Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#1

Post autor: Rafik »

Witam,

Mam tetrę ex 1200 i jest problem a mianowicie, jak naciskam korek szybkiego zalewania gdy rury są pełne wody korkiem wycieka woda... Gdy filtr zaciągnie wodę ( bez koszy filtracyjnych ) cały czas z rurki wylotowej leci woda z powietrzem, przepuszczam że powietrze zasysa właśnie tym korkiem od szybkiego zalewania ( reszta uszczelek w b. stanie i nasmarowane są ).
Co mam zrobić żeby pozbyć się problemu?? :roll:
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#2

Post autor: rudy1986 »

Niestety mam zla wiadomosc. Czeka Cie wymiana calej glowicy filtracyjnej. W Tetrze bardzo czesto zdarza sie ze woda leci z zasysu jak sie go juz jakis czas uzywa.
Jak masz paragon to tez za duzo Ci to nie da bo Tetra ktora kupiles w sklepie byla sprowadzana z hurtowni Euro-zoo ktora juz prawie nie istnieje. Mozesz sie wyklocic w sklepie zeby Ci wymienili na nowa ale nie wiem jak to bedzie
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#3

Post autor: Rafik »

Cóż nie mam paragonu właśnie heh.. choć gwarancja się jakoś teraz kończyła cóż czyli nowa głowica;/
A niema innego sposobu żeby wyjść z opresji?

-- N sie 25, 2013 8:04 pm --

W moim JBL e900 guzik od zalewania chodzi tak ciężko że przy zasysaniu się wcisnął i koniec nic się nie da zrobić znaczy wyciągnąć go ( a smarowałem go kilkakrotnie to chwilowo było dobrze ) ale filtr działa bardzo dobrze z wciśniętym korkiem zalewowym i nic nie cieknie, a w tetrze leje się woda :mad:

-- N sie 25, 2013 8:08 pm --

A gdyby tak jakimś sylikonem akwarystycznym zakleić na stale jest taka możliwość? a przy zalewaniu po prostu rurki napełniać wodą :|
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#4

Post autor: rudy1986 »

Musialbys sie dobrac do glowicy i nalozyc nowa uszczelke ktora nie jest jak po bokach tylko wyglada jak taka tuleja i z tym jest najwiekszy problem.

W JBL faktycznie chodza bardzo ciezko te guziki ale i tak bym ich wogole nie uzywal (przynajmniej ja tak robilem prawie zawsze) lepiej zrobic to recznie



Silikon nic Ci nie da bo zacznie sie ulewac po bokach:P
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#5

Post autor: Rafik »

A gdybym wyjął sprężynę od tego guzika i sylikonem akwarystycznym zakleił przycisk na stałe, a zalewał po prostu ręcznie?
Po zaklejeniu silikonem czy jest szansa że nie będzie ciekło?
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#6

Post autor: rudy1986 »

Zawsze mozesz sprobowac. Glowica i tak pewnie bedzie do wymiany ale jak wiadomo Polak potrafi:D

-- 25 sie 2013, o 19:19 --

Zawsze mozesz sprobowac. Glowica i tak pewnie bedzie do wymiany ale jak wiadomo Polak potrafi:D
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#7

Post autor: Rafik »

To biorę się za rozbieranie. (Dziewczyny nie ma to filtrem trzeba się zająć) :)
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

manek888
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 12:56 pm
Lokalizacja: Okolice Warszawy(Ojrzanów
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#8

Post autor: manek888 »

Kolego, jeśli lubisz partyzantkę, to tak. Ja bym na twoim miejscu nie ryzykował zalania mieszkania albo poszukaj używanej głowicy albo kup coś nowego. Takie jest moje zdanie, zrobisz co uważasz.Tez posiadam filtr JBL e700. Guzik zalewający filtr tak ciężko działa, ze boje się, ze coś zacznie ciec, wiec uznaje zasadę "nie swędzi nie drapać". Jak już go zaleje, to się nie dotykam.
----------------
25l<65l<30l<96l<240l
_______________________
Paweł
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#9

