Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#1

Post autor: KuMaK »

Witam !

Ponieważ jest to główne forum stolicy Mazowsza - Warszawy, chciałbym właśnie tu przedstawić swoją propozycje - postaram się krótko i do rzeczy.
Powstaje coraz więcej for akwarystycznych skupiających się na pewnej grupie zwierząt/roślin akwarystycznych, są to też fora mazowieckie. Przybywa coraz więcej maniaków akwarystyki, ludzi z pytaniami, problemami, ciekawostkami i pomysłami, odmiennymi zainteresowaniami...
Celem mojego pomysłu jest współpraca tych for, a tym samym szerzenie zagadnień dotyczących akwarystyki w społeczeństwie. Chciałbym by fawa.pl odegrała znaczącą w tej sprawie rolę. Mianowicie byłoby to forum główne, na którego stronie głównej na samym dole znalazłyby się banery - odnośniki do for akwarystycznych - również tych dopiero raczkujących - skupionych na pewnej tematyce np. ryby jakieś tam szczególne, ślimaki wodne, krewetki, mchy, rośliny akwariowe itp.. w zamian za to na tych forach znalazłyby się banery do strony głownej fawa.pl.
Może z początku wydawać się to nie fair, bo fawa jest troszkę rozrośnięta, ma super towarzystwo, które się zna, ale powinno być otwarte na przyjmowanie nowych hobbystów.
Myślę, że wszystkie fora by na tym zyskały - nowi użytkownicy mieli by możliwość odnalezienia się w akwarystyce - wszystko na miejscu. Po za tym specjaliści znajdujący się na wybranych forach też lepiej by doradzili - a nie każdy ma czas chodzenia po kilku forach. Np na wystawach corocznych w ferie w Warszawie zwiększyłaby sie róznorodność fauny i flory w wystawianych zbiornikach, pewnie też więcej osób byłoby zainteresowanych spotkaniami w Warszawie. Kazdy dojdzie do tego co go interesuje no i nie widzę żadnych wad w tej propozycji. Ewentualnie można by było dokonać kilku zmian, oczywiście nic na siłę, jakieś forum nie będzie chciało współpracować trudno, ale ze względu na to że to właśnie fawa jest tym głównym i najwazniejszym na mazowszu forum, wszystko zależy od decyzji jej użytkowników i administracji.

Miało być krótko a wyszło troszkę więcej ehh przepraszam.
Proszę o rozważenie propozycji i poruszenie tej sprawy w tym temacie, ten kto jest ZA proszę o podpisanie w tym temacie lub/i ewentualnie napisać propozycje zmiany.
Ostatnio zmieniony sob mar 27, 2010 10:54 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 2 razy.

Karaś
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: wt lis 10, 2009 9:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#2

Post autor: Karaś »

Jako uczestnik tego forum, jestem za pomysłem Kumaka. Rozwijamy się, twórzmy i jednoczmy się.W grupie siła :D

Linf

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#3

Post autor: Linf »

Też jestem ZA .
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#4

Post autor: Tomacha »

Idea szlachetna. ale jak to mialoby wygladac w praktyce, bo nie bardzo to widze. Chodzi o wzajemne podlinkowanie forow...? Co to da - sama wymiana linkami? Gdyby np. wiadomosci z roznych forow zasysac do jednego - ale kto to zrobi.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#5

Post autor: Władek Pompka »

A ja jeszcze poczekam, aż ktoś to w skrócie podsumuje... :roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

hermes
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 09, 2008 5:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#6

Post autor: hermes »

Pomysł ciekawy i owszem...

jestem i za i przeciw.

Za - bo przyda się rozpowszechnianie informacji, nowi ludzie i nowe informacje,
przydadzą się informacje specjalistyczne z forów dedykowanych i jeśli mówimy o takich forach - tu bez wnikania w adresy posłużę się przykładem bojownika czy forum krewetkowego - to jak najbardziej - zwłaszcza jeśli są to fora dojrzałe, z zapleczem ludzkim jak i materiałowym/wiedza.

Przeciw jeśli to ma się odbywać na zasadzie że koledzy którym coś na fawa nie podoba :sad: założyli sobie stronkę, może nawet ładną graficznie, skopiowali na nią informacje pobieżne z różnych innych źródeł a tam gdzie coś sami to trochę ogólnej i nie zawsze dobrej wiedzy wpisali ( w dodatku z błędami ortograficznymi) :sad: a teraz im brakuje jednego - użytkowników a więc i ruchu - więc spamują ordynarnie po innych forach i prywatnych wiadomościach. Jeśli tak to dziękuje - zostaje na fawa.pl które reprezentuje coś sobą a przez naszą różnorodność wzajemnie dba o jakość wiedzy.

picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#7

Post autor: picia136 »

ja też za
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)
Awatar użytkownika

Autor
KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#8

Post autor: KuMaK »

Tomacha pisze:Co to da - sama wymiana linkami?
W książce ogólnie opisującej akwarystykę nie znajdziesz pewnych szczegółów, często trzeba po nie sięgać do źródła o konkretnej tematyce. Dobrze jest mieć te książki na jednej półce.
hermes pisze:Przeciw jeśli to ma się odbywać na zasadzie że koledzy którym coś na fawa nie podoba :sad: założyli sobie stronkę, może nawet ładną graficznie, skopiowali na nią informacje pobieżne z różnych innych źródeł a tam gdzie coś sami to trochę ogólnej i nie zawsze dobrej wiedzy wpisali ( w dodatku z błędami ortograficznymi) :sad: a teraz im brakuje jednego - użytkowników a więc i ruchu - więc spamują ordynarnie po innych forach i prywatnych wiadomościach.
Nie mówię żeby zamieścić wszystkie mazowieckie fora akwarystyczne, nie widzę też takich gdzie są powielane w kółko te same informacje, a są ludzie, którzy mają pojęcie o akwarystyce, a dokładniej o temacie forum.
Ostatnio zmieniony ndz mar 28, 2010 4:59 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#9

