Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#31

Post autor: Drottnar »

Ostatni post z poprzedniej strony:

sum pisze:Pomogę Oliver Knott
Jednak byłem pierwszy :) Stworzył ich niewiele, ale pokazał, że można i może to fajnie wyglądać.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#32

Post autor: sum »

Drottnar pisze:...że można i może to fajnie wyglądać
Pewnie,że można,wszystko można.Czy to fajnie wygląda...zupełnie nie moja bajka.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#33

Post autor: Drottnar »

Zmierzam do tego, że nie musi szkodzić rybom jeśli jest odpowiednio zaaranżowane. Tak, jak napisała Kitti - ten zameczek może być korzystny dla ryb.
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Odp: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#34

Post autor: misha »

superhard pisze:Wyniki testu wody:
No2 - 0,5
GH - 21d
Cykl azotowy - żeby doprowadzić go do porządku możesz użyć np czegoś takiego..:
Obrazek
(polecam)
...i często podmieniaj część wody. Jeśli nie azoo to użyłbym jakiegoś popularnego "startera".
Druga rada to dosadź jakieś szybko rosnące roślinki. Nie musisz ich kupować - rozejrzyj się na forum.

No i 3 rzecz; masz bardzo twardą wodę. Poczytaj z czym się to wiąże.
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#35

Post autor: superhard »

Dzięki Misha za info dziś zakupię bakterie nitryfikacyjne i dodam do zbiornika, czy zamiast nitraact mogę dodać np tetra nitrate minus pytam ponieważ byłem dziś w dwóch sklepach i nie mogłem go znaleźć a zanim nitraact z allegro dojdzie to długo będzie. Planuje kupić jakiś wkład do filtrate JBL e1500 lub perełki w grunt aby trzymać no2 pod kontrolą co radzicie? Wkład filtrate wytrzyma trochę ponad miesiąc a perełki podobno rok. W przyszłym miesiącu dokupię roślin I korzeń.
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#36

Post autor: misha »

superhard pisze:Dzięki Misha za info dziś zakupię bakterie nitryfikacyjne i dodam do zbiornika, czy zamiast nitraact mogę dodać np tetra nitrate minus pytam ponieważ byłem dziś w dwóch sklepach i nie mogłem go znaleźć a zanim nitraact z allegro dojdzie to długo będzie. Planuje kupić jakiś wkład do filtrate JBL e1500 lub perełki w grunt aby trzymać no2 pod kontrolą co radzicie? Wkład filtrate wytrzyma trochę ponad miesiąc a perełki podobno rok. W przyszłym miesiącu dokupię roślin I korzeń.
Azoo nitract to zupełnie coś innego niż wspomniany preparat tetry. Poczytaj tu:
http://www.akwarium.info.pl/index.php/n ... o-nitripro" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie używałem tetra nitrate minus, ale chyba ten preparat nie zawiara bakterii, tylko jakoś chemicznie redukuje NOx. Nie stworzysz w ten sposób trwałej równowagi w akwarium. Lepiej zainwestować w bakterie i rośliny.
Awatar użytkownika

Stefan
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: czw lis 24, 2011 8:50 pm
Telefon: Nokia
Lokalizacja: Stary Mokotów
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#37

Post autor: Stefan »

Superhard, bardzo ciekawa aranżacja. Przy ubóstwie roślin, dno jest zagospodarowane w sposób urozmaicony i niebanalny. Musiało to kosztować sporo inwencji i wysiłku. Zwraca uwagę staranne przygotowanie i wykonanie fotografii- dobre kadrowanie, szyba czysta. Chciałbym żeby to zdjęcie trafiło do galerii. No i może drugie z identycznym wystrojem i kadrowaniem ale wykonane bez lampy błyskowej gdy w pokoju jest całkowita ciemność, a jedynym źródłem światła jest akwarium. Ze względu na długi czas ekspozycji potrzebny jest statyw lub oparcie o coś aparatu.

Dein

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#38

Post autor: Dein »

Stefan ma całkowitą rację. Masz naprawdę czyściutkie szybki!
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#39

Post autor: Drottnar »

Przyglądłem się jeszcze raz zdjęciu akwariuma i muszę przyznać, że naprawdę mi się podobuje. Życzę Ci pokonania trudności i czerpania frajdy z oglądania w nim zdrowych rybek.
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#40

Post autor: superhard »

Szyby czyste bo nowe akwarium i sam go nie kleilem jak ktoś tam pisał producent to diverse ale do końca ich chwalić nie mogę bo łączenia nie wszędzie ładne a samo szkło miało kilka rys.