Post autor: Rafik »

Głowica rozebrana na części pierwsze. Okazało się że uszczelka która jest na tym korku do szybkiego zalewania jest taka sama jak uszczelka na głowicy tylko mniejsza znaczy wielkości korka i mniejszej średnicy. Taką uszczelkę można dostać w każdym motoryzacyjnym za grosze, więc dziś podjadę kupić i zobaczymy czy coś się zmieni. Ta która była do tej pory pewnie się zużyła mimo że nie wygląda na taką. Zobaczę efekty wieczorem jednak myślę jeśli nową założę i przy dość szybkim naciskaniu korka szybkiego zalewania nie będzie ciekło to powinno być ok, jak myślicie? teraz było tak że szybko naciskałem to woda prawie na 1m tryskała do góry a bez naciskania leciało po filtrze.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

manek888
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 12:56 pm
Lokalizacja: Okolice Warszawy(Ojrzanów
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#10

Post autor: manek888 »

Do odwaznych swiat nalezy.Warto zaryzykowac pare zlotych napisz prosze czy sie udalo ,moze ktos bedzie mial podobny problem .A tak z ciekawosci co zrobiles z wkladami z filtra?
----------------
25l<65l<30l<96l<240l
_______________________
Paweł
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#11

Post autor: rudy1986 »

To widocznie masz jedna z nowszych wersji. Ale nie przyszlosc lepiej jakbys nie uzywal samozasysu bo widac jakie sa pozniej problemu
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#12

Post autor: Rafik »

Wkłady wypłukałem i wysuszyłem. Przez tak długi czas i tak by padły.
Teraz pod 240l mam podłączony jbl a w 112l chodzi wew aqua shut.
Jak filtr zrobię to będę go zasiedlał bakteriami od nowa.
mam ten kubeł około 2 lat, fakt więcej pompki nie dotknę lepiej zalewać go ręcznie jak to robię z jbl :wink:

-- Pn sie 26, 2013 8:35 pm --

Sytuacja wygląda tak, kupiłem uszczelkę za grosze jest delikatnie większa obwodem ale może i dobrze nie jest tak mocno wyciągnięta jak oryginalna ( czym mocniej się rozciąga staje się cieńsza ) jednak grubością jest około 1/4 swojej średnicy. Idealnie pasuje w ten rowek na który się ją zakłada. Po założeniu korka na ta tulejkę w której korek się porusza jest bardzo ścisło ( z całej siły wciskałem korek do tulejki ), właściwie mogę powiedzieć że aktualnie korek bez włożonej sprężyny chodzi 2 krotne ciężej niż ze starą uszczelką :) widać dało to efekt, naciskam mocno i dość intensywnie korek nie pojawia się nawet najmniejsza kropla wody przy włączonym/wyłączonym filtrze. Jeden problem zażegnałem jednak filtr nadal ciągnie gdzieś powietrze;/ ale już nie cieknie zdjąłem kopułę od głowicy zalałem filtr naciskam pompkę żeby zassać wodę i co..? woda leje się z kubła do głowicy a raczej tego plastiku gdzie umieszczona jest głowica... Czyli muszę jeszcze skoczyć po nową uszczelkę do głowicy ale tym razem nie wiem czy dostanę taką duża uszczelkę, a jeśli nie kupię oryginalna choć z allegro długo trzeba czekać na paczkę. A jeśli się okaże że to nie to i jeszcze ssie powietrze cóż zostają ostatnie 2 uszczelki od tego sprzętu gdzie nakręcam węże ale tam myślę że jest szczelnie :wink:
na pół swojej mocy filtr pracuje idealnie ale na pełnej mocy już nie jest fajnie. Jutro kupię uszczelkę i zobaczymy :-o
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Re: Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#13

Post autor: Christo »

Witam wszystkich na forum.

