Czyściki i odmulacze

Filtry, grzałki itp - Nasze Opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Romgiel
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: czw sty 26, 2017 4:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Roman
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#1

Post autor: Romgiel »

Chciałem zapytać o urządzenia jak w temacie. Korzystacie z takowych? Jeśli tak to czy sa jakiekolwiek naprawdę warte wydatku a nie marketingu?

Psyho

Czyściki i odmulacze

#2

Post autor: Psyho »

Ja nie odmulam akwariów już od długiego czasu, jeżeli natomiast chodzi o czyśćik do szyb bo taki chyba miałeś na myśli to używam zmywaka gąbki kuchennej na patyku. Można coś takiego dostać za niewielkie pieniądze na dziale gospodarstwo domowe w każdym markecie . Spełnia swoją rolę i jest tani więc w razie gdyby się zużył co następuje nieprędko to bez żalu kupię nowy.
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#3

Post autor: austen721 »

Ja używam odmulacza przy każdej podmianie, chociaż jedyne co zbiera to nieczystości, bo przy welonach nie ma mowy o jakimś ukrytym gnijącym żarciu.
Również jak mi rybole powrzucają pełno kamieni na piasek, to go odmulę, przesunę kamienie i aplikuję na nowo :wink:

Co do czyścika to również zwykłą gąbką kuchenną się posługuję
Ostatnio zmieniony pt mar 10, 2017 9:28 am przez austen721, łącznie zmieniany 1 raz.
Welonkowy potwór
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#4

Post autor: Lech-u »

Z czyścikami warto być ostrożnym. Szczególnie te magnetyczne są groźne. Bardzo łatwo można porysować szybę jesli jakiś drobny kamyczek wejdzie pod czyścik.

Ja czasami używam bardzo szerokie ostrze (coś podobnego do wielkiej żylety). To nie rysuje szyb.

Odmulacz: dość fajne są Tetra odmulacze (w trzech rozmiarach). Mają w sobie sito zabeapieczające przed wciąganiem roślin i ryb oraz specjalny patencik, żeby nie zasysało podłoża do węża.
Osobiście nie używam od kilku lat odmulacza. Nie odmulam w ogóle.
Awatar użytkownika

Autor
Romgiel
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: czw sty 26, 2017 4:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Roman
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#5

Post autor: Romgiel »

To się wiele nie zmieniło widzę. Ja korzystalem z karty plastikowej ale widzę tyle bajerów teraz, ze zastanawialem sie czy sa coś warte. Odmulacz tetry zobaczę. Dzięki

falcon1111
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: wt lis 24, 2015 11:49 am
Lokalizacja: warszawa, białołęka
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#6

Post autor: falcon1111 »

Ja ostatnio do czyszczenia szyb nabylem rekawiczke do masazu z rossmana w malej kosce jest rewerla wszedzie paluchy wsadisz ;) koszt ok 4 zl

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Andzia
Gość
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 07, 2017 8:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#7

Post autor: Andzia »

Ten jest super, ja przy podmianach przegrzebuję nim piasek, żeby poruszyć brudy w środku. Jak wiadomo pawiookie to śmieciary ;)

https://www.akwarystyczny24.pl/images/S ... kragly.jpg

Kupiłam jeszcze inny dla rodziców. Wąski z wydłużaną końcówką, ale nadaje się do...:P

A szyby zmywakiem ;)
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#8

Post autor: Winter »

Rzadko teraz odmulam, ale mam odmulacz sery o przekroju trójkątnym - używam, jeśli przy szybie jest już czarno.
Czyścik magnetyczny mam, ale czyszczenie nim strasznie długo trwa, więc używam zmywaka kuchennego, ale takiego już trochę steranego, bo boję się, że nowy porysuje mi szyby.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

kuchar
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz gru 04, 2016 10:07 am
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#9

Post autor: kuchar »

Odmulacz to wygodna sprawa. W moim małym baniaczku (25 l) używam podczas każdej podmiany.
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#10

Post autor: PawelWaw »

Ja do czyszczenia szyb używam takiego czyścika https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... RMn38zXrPw
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#11

Post autor: marcinzabki29 »

Odmulacz mam, taki zwykły.
Ale nie odmulam bo, po prostu się nie da.
Też używam gąbki - zmywaka kuchennego to czyszczenia szybek.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#12

Post autor: rupert »

Lech-u pisze: Szczególnie te magnetyczne są groźne. Bardzo łatwo można porysować szybę jesli jakiś drobny kamyczek wejdzie pod czyścik.
To prawda, natomiast jeśli się uważa i nie dotyka podłoża to szybom nic nie grozi. Parę miesięcy stosuje takie cuś:
Obrazek
I jest bardzo wygodny. Praktycznie rąk nie moczę a dokładka z żyletką bez problemu usuwa najtwardsze glony.

Psyho

Czyściki i odmulacze

#13

Post autor: Psyho »

Gdzie kupiłeś?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Czyściki i odmulacze

#14

Post autor: rupert »

Akurat to był prezent od żonki :) Ale wydaje mi się, że z rodzimego popularnego serwisu aukcyjnego na "A"
Fajne jest to, że nawet jak się oderwie od szyby (bo zdarza mu się czasami jak za szybko przesunę) to i tak go można złapać zanim wypłynie. Fajnie też przeskakuje z jednej szyby na drugą :-D
ODPOWIEDZ