Wczoraj wlalem ten specyfik tetra nitra minus zrobiło się dużo farfocli ale potem zniknęły jednak tester JBL nie pokazał różnicy w poziomie azotu no2 może ten test za mało dokładny ? W każdym bądź razie zamówiłem też nitraact i nitropro. Druga sprawa jak duże ilości wody podmieniac i jak często?

Mam też prośbę o radę jaki trawnik albo mech posadzić wokół zamku ma ktoś pomysł? Chce aby był ładny zielony i umocnil strukture. W kakadu powiedzieli mi że mogę kupić mech w kulce i go rozłożyć a następnie umocowac do dna, czy to dobre rozwiązanie?

Zdjęcia zrobie w przyszłym tygodniu bo narazie woda trochę metna po tych zabiegach poczekam aż wszystko ładnie osiadzie
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#41

Post autor: Lech-u »

superhard pisze:Mam też prośbę o radę jaki trawnik albo mech posadzić wokół zamku ma ktoś pomysł?
Koło zamku to musi być jakaś szlachetna trawa :). Królewska!

Glossostigma elatinoides
Ranunculus limosella
Hemianthus micranthemoides
Hemianthus callitrichoides
Elatine hydropiper
Hemianthus micranthemoidese
Utricularia graminifolia
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Dein

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#42

Post autor: Dein »

A w tle jodły karpackie z mchów. I zapuszczony żywopłot z gałęzatki. I przebrać krewetki amano za wygłodniałe transylwańskie wilki.
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#43

Post autor: superhard »

Woda wciąż metna po tej chemii - jak długo to się może utrzymać, jakie robić podmiany wody tzn jaka ilość w % i jak czesto?

Czy jeśli musiał bym restarowac akwarium to czy muszę wybierać podłoże wyplukac czy wystarczy spuścić wodę do gruntu?
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#44

Post autor: rhino »

superhard pisze:Woda wciąż metna po tej chemii
a bo lejesz jakieś mikstury do akwarium zamiast poczekać cierpliwie na stabilizację .
superhard pisze:jakie robić podmiany wody tzn jaka ilość w % i jak czesto?
masz "puste' akwarium , po co Ci te podmiany , daj mu spokojnie ruszyć z cyklem azotowym . Podaj aktualne wyniki pomiarów NO2/NO3.
superhard pisze:Czy jeśli musiał bym restarowac akwarium
w jakim celu ?
Ratel
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#45

Post autor: superhard »

Co do testów azotowych to muszę kupić kropelkowe bo te paskowe są nie dokładne
Co do restartu to chciałem wiedzieć czy będzie konieczne czy nie namieszalem za bardzo
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#46

Post autor: misha »

Ja polecam Ci na "trawniczek", pozycję numer 1 z listy Lecha; glossostigma elatinoides. Mam ją w 3 różnych akwariach, dobrze i słabo (0,5W/l) oświetlonych i wszędzie fajnie rośnie. Trochę glostki mogę przynieść na forumowe spotkanie. Mały heniek - hemianthus micranthemoides rośnie w tych samych warunkach dużo wolniej i jest delikatniejszy.

Używasz kranówki, więc proponowałbym podmiany nie częściej niż co 3 dni, 30% wody. Później 30% co tydzień. Jak będziesz miał nitract, po każdej podmianie używaj, za pierwszym razem stosując podwójną lub potrójną zalecaną dawkę. Nie syp proszku bezpośrednio do akwarium - przygotuj wcześniej w jakimś naczynku koktajl nitraact w wodzie zaczerpniętej z akwarium.

PS. Nie restartuj. Jeśli masz faktycznie sporo chemii w wodzie - zrób większą (np. 70%) podmiankę z odstaną wodą. Idealnie byłoby jakbyś mógł ją wymieszać z RO

PS2. Nie śpiesz się tak :)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#47

Post autor: rhino »

Na obecną chwilę nie zrobiłeś nic nieodwracalnego , więc restart nie jest potrzebny a tylko zaczniesz wszystko od początku .
NO2 ma być na najniższym możliwym poziomie (pasek praktycznie nie może zmienić barwy) a to nawet na paskach Ci wyjdzie .
W tym momencie będzie można mówić o gotowości akwarium do zasiedlenia fauną .Poprzednie zgony mogły być spowodowane tym że ryby trafiły akurat na górkę NO2 .
Pytałem Cię jaką masz wodę w kranie , nie odpowiedziałeś , ta w akwarium jest bardzo twarda i zastanawiam się czy coś z tych kamieni Ci jej nie zatwardza , powinieneś zrobić test czy one w ogóle się do akwarium nadają (to nie Malawi) .
misha pisze: Jak będziesz miał nitract, po każdej podmianie używaj, za pierwszym razem stosując podwójną lub potrójną zalecaną dawkę
misha ,
nie uważasz że to zbędne wyrzucanie kasy !? Pewnie tak producent w ulotce radzi (nie dziwię się wcale ;) ) ale czy naprawdę stabilne , zasiedlone akwarium potrzebuje stałego dodawania bakterii ?! Rozumiem że po jakiejś kuracji chemią ,niszczącej "filtr" trzeba go odbudować ale lać tak żeby lać !?
Ratel
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#48