Parę dni temu dostałem tetrę 1200 gratis z rozpirzoną kompletnie pompką i po rozkręceniu postanowiłem ją właśnie na silikon zrobić. Taka silikonowa stała łata będzie na pewno pewniejsza od wszelkich uszczelek. Osobiście nie znoszę tego typu pompek - wszelkie tego typu wynalazki muszą wcześniej czy później właśnie w ten sposób zakończyć swój żywot. Ja bym to jednak skleił będziesz miał pewność że przynajmniej jedno miejsce wycieków wyeliminowałeś. :)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#14

Post autor: rudy1986 »

Rafik pisze: Sytuacja wygląda tak, kupiłem uszczelkę za grosze jest delikatnie większa obwodem ale może i dobrze nie jest tak mocno wyciągnięta jak oryginalna ( czym mocniej się rozciąga staje się cieńsza ) jednak grubością jest około 1/4 swojej średnicy. Idealnie pasuje w ten rowek na który się ją zakłada. Po założeniu korka na ta tulejkę w której korek się porusza jest bardzo ścisło ( z całej siły wciskałem korek do tulejki ), właściwie mogę powiedzieć że aktualnie korek bez włożonej sprężyny chodzi 2 krotne ciężej niż ze starą uszczelką :) widać dało to efekt, naciskam mocno i dość intensywnie korek nie pojawia się nawet najmniejsza kropla wody przy włączonym/wyłączonym filtrze. Jeden problem zażegnałem jednak filtr nadal ciągnie gdzieś powietrze;/ ale już nie cieknie zdjąłem kopułę od głowicy zalałem filtr naciskam pompkę żeby zassać wodę i co..? woda leje się z kubła do głowicy a raczej tego plastiku gdzie umieszczona jest głowica... Czyli muszę jeszcze skoczyć po nową uszczelkę do głowicy ale tym razem nie wiem czy dostanę taką duża uszczelkę, a jeśli nie kupię oryginalna choć z allegro długo trzeba czekać na paczkę. A jeśli się okaże że to nie to i jeszcze ssie powietrze cóż zostają ostatnie 2 uszczelki od tego sprzętu gdzie nakręcam węże ale tam myślę że jest szczelnie :wink:
na pół swojej mocy filtr pracuje idealnie ale na pełnej mocy już nie jest fajnie. Jutro kupię uszczelkę i zobaczymy :-o


Co odrazu kup w aptece biala wazeline i nasmaruj wszystkie uszczelki na grubo:) wydluzy ich zywotnosc
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#15

Post autor: Rafik »

Mam wazeline i na full smaruje uszczelki;)
Kurde nie mogę kupić tej uszczelki od głowicy, wieczorem spróbuje jeszcze ostatni raz ja nasmarować tak obficie jak będzie się lała woda tam gdzie jest umieszczona głopwica to muszę kupić oryginalną uszczelkę i mam nadzieje że wszystko będzie już szczelne...

-- Śr sie 28, 2013 7:43 pm --

Dobrze nasmarowałem uszczelkę od głowicy i te krawędzie w której jest umieszczona jest ok, jednak mam chyba zepsuty zawór aqua stop tam gdzie przykręca się te zaworki z wężami :? leci od spodu woda znaczy sączy się, gdy filtr przykręcam jest ok ale na full ciągnie powietrze i wodą kapie. Czyli muszę kupić ten zawór jednak patrzę na allegro ceny i sam zawór aqua stop to cena około 40zł a z tymi obydwoma zaworkami na które zakłada się węże to koszt około 50zł, czyli lepiej wziąć ten zawór z zaworkami za 50? Moje zaworki są dobre i w sumie nie trzeba ich wymieniać. ale patrząc na ceny pojedynczych zaworków to około 20zł sztuka kosztują.
ten zawór aqua stop rozkręciłem nasmarowałem uszczelki i całą resztę ale nic nie dało :-|
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#16