Post autor: Mehi »

Ciekawy projekt, ciekawa inicjatywa :) Ja i slimakowo.na1.pl jestesmy chetnido wspolpracy :)
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#10

Post autor: sum »

Mehi pisze:Ja i slimakowo.na1.pl jestesmy chetnido wspolpracy
to mamy już pierwszy spam w tym temacie.Za chwilę,zapewne całkiem przypadkiem kolega KuMaK poda namiary na założoną przez niego stronkę :wink:
Myślę,że takie propozycje w pierwszej kolejności należy składać właścicielowi forum.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#11

Post autor: fajerka »

dla mnie to troche bez sensu. Jak ktoś chce znaleźć coś o mchach to znajdzie odpowiednie forum, jak coś o krewetkach wystarczy wpisać krewetki forum i juz mozna coś wyszukać. ja znalazłam to i inni potrafią


I w sumie zgadzam się z sumem, w jego ostatniej wypowiedzi...
Awatar użytkownika

Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#12

Post autor: Mehi »

sum pisze:
Mehi pisze:Ja i slimakowo.na1.pl jestesmy chetnido wspolpracy
to mamy już pierwszy spam w tym temacie.Za chwilę,zapewne całkiem przypadkiem kolega KuMaK poda namiary na założoną przez niego stronkę :wink:
Myślę,że takie propozycje w pierwszej kolejności należy składać właścicielowi forum.
To ty na poczatek naucz sie co znaczy slowo "Spam". Uwazam ze propozycja kumaka jest ciekawa i warta uwagi. Jesli tynie umiesz czytac ze zrozumieniem to sorry, nie twoj poziom.
Pozdrawiam Magda :)

Dein

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#13

Post autor: Dein »

Klasyka dyplomacji...

Na nie - póki forum jest samodzielne i nie ma zobowiązań wobec innych stron, ludzie sobie rzadko skaczą do oczu i nie obrażają siebie nawzajem z powodu pierdół organizacyjnych. Kiedy robi się coś za coś, ryzyko wzrasta, istnieje możliwość, że porobią się frakcje dziwaczne, etc.

Na tak - nie jestem zwolennikiem utrudniania komuś dotarcia do stron, które są konkurencyjne w pewnym tylko zakresie. Właściwie znajomi, właściwie nie są wrogami Fawa.pl, jeśli starannie się wybiera "współpracowników" i określi się jasne zasady, w gniazdo się sobie nie narobi. Wprost przeciwnie - Co było spamem lub "spamem" zaczyna być dodatkową wartością.
Konkurencja, konkurencją (łatwo popaść w paranoję, wszędzie doszukując się nieuczciwych prób wygryzienia i wykołowania), misja edukacyjna misją. Dla mnie to drugie jest nadrzędne i cieszy mnie zjawisko współistnienia stron na zasadzie zgodnego partnerstwa i wzajemnego uzupełniania się tematycznego.
Awatar użytkownika

Autor
KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#14

Post autor: KuMaK »

sum,

Nie znamy się na tyle dobrze byś mnie punktował, dla pewności jednak powiem, że żadnego forum ani nawet strony internetowej własnych - nie posiadam, a przynajmniej na tą chwilę.

Natomiast jako reprezentant niektórych stron każdą sprawę zgłaszam do administracji.

Ten temat zamieściłem w tym dziale gdyż jest to propozycja dotycząca całego forum, choć faktycznie najwięcej do powiedzenia ma tu również administracja.
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 3:57 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#15

Post autor: sum »

Mehi pisze:To ty na poczatek naucz sie co znaczy slowo "Spam".
Czytam,czytam i co :?: okazuje sie,że masz rację,powinienem użyć słowa"reklama" :-P
Mehi pisze:Uwazam ze propozycja kumaka jest ciekawa i warta uwagi.
to mamy trochę podobne zdanie :mrgreen: z małą uwagą o kolejności przedstawiania tej propozycji.
Mehi pisze:Jesli tynie umiesz czytac ze zrozumieniem to sorry, nie twoj poziom.
o boska pani,przepraszam.....zmusiłem Cię do wymiany zdań z takim prostakiem jak ja.Masz moją obietnicę :arrow: więcej nie będę.Zbyt mała ma inteligencja,profesjonalizm i co tam jeszcze chcesz.
Baj

KuMaK,
KuMaK pisze:Nie znamy się na tyle dobrze byś mnie punktował,
Nie to było moim celem.
:wink: mówi Ci to coś,jak nie to trudno.
Swoją drogą młody człowieku podziwiam Twoją pasję i wiedzę,ale chyba nie o tym tu mowa.
KuMaK pisze:Natomiast jako reprezentant niektórych stron każdą sprawę zgłaszam do administracji.
No i OK.Jak admin zapatruje się na pomysł?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#16

Post autor: Władek Pompka »

Ciekawa dyskusja z elementami kobiecej histerii. Niestety, akcja uległa zapętleniu. :|
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Propozycja Współpracy Akwarystycznych For Mazowieckich.

#17

Post autor: matka siedzi z tyłu »

sum pisze:Jak admin zapatruje się na pomysł?
Na razie niechętnie
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
ODPOWIEDZ