Post autor: misha »

Wedlug producenta, nie trzeba tego robić. Ten preparat jest też bardzo wydajny - jedno opakowanie wystarcza na lata, więc nie ma sensu go oszczędzać. Podanie go kilkukrotnie przy każdej podmiance bardzo przyspieszy stabilozację akwarium, a bakterie osiądą w podłożu i filtrze. Ideałem byłoby użyć nitraact przy wysypywaniu podłoża podczas zakładania akwarium.
Stabilne akwarium nie potrzebuje dodatkowych bakterii, ale w tym wątku takiego (jeszcze) nie mamy ;-)
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Re: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#49

Post autor: Christo »

misha pisze:...jedno opakowanie wystarcza na lata...
Ciekawe jak te bakterie żyją tam przez lata. :roll:
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Odp: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#50

Post autor: misha »

Christo pisze: Ciekawe jak te bakterie żyją tam przez lata. :roll:
Czepiasz się słówek :-P chodzi mi o wydajność tego preparatu. Używając go wg. zaleceń producenta do 2 - 3 zbiorników wystarczyłby na wiele lat.

Natomiast jeśli chodzi o to jak mogą tam "żyć" bakterie czy może raczej "uśpione" trwać w jakiejś formie przetrwalnikowej, nie mam pojęcia. Zapytaj jakiegoś biologa, lub użyj google.

Prepatat ma formę suchego proszku i trwałość 3 lata:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ostatnio zmieniony wt mar 18, 2014 11:19 pm przez misha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#51

Post autor: Christo »

Nie czepiam się, po prostu pewne rzeczy wydają mi się wątpliwe. Potwierdziłeś działanie tego specyfiku jakimiś dobrymi testami kropelkowymi? Do tego biologa nie trzeba.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Odp: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#52

Post autor: misha »

Christo pisze:Nie czepiam się, po prostu pewne rzeczy wydają mi się wątpliwe.
W sumie się nie dziwię. Ja używałem wielokrotnie i byłem niezmiennie zadowolony. Nie poecałbym w innym wypadku.
Christo pisze: Potwierdziłeś działanie tego specyfiku jakimiś dobrymi testami kropelkowymi? Do tego biologa nie trzeba.
Tak. Do mierzenia NOx używam może mało prestiżowych kropelkowych testów zooleka (+ z lenistwa paskowych), ale akurat azotyny prawie każdy test dobrze wykrywa ;-)
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#53

Post autor: superhard »

Możecie mi powiedzieć jak zwiekszony poziom No2 i No3 znoszą skorupiaki np krewetki pytam ponieważ mam 1 krewetke samo która jako pasażer na gapę dostała się z jakąś roślina odkąd ja mam już dwa razy zmieniała pancerz od 2 dni jej nie widzę i albo znów ma wylinke albo nie mam jej co szukać. Ale ogólnie tez chciałem wiedzieć jak właśnie skorupiaki np krewetki lub raki znoszą taki stan wody ps żeby była jasność nie zamierzam nic dokładać do zbiornika przez najbliższe kilka tygodni :-)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#54

Post autor: rhino »

misha pisze:Wedlug producenta, nie trzeba tego robić.
misha,

producent wyraźnie to sugeruje (na czerwono) :
"AZOO NitraAct należy stosować w celu oczyszczania wody z siarkowodoru i azotu, przywrócenia i utrzymania najwyższej czystości podłoża i systemu filtracyjnego w określonych poniżej sytuacjach:
- w nowym akwarium**
- w działającym już akwarium po podmianie wody***
- po każdym czyszczeniu filtrów
- podczas(codziennie) i po leczeniu ryb****
- w akwariach przerybionych aby przyspieszyć rozkład trującego amonu, amoniaku i azotynów, a także azotanów*****