Post autor: Przemo_K »

Jak to głosi staropolskie powiedzenie "Z g**na bata nie ukręcisz".
Przy tych "naprawach" weź pod uwagę fakt, że będziesz pewnie podłączał ten filtr do 240-tki. Musisz mieć 100% pewności, że nie wypompuje ci całego zbiornika na podłogę.
Ja już takie historie znam. Osobiście podziwiam Cię za odwagę. Ja na pewno nie zaufałbym już cieknącej głowicy.
182l, 27l

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#17

Post autor: krasnal »

Rafik pisze:mam chyba zepsuty zawór aqua stop tam gdzie przykręca się te zaworki z wężami leci od spodu woda znaczy sączy się, gdy filtr przykręcam jest ok ale na full ciągnie powietrze i wodą kapie.
Miałem podobny problem :x
Skleiłem całe ustrojstwo "na sztywno" => dodatkowe zawory
odcinające rozwiązały problem z rozłączeniem instalacji do czyszczenia :cool:
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#18

Post autor: Rafik »

Tak filtr będzie pracował w akwa 240l. Mam również JBL e900 cichy i nigdy nie widziałem nawet małej kropli która mogła by się wydostać poza filtr. Właśnie boję się tego, że wracam któregoś pięknego dnia a cała woda na drewnianej podłodze.. tfu tfu :)
Ten korek od szybkiego zalewania chyba zrobiłem ( wymiana uszczelki ) a teraz jak jest nasmarowany dobrze to się ładnie zassał ( i nie mam zamiaru dotykać się do niego ) uszczelka od głowicy dobrze nasmarowana nie cieknie, czyli jest dobra zresztą na taką wygląda. Jak zdjąłem pokrywę od głowicy i sprawdzałem gdzie woda się wydostaje było widać że z pod tego zaworu się sączy.. i tak myślę kupić uszczelki wszystkie jakie tam są wymienić i będzie ok ( ewentualnie sylikonem wszystko zakleić ), czy kupić cały zawór aqua stop, a może ten kubełek JBL podłączyć pod ten zbiornik? Teoretycznie JBL jest do max 300l.
Tą tetrę kupiłem z akwarium miała być oh ah nie cieknie i w ogóle a po podłączeniu wyszło szydło z worka, jedynie co gdy nie cięgnie powietrza ( przepływ jest ustawiony na 1/2 to bardzo cicho chodzi ).

-- Cz sie 29, 2013 6:29 am --

Krasnal chodzi Ci o to że cały ten zawór aqua stop skleiłeś od środka sylikonem? Jeśli chcesz czyścić kubeł to odkręcasz te zaworki które się nakręca na ten zawór czy może masz jeszcze jedne dodatkowe zaworki na wężach? :wink:
Chciał bym to szybko naprawić żeby było dobrze a ten zawór w sumie dość drogi jest jak na kawałek plastiku.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Re: Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#19

Post autor: Christo »

He. Tetra to jednak solidna firma. :D Wszystkie filtry na jedną melodię. U mnie cieknie z aqua-stopu w górę spod kolanka wylotowego i w dół do wnętrza głowicy. Ja na pewno nie będę w trupa ładował kasy, bo sytuacja i tak za jakiś czas się powtórzy. Zamierzam wkleić na silikonie węże "szesnastki" bezpośrednio do miejsca instalacji aqua-stopu zwłaszcza, że akurat pasują. :wink:

ups. Krasnal mnie uprzedził :-)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#20

Post autor: Rafik »

Ten patent ogarnę jak wrócę z pracy. Być może że takie węże 16mm mam sylikon też jest jeszcze zobaczę a jak nie to kupie 1m zwykłego węża i wkleję na stałe tak jak radzisz. Jednak na powrocie z pracy zajadę do zooologa i zobaczę czy mają te zawory aqua stop jak będzie w rozsądnej cenie to kupię a jak nie będą mieli to popołudniu wąż sylikon w łapki i majsterkujemy. Tylko żeby sylikon mi potem nie puścił choć nie będę go żałował sobie :wink:
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#21

