JBL Manado -jak odmulać dno?

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Medea
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 12:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

JBL Manado -jak odmulać dno?

#1

Post autor: Medea »

Witam.Kupując podłoże JBL Manado sprzedawca powiedział, że nie ma potrzeby kupowania odmulacza, ponieważ: kuleczki stanowiące wyżej wymienione podłoże są b.małe i standardowe odmulacze będą zasysać podłoże a poza tym, ze względu na porowatość i specyfikę tego podłoża w ogóle problem z odmulaniem odpada.Faktycznie ja jakiegoś mułu nie widzę. Kupy "zbieram" wężykiem przy spuszczaniu wody.Tylko jak robię coś przy dnie, albo ryby poszaleją to jednak syf z podłoża wzbija się w toń. Więc jaki odmulacz? użytkownicy manado-czym odmulacie?:-)
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

JBL Manado -jak odmulać dno?

#2

Post autor: mimag »

Nie odmulam, sporadycznie raz na 2-3 miesiecy przy spuszczaniu wody pod podmiane wezem zbieram delikatnie z dna syfik ale faktycznie nie ma go za duzo. Jesli jest dobry obieg wody w zbiorniku i jakies ryby denne to one podrywaja syf z dna i filtr wiekszosc go wciąga. Odmulanie jest ciezkie bo manado jest lekkie i latwo sie podrywa.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

JBL Manado -jak odmulać dno?

#3

Post autor: sum »

Tego typu podłoży nie odmula się.Jeżeli chcesz koniecznie "wyczyścić"podłoże to możesz użyć tego typu preparat :arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=2402506419" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekaw jestem jak to się sprawdza :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