chemi pure -stosuje ktoś? jak to oceniacie?

Nawozy, testy, uzdatniacze, sole i inne
ODPOWIEDZ

Autor
jollantta
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: pn gru 29, 2008 6:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

chemi pure -stosuje ktoś? jak to oceniacie?

#1

Post autor: jollantta »

witajcie!
czytam o preparacie chemi pure elite. Zastanawiam się nad jego kupnem, bo tani nie jest. Jak z jego wydajnością? Na opakowaniu wypisują rewelacje a jak to się ma w praktyce?
Będę wdzięczna za wszelkie komentarze
Ostatnio zmieniony pn sie 16, 2010 7:19 pm przez jollantta, łącznie zmieniany 1 raz.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: chemi pure -stosuje ktoś? jak to oceniacie?

#2

Post autor: Jola75 »

Wszystko na temat chemii-pure i purigenu masz w moim wątku, resztę ci napisałam w odpowiedzi na pw u mnie chemi-pur siedzi w filtrze już dobre kilka miesięcy podobnie jak purigen, z tego co widziałam przy ostatnim czyszczeniu filtra zbliża się czas regeneracji purigenu, moim zdaniem ten duet w kuble spisuje się rewelacyjnie, i potwierdzają to testy :D

wolfik
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: sob maja 29, 2010 11:12 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: chemi pure -stosuje ktoś? jak to oceniacie?

#3

Post autor: wolfik »

zobacz też ten wątek:
http://www.fawa.pl/topics17/8604.htm
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: chemi pure -stosuje ktoś? jak to oceniacie?

#4

Post autor: ziabak »

mam go w 112 l z muszlowcami, pisałam gdzieś, ale nie mogę znaleźć.... Moje spostrzeżenia są takie: purigen w akwa od czerwca, chemipure elite dołożyłam po około miesiącu; w akwa nie ma roślin poza rzęsą i glonami, przed stosowaniem purigenu i chemipuru rzęsa odnawiała się na całą taflę w przeciągu tygodnia (wówczas były podmiany co tydzień około 20 l) - obecnie rzęsa nie odnawia się kompletnie, tak, że to warte przemyślenia jeśli chce się zastosować chemipure w zbiorniku z roślinami nie nawożonym intensywnie. Ciekawostka - glon jak był tak jest, a więc ani chemipure elite ani purigen nie uniemożliwił mu funkcjonowania - natomiast skutecznie zablokował rzęsę. Nie jestem botanikiem i nie chce mi się dociekać co też takiego wyjadł z wody ;) ale jak chce ktoś podrążyć to z ciekawością przeczytam i dowiem się więcej. W każdym razie obserwacje rzęsy mnie zniechęciły do zastosowania tego typu wkładów w akwariach roślinych, które nawożę raczej umiarkowanie.

Acha - ryby czują się wyśmienicie, wody nie podmieniam od zastosowania wkładów, parametry są w normie, aczkolwiek poziom NO3 mnie zdziwił... wysoki. To zapewne kwestia tego, że ja wkłady zastosowałam w funkcjonującym zbiorniku wiele lat - inaczej jest gdy zastosuje się oba na starcie akwarium, bo wtedy purigen ma szansę z miejsca zablokować cykl azotowy i zapewne do wysokiego poziomu NO3 nigdy nie dopuści - a gdy już jest on wysoki - to niestety, ale NO3 sam z siebie nie zbije.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: chemi pure -stosuje ktoś? jak to oceniacie?

#5

Post autor: Bożena »

ziabak pisze: - obecnie rzęsa nie odnawia się kompletnie, tak, że to warte przemyślenia jeśli chce się zastosować chemipure w zbiorniku z roślinami .
Nie wiem czemu tak jest u Ciebie. Jakiś czas temu przytargalam z pracy (niechcacy oczywiscie) rzęsę z jakąs roślinką. No i dziś już musialam ją zbierac, bo zaczela za bardzo rozprzestrzeniać się :razz:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: chemi pure -stosuje ktoś? jak to oceniacie?

#6

Post autor: ziabak »

Jest kwestia tego, że baniak z muszlowcami jest bez roślin (oprócz wspomnianej rzęsy) = bez jakiegokolwiek nawożenia oczywiście - Ty rozumiem piszesz o baniaku roślinnym - nawozisz? może jest na ziemi? To całkowicie zmienia postać rzeczy.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: chemi pure -stosuje ktoś? jak to oceniacie?

#7

Post autor: Bożena »

Fakt, moj to roślinniak na ziemii. :)
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
ODPOWIEDZ