Chora Żałobniczka

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –

Autor
Dawid2222
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 16, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Poznań, Dębiec
Na imię mam: Dawid
Płeć:

Re: Chora Żałobniczka

#61

Post autor: Dawid2222 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

rhino pisze:Cześć,

słaby to dość opis objawów i postawienie jednoznacznej diagnozy nie jest możliwe. Czy faktycznie masz temperaturę 20 st.C w akwarium ?
Tak, faktycznie ok. 20 stopni.

-- Cz lip 17, 2014 1:38 pm --
pablo pisze:Nie, no bez jaj. To musi prowokacja :)
Wyobraziłem sobie mojego syna za 3 lata, jak sobie hasa po forach i pyskuje z dorosłymi. Dało mi to do myślenia, ale i rozbawiło mnie. Zupełna abstrakcja.
A Twoja żałobniczka (o ile w ogóle jest jakaś żałobniczka i jest jakiś Dawid 11-latek...), no to posklejaj sobie wszystko, co życzliwi ludzie napisali. Wygląda to jakąś cystę zakażeniową - mogą tam być bakterie, może być jakieś zakażenie, jakaś ropa, jakieś grzyby. Jak nie masz dodatkowego akwarium, to podmień wodę w tym co masz. Od tego zacznij. Z 50%? Potem możesz wlać jakiś lek o szerokim spektrum działania - przeciw bakteriom, grzybom, zapaleniom (nie znam się za bardzo na lekach) i podnieś temperaturę do 29 st. i napowietrzaj. Mogą Ci ryby nie przeżyć tej kuracji. Jeśli przeżyją, to masz duże szanse, że niebawem znów się rozchorują.
To prędzej zmienie wpierw akwarium i sprzęt żeby rozpocząć kurację.

-- Cz lip 17, 2014 1:45 pm --

Ale w końcu znalazł się życzliwy człowiek który powiedział co i jak.
Pozdrawiam

Dawid W.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Chora Żałobniczka

#62

Post autor: rhino »

Moim zdaniem,
- kup grzałkę i powoli (przez kilka dni !) podnoś temperaturę w okolice 25st.C, te ryby które masz lubią cieplejszą wodę
- maksymalnie zwiększ ruch wody w celu najlepszego jej dotlenienia (chyba że posiadasz dotleniacz)
- kup FMC (Formisol) Zooleka http://www.rybarium.pl/zoolek-formisol-fmc.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,nie jestem fanem tego leku ale jego spektrum działania jest szerokie a u Ciebie równowadze biologicznej raczej nie zagrozi, niestety...

z FMC może być o tyle problem że nie jest polecany do wody o pH wyższym niż 8 a Ty nie wiesz jakie masz, ja tym bardziej :)
Ratel
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Chora Żałobniczka

#63

Post autor: Miro »

Drogi Dawidku ! :-D Prawda że grzecznie do Ciebie się zwracam ! :-D Nie denerwuj się , ONI wszyscy kłamią oczywiście że nikt nie chce Tobie pomóc :( Ja jeden Ciebie rozumiem :-D Rozmawiałem z pewnym panem i on obiecał Ci pomóc i czeka na Ciebie tylko musisz pójść na ul. Szpitalną 27/33 w Poznaniu :-D Dawidku,jak załatwisz sprawę to napisz co słychać ? :-D Pa tylko nie denerwuj się ! :papa:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Chora Żałobniczka

#64

Post autor: Lech-u »

Bardzo proszę bez personalnych wycieczek i złośliwości.
Proszę nie drwić i nie dogryzać autorowi wątku.

Jeśli ktoś ma coś do dodania w sprawie poprawy warunków życia ryb autora tego wątku, to proszę bardzo.

Ale jakiekolwiek złośliwości skierowane do autora, proszę zachować dla siebie.
Awatar użytkownika

slw
Zapaleniec
Posty: 260
Rejestracja: czw lut 14, 2013 8:00 pm
Lokalizacja:

Re: Odp: Chora Żałobniczka

#65

Post autor: slw »

Lech-u pisze:Bardzo proszę bez personalnych wycieczek i złośliwości.
Proszę nie drwić i nie dogryzać autorowi wątku.

Jeśli ktoś ma coś do dodania w sprawie poprawy warunków życia ryb autora tego wątku, to proszę bardzo.

Ale jakiekolwiek złośliwości skierowane do autora, proszę zachować dla siebie.
I zepsules cala zabawe. Nie badz samolubny i daj pospamowac innym.
Obrazek

Alix
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 3:55 pm
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Chora Żałobniczka

#66

Post autor: Alix »

Niestety na tym forum nie ma czarodzieja, który nosi w specjalnym woreczku złoty proszek, który uleczy chorą rybkę. Jak chcesz się dowiedzieć co dolega twojej rybce to zdaj maturę i zacznij pilnie studiować weterynarię i obierz specjalizację w dziedzinie leczenia ryb i innych stworzeń wodnych. Porada od mgr. inż. zootechniki.
Ps. chyba wszyscy dali się wkręcić :x jak na 11 lat zbyt pyskaty i napastliwy.
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Chora Żałobniczka

#67

Post autor: Miro »

Lech-u pisze:Bardzo proszę bez personalnych wycieczek i złośliwości.
I kto to mówi ?!
slw pisze:Nie badz samolubny i daj pospamowac innym.