Post autor: Christo »

Pamiętaj że zmiany będą nieodwracalne, a filterek mocno straci na atrakcyjności gdybyś chciał go kiedyś sprzedawać. Pomysł krasnala pod tym względem jest lepszy. U mnie jest inna sytuacja bo cieknie także do góry, a zaworów w ogóle nie posiadam (gratis) to w ogóle nie będę się z tym pierdzielił. Silikon jest pewniejszy od markowych oryginalnych uszczelek, mam na niego zrobionego Eheima i Unimaxa.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#22

Post autor: Przemo_K »

Christo pisze:He. Tetra to jednak solidna firma. :D Wszystkie filtry na jedną melodię.
to ja chyba trafiłem unikat. Mam ex700 od 6 lat i nic się z nią nie dzieje. Od 6 lat chodzi 24h na dobę. Jedyne co zrobiłem to wymieniałem oś ceramiczną, którą sam zresztą złamałem:)
182l, 27l
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#23

Post autor: Christo »

Rafik - zanim zaczniesz kleić (jeśli zamierzasz) sprawdź czy nie wystarczy samo wsunięcie węża (jakkolwiek to brzmi :D ). U mnie naprawdę ładnie to przylega. Na moje może być szczelnie. Dałem Varioluxa tego zwykłego białego (nieakwarystycznego). Niestety sprawdzić nie mam jak bo muszę najpierw zakleić pomkę odpowietrzania.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#24

Post autor: Rafik »

Jednak wstrzymałem się od niecnego planu wklejenia rurek jak na razie :-D
Mimo że już przymierzałem takowe ( akurat się znalazł kawałek w domu ) i pasowały idealnie na ścisło, myślę że jest duża szansa po sklejeniu na prawie 100% szczelności :wink: do swojej pompki kupiłem normalnie w hydraulicznym zwykłą uszczelkę za 1zł tylko troszkę grubszą od tej oryginalnej. Działa rewelacyjnie i bardzo ścisło po nasmarowaniu jednak zrobiłem ją i nie mam zamiaru jej używać dam sobie radę z ręcznym zalewaniem :P
A jeśli chodzi o zawór aqua stop mam go z tej starej serii, jednak te nowe mają 4 dodatkowe uszczelki 2 od dołu tu gdzie wciskamy w ten plastik gdzie jest głowica i 2 od góry na te kolanka na które nakręca się zaworki z wężami. Po rozkręceniu wszystkiego i nasmarowaniu ciekło ale patrzę że w tych kolankach gdzie w nowszej wersji już są uszczelki w moim zaworze jest tylko miejsce na uszczelkę a już samej uszczelki brak :razz: to szybko podjechałem znów do hydraulicznego kupiłem 2 oringi po 50gr takie troszkę grubsze żeby wystawały z tego kanału na uszczelkę tak się jedna pięknie wpasowała bez nasmarowania, chciałem wyjąć ją bum pękła to szybko kolejna wizyta w sklepie po założeniu i skręceniu całego zaworu problem się rozwiązał nic nie cieknie nie kapie filtr bardzo cicho chodzi ( powietrza też nie cięgnie ). Przy skręcaniu tak ścisło się składało że ledwo dałem radę to złożyć. Uszczelki myślę że będą dobre gdyż te kolanka są tak ścisło że ciężko je teraz skierować w inną stronę więc ustawiłem je tak żeby bez problemu można było wpiąć zawór i nie będę ich dotykał, a dodatkowo od spodu przejechałem sylikonem dla pewności.
Jak myślicie będzie dobrze? Podczas prób było wszystko ok, wczoraj położyłem sylikon i poczekam do soboty wieczór do wyschnięcia i chciał bym podłączyć pod szkiełko, bo jutro zalewam 240l :-P
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#25

