Strona 1 z 1

Szafki akwariowe na wymiar.

: ndz sie 06, 2017 7:56 pm
autor: cinek1916
Witam,
Jakiś czas temu wykonałem kilka szafek pod akwaria. Szafeczki podobały się :) Teraz za namowami kilku osób postanowiłem zająć się tym tematem na poważnie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany szafkami pokazanymi poniżej lub inną podobną na konkretny wymiar zapraszam na PRIV.

W ostatnim czasie powstały 3 szafeczki. Dwie na wzór ADA, jedna pod nasze meble w salonie. Oto one:

Szafka na wzór mebli w naszym salonie, wymiary 33x30x81cm pasujące pod jedno z akwariów. Nóżki regulowane za pomocą klucza ampulowego bez potrzeby podnoszenia całej szafki. Front akrylowy w 2 kolorach, białym oraz szarym, boki, pełne plecy oraz blat i podstawa z płyty meblowej w kolorze Biały Alaska z kolekcji firmy Krono. Wszystkie styki płyt zabezpieczone akrylem w kolorze białym. Szafka w całości klejona za pomocą lamelek. Dzięki temu jest wytrzymalsza od szafek skręcanych na konfirmaty oraz prezentuje się lepiej.
Szafka wyposażona w zegar sterujący oświetleniem do którego zostały podłączone 2 gniazda. Pozostałe 2 gniazda podłączone do bezpiecznik B6. Dwa przepusty na kable oraz węże od filtra kubełkowego.
Prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Otwory pod regulację nóżek są zakryte zaślepkami. Zapomniałem je zamontować do zdjęć :oops:


Szafka ala ADA o wymiarach 60x30x75cm. Tak jak wyżej nóżki regulowane. Fronty oraz boki wykonane z akrylu- połysk, reszta z płyty meblowej 18mm w kolorze Biały Alaska z kolekcji firmy Krono. Wszystkie styki płyt zabezpieczone akrylem w kolorze białym. Szafka w całości klejona za pomocą lamelek. Dzięki temu jest wytrzymalsza od szafek skręcanych na konfirmaty oraz prezentuje się lepiej.
Wstawiona przegroda dzieląca wnętrze szafki w proporcjach 1/3 do 2/3 oraz 2 półki na wyposażenie akwarium, pokarmy, nawozy itp. Większa przegroda została przeznaczona na filtr kubełkowy oraz butlę CO2. Dwa przepusty na kable oraz węże filtra kubełkowego.
Szafka wyposażona w system Tip On renomowanej firmy Blum. Dzięki niemu szafka nie potrzebuje uchwytu a otwierana jest poprzez dociśnięcie frontu do korpusu szafki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekTrzecia szafka także wzorowana na ADA. Wymiary 60x40x70cm w całości wykonana z płyty meblowej 18mm w kolorze Białym Alaska. Jednak nie mam jeszcze jej zdjęć ;)Tutaj kilka moich starszych produkcji:

Szafka ala ADA o wymiarach 150x50x70cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Czereśnia. Zamiast przegród wstawiłem a ramy z kantówki sosnowej 40x60mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu do środka można wstawić np. sump-a. Bez problemu utrzymuje standardowe akwarium 375l. Drzwi otwierane na Tip On firmy Blum. Można było ją zobaczyć na 2 poprzednich edycjach Warszawskich Dni Akwarystyki:

Obrazek

Obrazek


Szafka ala ADA o wymiarach 100x40x75cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Grafit. Jedna przegroda po środku. Lewa część przeznaczona na filtr kubełkowy, prawa, z półką, na akcesoria akwarystyczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekKolejna szafeczka, tym razem bez systemu tip-on. Zamiast przegród bocznych stelaż z kantówek 40x60mm. Wymiary 190x40x80cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Biały Alaska.


Obrazek

Lewa część:
Obrazek

Prawa część:
Obrazek

Tył:
Obrazek


W późniejszym czasie zamontowane zostały półki.

A tak wyglądała w projekcie:

Obrazek


Szafka ala ADA o wymiarach 30x30x70cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Biały Alaska.

Obrazek

Obrazek[/quote]


Szafka ala ADA o wymiarach 80x35x75cm wykonana z płyty meblowej firmy Krono kolor Czarny. System Tip On firmy Blum.

Obrazek

Obrazek


Na zdjęciach jeszcze nieumyta :oops:

Płyty meblowe używane przeze mnie pochodzą z kolekcji firmy Swiss Krono, możną ja zobaczyć pod tym linkiem: http://www.swisskrono.pl/mdm/Plyty-laminowane/Kolekcja


Szafki mogę dostosować pod konkretne oczekiwania osoby zamawiającej pod względem:
-koloru
-wymiaru
-umiejscowienia przegród oraz półek
-montażu elektryki

Zapraszam na PRIV oraz pod adres mailowy cinekaquadesign@gmail.com

W planach mam także wykonanie kilku rodzajów organizerów pomagających utrzymać porządek w szafkach.


Przy okazji serdecznie zapraszam na Warszawskie Targi Egzotyczne https://www.facebook.com/events/1888183 ... ?__mref=mb
na których będzie można obejrzeć, zamówić oraz zakupić zaprezentowane przeze mnie szafki. Zapraszam!

Szafki akwariowe na wymiar.

: wt sie 08, 2017 3:58 pm
autor: Gugasek
Pisze na później.