Modernizacja oświetlenia

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
Łoren
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: czw maja 19, 2011 5:40 am
Lokalizacja:
Płeć:

Modernizacja oświetlenia

#1

Post autor: Łoren »

Podjąłem decyzję o modernizacji dotychczasowego oświetlenia przez dołożenie 4x70 HQI - powstanie jedna dwumetrowa belka w której znajdzie się i HQI i trzy świetlówki 80W T5 Tak ze finalnie planuję wykonanie lampy o łącznej mocy 520W
Tak to sobie wymyśliłem że taki układ da możliwość zakombinowania symulacji dnia czyli wschód słońca , południe i zachód. Musze jakoś rozplanować ten dzień w akwarium - może jakieś propozycje? Do dyspozycji są świetlówki 856 , grolux , i 10000K i 4 lampy HQI - żarniki najprawdopodobniej 6500K
Teraz szukam pomysłu jak zrobić taką belkę - nie wiem czy podwieszaną z możliwością podnoszenia na linkach stalowych przy pomocy bloczków , czy jakiś taki stelaż, przykręcany do ściany za akwarium z jakimiś zawiasami żeby była możliwość podnoszenia , z czego to zrobić - waga wszystkich lamp to bedzie ok 15 kg - jakby ktoś miał jakiś pomysł to dawajcie . Idealnym rozwiązaniem by było gdyby świetlówki udało umieścić sie trochę poniżej lamp HQI . Czy trzeba będzie myśleć na lato o jakiś wentylatorach do chłodzenia tego wszystkiego? Czy ktoś może widział podobne rozwiązanie i mógłby podesłać linka?
Podkarpackie Forum Akwarystyczne
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Modernizacja oświetlenia

#2

Post autor: rudy1986 »

zrob sobie normalna mocna polke na akwarium na ksiazki np
ODPOWIEDZ