Post autor: Christo »

Wszystko co jest szczelne, a czego nie będziesz ruszał na 99% pozostanie szczelne. Silikon dałby 100%, ale tak też jest dobrze i możesz wszystko rozłożyć w razie czego. Zastanawiam się tylko czym będziesz ruszał do konserwacji - tu bym obserwował. No chyba że masz taki komfort że niczym nie musisz i tylko uszczelka główna będzie od czasu do czasu pracować...
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#26

Post autor: Rafik »

Zastanawiam się tylko czym będziesz ruszał do konserwacji - tu bym obserwował.
Co miałeś na myśli? :)
Sylikonu użyłem 100% :wink:
kolanka w zaworze aqua stop tak ustawiłem żebym mógł spokojnie wpiąć zawór bez konieczności ich ruszania.
Uszczelki dobrze nasmarowałem i się ładnie wszystko zassało, jedynie co przy czyszczeniu filtra będę odpinał zawór te 2 uszczelki które wchodzą w otwory ( wlot/wylot ) na turbinie, będę smarował ewentualnie gdyby coś kapało wymienię na grubsze i uszczelka od głowicy będzie smarowana.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#27

Post autor: Drottnar »

Przemo_K pisze:to ja chyba trafiłem unikat. Mam ex700 od 6 lat i nic się z nią nie dzieje. Od 6 lat chodzi 24h na dobę. Jedyne co zrobiłem to wymieniałem oś ceramiczną, którą sam zresztą złamałem:)
Nie wiem, czy unikat, bo ja też tak mam ze swoją tetrą ex700. Może ona jest szczelniejsza ze względu na mniejszy przepływ?
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#28

Post autor: rhino »

Cześć ,

raczej problemy z EX nie były rzadkością ponieważ nowe modele już chyba zostały pozbawione wad poprzedników :

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... ra-ex.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Marcin
Ratel
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#29

Post autor: Christo »

Rafik - czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, będziesz po prostu normalnie wypinał aquastop, więc będą pracowały te pojedyncze uszczelki bo jeśli znów dobrze zrozumiałem całość wątku, nie wymieniłeś go ostatecznie na nowy. W takim razie na nie bym zwracał uwagę bo będą teraz najsłabszym punktem - o to mi chodziło.

Sam mam starą tetrę z pojedynczymi uszczelkami jak Rafik i zdziwiły mnie niemal identyczne problemy. Tetra ma opnie jaką ma i nie jest to czarny PR konkurencji skoro firma sama się przyznaje się do winy i wypuszcza ulepszony model. Oczywiście ja wyrabiam sobie zdanie na podstawie tego co mam w domu i chyba każdy mnie zrozumie, że z 6 powiedzmy najbardziej popularnych marek kubłów, które posiadam jest druga od końca. Na szczęście są na rynku firmy, których konstruktorzy rozumieją że prawdziwa niezawodność urządzeń bierze się z ograniczonej liczby uszczelek, a nie dokładania następnych.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Proszę o szybką pomoc cieknąca tetra.

#30

Post autor: Rafik »

Tak będę normalnie wpinał zawór. Tu masz rację te dwie małe uszczelki które wchodzą tam w te kule w środku jedynie nasmarowałem i zostały bez zmian. I tak jak mówisz te 2 male uszczelki w tym momentcie są najsłabszym ogniwem w moim kuble. W sobotę go podłączam i będę pilnował. Jeśli po jakimś czasie zacznie się sączyć woda ( ale to ciężko zauważyć gdyż woda idzie do środka głowicy ) ewentualnie zacznie ssać powietrze pomyślę nad wymianą tego zaworu na ten z nowszej serii lub wkleje na stałe 2 rurki. Cóż może będzie mało estetycznie ale zawsze większa pewność że nie będzie przeciekało. :>
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
ODPOWIEDZ