JBL CristalProfi e901 jako mechanik pomoc

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
PONYX
Zapaleniec
Posty: 255
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

JBL CristalProfi e901 jako mechanik pomoc

#1

Post autor: PONYX »

Witam

Chcę zrobić mechanika z JBL CristalProfi e901 proszę o pomoc w doborze wkładów np. w kolejności od dołu filtra tam są 3 kosze.
Co dać w poszczególnych koszach od dołu np. wata. gąbki jakie , ile dać tej waty w pojedynczym koszu itd.
Mam akwa 240 litrów z dużymi pielęgnicami mam mechanika wewnątrz czyli pompa cyrkulacyjna 1100+gąbka ale woda po 1-2 dniach i tak jest żółta brudna,
Za wszystkie rady z góry dziękuje
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

JBL CristalProfi e901 jako mechanik pomoc

#2

Post autor: Drottnar »

Na dno daj ceramikę (rurki), żeby rozpraszała wodę na jak największą powierzchnię, potem we wszystkie kosze wpakuj gąbki i na wierzch daj watę.
Awatar użytkownika

Autor
PONYX
Zapaleniec
Posty: 255
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

JBL CristalProfi e901 jako mechanik pomoc

#3

Post autor: PONYX »

Qrcze głupie pytanie : ile dać tej waty, jak grubo tak żeby cały ten kosz wypełniła ?
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

JBL CristalProfi e901 jako mechanik pomoc

#4

Post autor: Drottnar »

Jakie tam głupie. Ja u siebie w Ex 700 kładłem na warstwę keramzytu. Pojedyncza warstwa - to jest warstwa, która się najszybciej zapycha. Możesz nawet spróbować bez waty i zobaczysz, czy sama gąbka wystarczająco czyści. Jak będę uruchamiał swoje 240l to w nim będę miał CP e1500 i tam chyba nawet waty nie będę kładł w ogóle.

Jeżeli tak Ci się strasznie brudzi, to może też zrezygnuj, bo będziesz co chwilę musiał ją wymieniać. Za to na wlot możesz jakiś prefiltr założyć.

Gąbki ułóż od najgrubszej (tuż nad ceramiką) do najgęstszej na samej górze.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

JBL CristalProfi e901 jako mechanik pomoc

#5

Post autor: don_Vall »

Daj grubą gąbkę jako prefiltr i sprawę filtracji mechanicznej będziesz miał załatwioną. Ten filtr będziesz musiał czyścić 2 razy w tygodniu. Prefiltr łatwiej wyjąc z akwarium. Brak prefiltra spowoduje wciągnięcie wszystkich dużych śmieci, krewetek, małych rybek...
Ja miałem se standardowymi wkładami i gąbkami i tydzień czasu nie wytrzymywał. Pow zamianie grubej gąbki na watę perlonową nie dawał rady przez 1 dzień.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Autor
PONYX
Zapaleniec
Posty: 255
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

JBL CristalProfi e901 jako mechanik pomoc

#6

Post autor: PONYX »

Czyli jak dobrze rozumiem mam tak : na rurę która zasysa wodę ze zbiornika mam na końcówka założyć grubą gąbkę tak ?
Bo mam filtr zewnętrzny który mi robi za biologa , chcę zrobić tzw. nad-filtrację
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

JBL CristalProfi e901 jako mechanik pomoc

#7

Post autor: Drottnar »

Dobrze rozumiesz. Na biologa też załóż gąbkę, to rzadziej go będziesz czyścił.
A do mechanika zapakuj ceramikę na dno i dalej już same gąbki.
ODPOWIEDZ