruszone ze złoża i już można któregoś nie wyjąć. Warto więc stosować nie pylące, trwałe ceramiki, tylko że chyba nie ma takich. :-D

Mam tego Fluvala. To najcichszy kubeł z jakim miałem do czynienia.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

vladtepes79
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 3:21 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#60

Post autor: vladtepes79 »

Mój HW działa od listopada 2014 i nie mam zastrzeżeń. Jest cichy, koszyki wyjmują się bezproblemowo, woda chyba przechodzi dobrze na dno bo po pierwszym otwarciu włóknina była zasyfiona na całej powierzchni. Teraz włókninę wywaliłem, bo jak się zabrudziła to mocno przyduszała filtr. Wykonanie plastików jest bez zarzutu. Wypełnienie koszyków od dołu:
1. gąbka 2 rodzaje
2. ceramika
3. lawa
Węże sztywne jak ... :wink: Zostały (na razie)
Na wlocie mam założony prefiltr z gąbki, żeby wyłapał syfy. Dzięki temu czyszczenie filtra jest rzadsze , no i nie wciąga krewetek. Po pierwszym otwarciu okazało się, że w kubełku żyje sobie duże stadko krewetek RC
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Recenzja filtra Hw 302

#61

Post autor: kiql »

Christo pisze:Mam tego Fluvala. To najcichszy kubeł z jakim miałem do czynienia.
Po dobrym odpowietrzeniu jest faktycznie bezgłośny, mimo swojego wieku :D
Tylko, że staruszek nie dawał już rady wypompować wody na taką wyskość.
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
ODPOWIEDZ