Odmulacz bateryjny

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Fear
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 11:52 am
Telefon: 533995414
Lokalizacja: Warszawa,Białołęka
Płeć:

Odmulacz bateryjny

#1

Post autor: Fear »

Witam kolegów i koleżanki :) Mam pytanie odnośnie takiego cuda jak "Odmulacz bateryjny" czy ktoś tego używa i może coś o tym powiedziec?Bardzo prosze o opinię. Link do aukcji: http://allegro.pl/odmulacz-bateryjny-od ... 26750.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mój Zbiornik: 350 L
Filtracja: Aqua Nova 1500 + Fluval 4plus
Światło: 2x38 W
Temp: Grzałka Tetra-Tec 300W

Wykonuję stelaże pod duże Akwaria oraz wielopoziomowe regały akwarystyczne do sklepów Zoologicznych

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Odmulacz bateryjny

#2

Post autor: GSA »

Mam odmulacz Eheima. Odmula całkiem dobrze ale drobny "kurz" unosi się chwile potem w wodzie.
Awatar użytkownika

manek888
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 12:56 pm
Lokalizacja: Okolice Warszawy(Ojrzanów
Płeć:

Odmulacz bateryjny

#3

Post autor: manek888 »

Witam, kupilem sobie kiedys taki odmulacz, uzywalem go w moim 100l akwarium prawie przy kazdej podmianie.
Mialem problem z zassaniem wody oraz z zywotnoscia baterii. Teraz mam duzo lepsza filtracje i nie uzywam go juz ponad 6 miesiecy, a zanieczyszczenia sa rozpuszczane przez bakterie. Tak mi sie wydaje, ze jest on pomocny w okresie dojrzewania akwarium.
----------------
25l<65l<30l<96l<240l
_______________________
Paweł
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Odmulacz bateryjny

#4

Post autor: Zoe »

Jeśli koniecznie chcesz odmulać to poleciłabym raczej coś takiego http://allegro.pl/penn-plax-odmulacz-gr ... 69275.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Te bateryjne są słabsze(chyba, że z tych drogich), sama miałam podobny. Z takiego zwykłego jak z linka jestem zdecydowanie bardziej zadowolona. I robi podwójną robotę: odmula i ściąga wodę... No i nie jest uzależniony od baterii. Ale wybór należy do Ciebie :)
240l w stronę BW
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Odmulacz bateryjny

#5

Post autor: jgoluch »

Szału nie ma. Wg mnie lepiej się sprawdza zwykły wężyk do spuszczania wody z grubszą nasadką końcową.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Odmulacz bateryjny

#6

Post autor: rudy1986 »

jgoluch pisze:Szału nie ma. Wg mnie lepiej się sprawdza zwykły wężyk do spuszczania wody z grubszą nasadką końcową.
jak chcesz odmulac akwarium 25 litrow to takie wyjscie jest dobre ale jak masz ok 200L to juz bedzie problem, poza tym zdarza sie ze sa nieszczelne a tu masz odrazu z samozasysem i nie tak jak napisano wyzej i podmienia i odmula i jest prostej konstrukcji i jest tani. Bateryjne maja to do siebie ze reguly tylko odmulaja a nie podmieniaja wody co jest wazniejsze w procesie azotowym
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Odmulacz bateryjny

#7

Post autor: dune »

Koledze chyba chodzi o to zeby zbierac z dna drobne paprochy miedzy podmianami wody
jedno drugiego nie wyklucza
...tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Odmulacz bateryjny

#8

Post autor: jgoluch »

Mam zarówno odmulacz bateryjny jak i taki wężyk do spuszczania wody, z grubą końcówką przydenną do odmulania.
Chodzi mi o to, że w moim przypadku lepiej dno oczyszcza zwykły wężyk, gdyż wytwarza większe ciśnienie zasysające.
Jedyny plus odmulacza bateryjnego jest taki, że jak ktoś nie chce podmieniać wody a oczyścić samo dno, to wtedy się nadaje.
Kilka lat temu miałem podobny odkurzacz.
Zamiast baterii montowany był jednak do pompki napowietrzającej.
Działał prawie tak samo...
PS. baterie kupowałem nowe specjalnie do odmulacza.
ODPOWIEDZ