Autor
Dawid2222
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 16, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Poznań, Dębiec
Na imię mam: Dawid
Płeć:

Re: Chora Żałobniczka

#68

Post autor: Dawid2222 »

Alix pisze:Jak chcesz się dowiedzieć co dolega twojej rybce to zdaj maturę i zacznij pilnie studiować weterynarię i obierz specjalizację w dziedzinie leczenia ryb i innych stworzeń wodnych.
Jeśli tak to od czego niby jest dział "choroby" na tym forum?
miro pisze:Drogi Dawidku ! :-D Prawda że grzecznie do Ciebie się zwracam ! :-D Nie denerwuj się , ONI wszyscy kłamią oczywiście że nikt nie chce Tobie pomóc :( Ja jeden Ciebie rozumiem :-D Rozmawiałem z pewnym panem i on obiecał Ci pomóc i czeka na Ciebie tylko musisz pójść na ul. Szpitalną 27/33 w Poznaniu :-D Dawidku,jak załatwisz sprawę to napisz co słychać ? :-D Pa tylko nie denerwuj się ! :papa:
Na co mi poradnia kardiologiczna...

-- Cz lip 17, 2014 8:49 pm --

Nie mam problemów z sercem...

-- Cz lip 17, 2014 8:49 pm --

Nie mam problemów z sercem...

-- Cz lip 17, 2014 8:49 pm --

Grrr... sorry za spam

-- Cz lip 17, 2014 8:58 pm --
rhino pisze:Moim zdaniem,
- kup grzałkę i powoli (przez kilka dni !) podnoś temperaturę w okolice 25st.C, te ryby które masz lubią cieplejszą wodę
- maksymalnie zwiększ ruch wody w celu najlepszego jej dotlenienia (chyba że posiadasz dotleniacz)
- kup FMC (Formisol) Zooleka http://www.rybarium.pl/zoolek-formisol-fmc.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,nie jestem fanem tego leku ale jego spektrum działania jest szerokie a u Ciebie równowadze biologicznej raczej nie zagrozi, niestety...

z FMC może być o tyle problem że nie jest polecany do wody o pH wyższym niż 8 a Ty nie wiesz jakie masz, ja tym bardziej :)
Dobra, wypróbuję twoją metodę, jeżeli zadziała dam plusika.
u Ciebie równowadze biologicznej raczej nie zagrozi, niestety...
Kolejny głupi człowek który próbuje mnie prowokować do zdenerwowania.
Pozdrawiam

Dawid W.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Chora Żałobniczka

#69

Post autor: Lech-u »

Dawid2222 pisze:Kolejny głupi człowek który próbuje mnie prowokować do zdenerwowania.
Posłuchaj Dawid,
Na tym forum nie ma obrażania innych użytkowników.
Zmień całkowicie ton swoich wypowiedzi. I szanuj to, że inni chcą Ci pomóc, mimo, że robisz wszystko, żeby jednak tego nie czynić.

Przy kolejnej próbie obrażania innych użytkowników, dostaniesz ostrzeżenie, a następnie bana.

Autor
Dawid2222
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 16, 2014 2:15 pm
Lokalizacja: Poznań, Dębiec
Na imię mam: Dawid
Płeć:

Re: Chora Żałobniczka

#70

Post autor: Dawid2222 »

rhino pisze:Moim zdaniem,
- kup grzałkę i powoli (przez kilka dni !) podnoś temperaturę w okolice 25st.C, te ryby które masz lubią cieplejszą wodę
- maksymalnie zwiększ ruch wody w celu najlepszego jej dotlenienia (chyba że posiadasz dotleniacz)
- kup FMC (Formisol) Zooleka http://www.rybarium.pl/zoolek-formisol-fmc.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,nie jestem fanem tego leku ale jego spektrum działania jest szerokie a u Ciebie równowadze biologicznej raczej nie zagrozi, niestety...

z FMC może być o tyle problem że nie jest polecany do wody o pH wyższym niż 8 a Ty nie wiesz jakie masz, ja tym bardziej
A ile tego formisolu podać?
Pozdrawiam

Dawid W.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Chora Żałobniczka

#71

Post autor: rhino »

Http://www.zoolek.pl/pdfs/fmc_100ml_pl.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; ale zacznij od mniejszej dawki bo możesz mieć pH powyżej 8. Chyba że masz możliwość dokonania pomiaru pH... Miły, młody człowieku...
Ratel
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Chora Żałobniczka

#72

Post autor: Drottnar »

rhino pisze:Miły, młody człowieku...
Soł słiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit.
ODPOWIEDZ