Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 18.11.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

Szafki akwariowe na wymiar.

W tym dziale można reklamować swoje umiejętności i oferować swoje usługi poza akwarystyczne, oraz można zarekomendować dobrego specjalistę na naszym forum.
Schemat tytułu wątku: "Specjalizacja - nick na FAWA".
Regulamin forum
Regulamin działu "Specjaliści na FAWA"
1. W tym dziale można wpisywać w ramach autoreklamy lub rekomendacji, użytkowników FAWA, którzy mają specjalizacje, zawody lub umiejętności poza akwarystyczne. Nie wolno opisywać specjalistów nie będących użytkownikami FAWA.
2. Wpisy dotyczące autora wątku (autoreklama) są dostępne tylko dla użytkowników, którzy mają minimum 50 postów na FAWA.
3. Wpisy dotyczące innego użytkownika FAWA (rekomendacja) są dostępne dla każdego użytkownika FAWA.
4. W tytule wątku należy podać specjalizację i nick z FAWA według schematu: "Specjalizacja - nick na FAWA" (np. : Ogrodnik - Kubuś Puchatek lub Stolarz - Sierotka Marysia lub Notariusz - Pankracy).
5. W treści posta należy napisać informacje pomocne dla innych użytkowników. Minimum informacji według następującego schematu:
Specjalność - nazwa unikalna (gdyby ktoś miał firmę)
nick z FAWA (koniecznie)
Imię i Nazwisko (opcja)
krótki opis / oferta specjalności
kontakt (jeśli ktoś chce poza PW)
adres (opcjonalnie)
6. Możliwe jest dodawanie opinii o specjaliście przez innych użytkowników w kolejnych postach.
7. Na prośbę opisanego specjalisty Moderatorzy mogą usunąć cały wątek dotyczący danego specjalisty.
8. Pozostałe kwestie w tym dziale opisuje Regulamin FAWA.
Awatar użytkownika

Autor
cinek1916
Zasłużeni

Post autor: cinek1916 » ndz sie 06, 2017 7:56 pm

Witam,
Jakiś czas temu wykonałem kilka szafek pod akwaria. Szafeczki podobały się :) Teraz za namowami kilku osób postanowiłem zająć się tym tematem na poważnie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany szafkami pokazanymi poniżej lub inną podobną na konkretny wymiar zapraszam na PRIV.

W ostatnim czasie powstały 3 szafeczki. Dwie na wzór ADA, jedna pod nasze meble w salonie. Oto one:

Szafka na wzór mebli w naszym salonie, wymiary 33x30x81cm pasujące pod jedno z akwariów. Nóżki regulowane za pomocą klucza ampulowego bez potrzeby podnoszenia całej szafki. Front akrylowy w 2 kolorach, białym oraz szarym, boki, pełne plecy oraz blat i podstawa z płyty meblowej w kolorze Biały Alaska z kolekcji firmy Krono. Wszystkie styki płyt zabezpieczone akrylem w kolorze białym. Szafka w całości klejona za pomocą lamelek. Dzięki temu jest wytrzymalsza od szafek skręcanych na konfirmaty oraz prezentuje się lepiej.
Szafka wyposażona w zegar sterujący oświetleniem do którego zostały podłączone 2 gniazda. Pozostałe 2 gniazda podłączone do bezpiecznik B6. Dwa przepusty na kable oraz węże od filtra kubełkowego.
Prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Otwory pod regulację nóżek są zakryte zaślepkami. Zapomniałem je zamontować do zdjęć :oops:

Szafka ala ADA o wymiarach 60x30x75cm. Tak jak wyżej nóżki regulowane. Fronty oraz boki wykonane z akrylu- połysk, reszta z płyty meblowej 18mm w kolorze Biały Alaska z kolekcji firmy Krono. Wszystkie styki płyt zabezpieczone akrylem w kolorze białym. Szafka w całości klejona za pomocą lamelek. Dzięki temu jest wytrzymalsza od szafek skręcanych na konfirmaty oraz prezentuje się lepiej.
Wstawiona przegroda dzieląca wnętrze szafki w proporcjach 1/3 do 2/3 oraz 2 półki na wyposażenie akwarium, pokarmy, nawozy itp. Większa przegroda została przeznaczona na filtr kubełkowy oraz butlę CO2. Dwa przepusty na kable oraz węże filtra kubełkowego.
Szafka wyposażona w system Tip On renomowanej firmy Blum. Dzięki niemu szafka nie potrzebuje uchwytu a otwierana jest poprzez dociśnięcie frontu do korpusu szafki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzecia szafka także wzorowana na ADA. Wymiary 60x40x70cm w całości wykonana z płyty meblowej 18mm w kolorze Białym Alaska. Jednak nie mam jeszcze jej zdjęć ;)

Tutaj kilka moich starszych produkcji:

Szafka ala ADA o wymiarach 150x50x70cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Czereśnia. Zamiast przegród wstawiłem a ramy z kantówki sosnowej 40x60mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu do środka można wstawić np. sump-a. Bez problemu utrzymuje standardowe akwarium 375l. Drzwi otwierane na Tip On firmy Blum. Można było ją zobaczyć na 2 poprzednich edycjach Warszawskich Dni Akwarystyki:

Obrazek

Obrazek

Szafka ala ADA o wymiarach 100x40x75cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Grafit. Jedna przegroda po środku. Lewa część przeznaczona na filtr kubełkowy, prawa, z półką, na akcesoria akwarystyczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna szafeczka, tym razem bez systemu tip-on. Zamiast przegród bocznych stelaż z kantówek 40x60mm. Wymiary 190x40x80cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Biały Alaska.

Obrazek

Lewa część:
Obrazek

Prawa część:
Obrazek

Tył:
Obrazek

W późniejszym czasie zamontowane zostały półki.

A tak wyglądała w projekcie:

Obrazek

Szafka ala ADA o wymiarach 30x30x70cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Biały Alaska.

Obrazek

Obrazek[/quote]

Szafka ala ADA o wymiarach 80x35x75cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Czarny. System Tip On firmy Blum.

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciach jeszcze nieumyta :oops:

Płyty meblowe używane przeze mnie pochodzą z kolekcji firmy Swiss Krono, możną ja zobaczyć pod tym linkiem: http://www.swisskrono.pl/mdm/Plyty-laminowane/Kolekcja

Szafki mogę dostosować pod konkretne oczekiwania osoby zamawiającej pod względem:
-koloru
-wymiaru
-umiejscowienia przegród oraz półek
-montażu elektryki

Zapraszam na PRIV oraz pod adres mailowy cinekaquadesign@gmail.com

W planach mam także wykonanie kilku rodzajów organizerów pomagających utrzymać porządek w szafkach.

Przy okazji serdecznie zapraszam na Warszawskie Targi Egzotyczne https://www.facebook.com/events/1888183 ... ?__mref=mb
na których będzie można obejrzeć, zamówić oraz zakupić zaprezentowane przeze mnie szafki. Zapraszam!
Ostatnio zmieniony śr sie 16, 2017 8:30 pm przez cinek1916, łącznie zmieniany 3 razy.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Gugasek
Zapaleniec
Na imię mam: Sławek

Post autor: Gugasek » wt sie 08, 2017 3:58 pm

Pisze na później.

ODPOWIEDZ