Awkarium 45 litrów i pytania od początkującego.

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:

Michał_P
Zapaleniec
Posty: 316
Rejestracja: czw paź 01, 2009 5:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Awkarium 45 litrów i pytania od początkującego.

#31

Post autor: Michał_P »

Ostatni post z poprzedniej strony:

W końcu odpuście, musisz uzbroić się w cierpliwość.
Awatar użytkownika

Autor
Kars
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 06, 2011 10:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Awkarium 45 litrów i pytania od początkującego.

#32

Post autor: Kars »

Witam ponownie..
Więc opiszę krótko co się działo kiedy nie pisałem.. Przede wszystkim "zniknęła" mi kolejna razbora... Nie wiem co się dzieje, żadnych szczątek po rybce itd.. Z 9 zostało 7 i nawet nie wiem w jakich okolicznościach zaginęły...

Woda ciągle po podmianach szybko i dość mocno brązowiała, na dodatek ostatnio zaczęła śmierdzieć. Na korzeniu zauważyłem jakby białe naloty gdzie nie gdzie.. Wyjąłem go i to on chyba tak śmierdział.. Postanowiłem go wymyć, starą szczoteczką i papierem ściernym, zrobił się gładszy.. Myślałem, że to przez taką wierzchnią warstwę jakby kory tak barwiło i ona zapleśniała czy coś, ale raczej nic to nie dało.. W sensie, że nadal barwi w tym samym/podobnym stopniu.

Dziś wieczorem wróciłem (bo w każdy weekend mnie nie ma), idę do pokoju, zajrzeć jak moje akwarium.. Okazało się, że świetlówka się przepaliła.. I tu pytanie.. Czy bawić się w gwarancję? Czy kupić coś innego, lepszego? Co moglibyście polecić? Coś niedrogieeego..
Aa... No i jak oświetlać akwarium podczas gdy nie mam oświetlenia w pokrywie? Może być lampka? O ile się nie mylę siedzi w niej żarówka 35W.

Ogólnie chyba nie mam szczęścia do akwarystyki :|
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Awkarium 45 litrów i pytania od początkującego.

#33

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Jeśli chodzi o znikające rozbory ,u mnie znikły 3 po długich poszukiwaniach odnalazłem je ale nie w akwarium, udało im się wyskoczyć przez niewielka szczelinę w porywie wyciętą na filtr kaskadowy, do tego tak się składa ze obok akwarium stoi kosz na papiery, i tam je znalazłem (sprawdź czy w twojej pokrywie nie ma jakiegoś otworu przez który mogła by ci rybcia wyskoczyć), mogła też zostać pożarta przez resztę twojej obsady
Co do korzeni niektóre po prostu barwią wodę na kolorek herbaciany i nic z tym nie zrobisz chyba że wyjmiesz korzeń, pleśń pojawiająca się na korzeniu świadczy że został słabo spreparowany. Co również wpływa na nieprzyjemny zapach wody
Awatar użytkownika

Autor
Kars
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 06, 2011 10:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Awkarium 45 litrów i pytania od początkującego.

#34

Post autor: Kars »

Nigdzie na zewnątrz nie widziałem żadnej rybki, ewentualnie za komodą, ale odsuwanie jej raczej nie wchodzi w grę.. Mam mały otwór i wydaje mi się, że raczej nie wyskoczyły tam tędy.. Nie wiem.
Co do korzenia, był on gotowany kilka godzin, leżał w wymienianej wodzie ponad tydzień, jedynym, chyba podstawowym błędem było to, że nie przeczyściłem na samym początku korzenia papierem ściernym.. Zobaczymy jak będzie po kolejnych podmianach.

A jak z tym oświetleniem? Może być ta lampka?
Tymczasem napisałem do aquaela, bo ich firma jest 10km ode mnie, więc może zareklamuję moduł, ewentualnie wymieniłbym na trochę mocniejszy (?) + jakaś dopłata, nie wiem czy pójdą na coś takiego, o ile w ogóle przyjmą reklamację.

Alienshock
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 04, 2012 10:24 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Awkarium 45 litrów i pytania od początkującego.

#35

Post autor: Alienshock »

Rybki mogły po prostu paść, a szczątki mogły zjeść inne ryby.
Awatar użytkownika

Autor
Kars
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 06, 2011 10:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Awkarium 45 litrów i pytania od początkującego.

#36

Post autor: Kars »

Witam ponownie,
nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj.. Czy moge coś jeszcze dorzucić do swojej obsady? Przypomnę, że mam bojownika i 7 razbor hengeli, ale coś pusto jest w akwarium..
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Awkarium 45 litrów i pytania od początkującego.

#37

Post autor: saintpaulia »

Witaj!
To nie wielkie akwarium, masz już rybki ławicowe, jeśli już to dodałabym ich 3-4 szt. i nie mieszała więcej. Dodaj roślin różnorodnych, będzie ciekawiej i unikniesz przerybienia. :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”