* Siła rozkładu amoniaku i azotynów zwiększa się w przypadku użycia AZOO NitriPro i AZOO NitraAct, ponieważ w tych dwóch preparatach są różne szczepy bakterii.
** Unikaj nadmiernej podmiany wody i czyszczenia filtrów(gąbek) w pierwszym miesiącu życia akwarium, aby zminimalizować straty mnożących się bakterii. Zalecamy, aby w akwarium znajdowało się kilka ryb, które będą generowały amoniak niezbędny do życia bakterii. Kompletny bio-system bakteryjny zostanie ustanowiony po około tygodniu, po 3-4 aplikacjach NitraAct, albo NitriPro
*** Po podmianie wody można spokojnie podwoić, a nawet potroić dawkę preparatu.
**** Leczenie chemią może uszkodzić, bądź zabić całe kolonie bakterii. W celu uniknięcia zatrucia amoniakiem podczas leczenia, zalecamy codzienne stosowanie zwiększonych dawek bakterii, a po cyklu leczenia kilku razową aplikację, jak podczas zakładania akwarium.
***** W przypadku silnego przerybienia w celu poprawy jakości wody dopuszczalne jest zwiększenie dawki tygodniowej, bądź dodatkowa, częstsza aplikacja bakterii w proszku."

Wytłuściłem to co powinno zainteresować superharda a co wydaje mi się sensowne , nie jestem zwolennikiem wielkich i częstych podmian w okresie startu i jak widać AZOO tez nie ;)
superhard pisze:żeby była jasność nie zamierzam nic dokładać do zbiornika przez najbliższe kilka tygodni
dołóż roślin , doprowadź NO2 do zera i spokojnie zacznij wpuszczać wcześniej ryby , szybciej to wszystko zacznie "żyć"
Ratel
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#55

Post autor: misha »

Dzięki rhino, widzę, że polska wersja znacząco różni się od tego co wydrukował producent w swojej ulotce. Mam wrażenie, że dystrybutor wykazał zbyt wiele inwencji twórczej :-)
Ja mam tylko oryginalną tajwańsko-angielską. Większość rzeczy w przytoczonym przez Ciebie tekście ma sens i też jest ujęte w instrukcji, którą mam, tyle że bez wchodzenia w takie szczegóły. Podstawowa różnica to brak zalecenia, żeby podawać preparat do dojrzałego akwarium. Jest w dziale "caution" tylko punkt mówiący o tym, że jeśli stan akwarium tego wymaga, można kontynuować podawanie preparatu po podmiankach wody.

Brak NADMIERNYCH podmian wody przy dojrzewający akwariach ma jak najbardziej sens. To co zaproponowałem nie wydaje mi się nadmiarem ;-) szczególnie jeśli w zbiorniku są zwierzaki ;-)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#56

Post autor: rhino »

misha pisze:Brak NADMIERNYCH podmian wody przy dojrzewający akwariach ma jak najbardziej sens. To co zaproponowałem nie wydaje mi się nadmiarem szczególnie jeśli w zbiorniku są zwierzaki
absolutni nie była to uwaga do Ciebie ! :)

Z tego co zrozumiałem , zwierzaków już w tym akwarium niestety nie ma .
Ratel
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Odp: Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#57

Post autor: misha »

rhino pisze:Z tego co zrozumiałem , zwierzaków już w tym akwarium niestety nie ma .
mea culpa - trochę się pogubiłem. amano tylko została?
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#58

Post autor: rhino »

Z tego co ja zrozumiałem , stan obecny to ZERO fauny (widocznej gołym okiem) .
Ratel
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#59

Post autor: superhard »

Jest jedna krewetka amano która jest tam od początku bo zaplatala się w rośliny które kupiłem i dlatego pytam o to jak skorupiaki i krewetki znoszą ekstremalnie trudne warunki jak obecnie u mnie są podczas dojrzewania akwarium. Właśnie zlokalizowalem krewetke wciąż żyje i ma się dobrze Czy jest szansa że to przetrwa?

Kiperka

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#60

Post autor: Kiperka »

Szansa jest zawsze... Pytanie jak postępuje dojrzewanie.

Możesz tak w skrócie wymienić co zrobiłeś do tej pory w celu usabilizowania zbiornika?
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zdychajace glonojady 2 - jednego dnia i biale plamki na piskorku

#61

Post autor: superhard »

1 start akwarium dodano uzdatniacz wody potem bakterie startera, dodano sole mineralne
2 zasadzono rośliny na początku po tygodniu dodano kolejne
3 po 4 tygodniach zrobiłem podmianę wody 25% aby zbić twardosc wody, decyzja o podmianie zapadla po tym jak padły glonojady (muszlę ja zatwardzily - zostały wyjete) do nowej wody dodano uzdatniacz
4 dodamo tetra nitro minus w zeszłą sobotę.
5 raz dziennie wsypuje odrobinę pokarmu zgodnie z instrukcją do stabilizacji akwarium z jednej ze strony http://www.apisto.pl/index.php?option=c ... &Itemid=15
ODPOWIEDZ