Discus Zoo

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: Discus Zoo

#91

Post autor: falco »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Trochę głupio czepiać się do sklepu X, pokazując aukcję sklepu Y... 8)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Discus Zoo

#92

Post autor: GSA »

falco pisze:
Trochę głupio czepiać się do sklepu X, pokazując aukcję sklepu Y... 8)
A bo mnie nazwa zmyliła ;-)

bartek1985
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 1:17 am
Lokalizacja:
Płeć:

Discus Zoo

#93

Post autor: bartek1985 »

Bohdan napisał(a):jeżeli chodzi o warszawskie sklepy to jest to chyba jedyny, w którym to można kupić gotowe dekoracje do akwa np. korzenie z microsorium, czy anubiasem oraz kokosy z różnymi rodzajami mchu itd.....


Nie jedyny. Na pewno widziałam też takie (choć może nie w takim wyborze) w Leclercu na Ursynowie.
Tylko niestety w Leclercu są ceny z kosmosu :shock:
100x50x40, 2x30W, Eheim 2075

Raffy
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 11, 2013 8:00 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Discus Zoo

#94

Post autor: Raffy »

Witam.

Mieszkam w Gdańsku, na początku czerwca jadę do Warszawy i oczywiście nie chcę ominąć sławnego discus zoo - ponoć największym sklepem w PL. Jak jest teraz tam, sporo mają rarytasów? (nie jadę po gupiki, szukam rzadkich ryb z malawi, rzadkich labiryntów itp.) :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Discus Zoo

#95

Post autor: saintpaulia »

Z malawi to nie wiem, jak teraz jest. Dawno mnie ten temat nie interesował. Z labiryntowcami cienko. Jeśli już to można chyba przez nich sprowadzić.
Awatar użytkownika

Dtr
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Discus Zoo

#96

Post autor: Dtr »

Bardzo dawno nie byłem, ale jeżeli chcesz ciekawsze rybki to na Arkuszowej prędzej takie spotkasz (przynajmniej jeżeli chodzi o labirynty, o malawi nie mam pojęcia). Tylko opinie o obsłudze są mocno podzielone.

redred
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 30, 2013 1:54 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Discus Zoo

#97

Post autor: redred »

Raffy pisze:Witam.

Mieszkam w Gdańsku, na początku czerwca jadę do Warszawy i oczywiście nie chcę ominąć sławnego discus zoo - ponoć największym sklepem w PL. Jak jest teraz tam, sporo mają rarytasów? (nie jadę po gupiki, szukam rzadkich ryb z malawi, rzadkich labiryntów itp.) :)
Witam , również szukam ryb z Malawi .
Czy ktoś wie jakie gatunki są obecnie dostępne w jakiej kondycji i cenie ?
Interesuje mnie głównie MAINGANO , RED RED , YELLOW , SAULOSI .
Pozdrawiam

cezar91
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: pt cze 07, 2013 5:47 pm
Lokalizacja: warszawa brodno
Płeć:

Discus Zoo

#98

Post autor: cezar91 »

Napewno widziałem red red yellow saulosi i na moje oko kondycja bardzo dobra :) po za tym oni tam zawsze maja dobrze wyglądające ryby nie widziałem jeszcze jakiejś tragedii.
cena to chyba 12zl za młode 4-5cm z tego co pamiętam

vairus
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 06, 2013 6:45 pm
Lokalizacja: warszawa mokotow
Płeć:

Discus Zoo

#99

Post autor: vairus »

Mam pytanko czy istnieje jeszcze ten sklep na Mickiewicza 23 ?
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

Discus Zoo

#100

Post autor: silver007 »

W Discusie bylem wczoraj. Musze przyznac ze sklep zrobil na mnie wrazenie. Zbiorniki niespotykanie czyste, ryby widac ze zadbane. Nie dojrzalem plywajacych trupow, ale za to dojrzalem plywajaca gdzies zywa ochotke (pomijajac opinie o ochotce jako pokarmie, niewiele sklepow karmi ryby zywymi robalami). Ryb nie jest jakas zatrwazajaca ilosc, ale na pewno duzo i mozna kupic wiele doroslych sztuk, jak chociazby wielgasne sewerumy. Z rodzynkow byly tez Manacapuru po 150zl/szt.
Rosliny chyba jedne z ladniejszych jakie spotkalem w sklepach. Przyczepic sie mozna bylo do kilku sztuk, ale wiekszosc w super kondycji. Na srodku byl tez fajny, duzy roslinniak pokazujacy jak rosliny wygladaja sadzone w grupach. Bardzo pomocne gdy ktos nie kojarzy jak zieleninka wyglada po rozrosnieciu.
Jedyny minus - ceny. Bardzo zblizone do sieciowek z galerii handlowych, czyli rybki lawicowe to najbiedniej 4zl/szt., a roslinki zaczynaja sie od 12 za nurzance.
Drogo, ale przynajmniej widac za co sie placi.
Z obsluga nie rozmawialem wiec sie nie wypowiem na jej temat :)
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Discus Zoo

#101

Post autor: Rafik »

Byłem wczoraj w discus mieli dużą dostawe roślinności, w bardzo dobrej kondycji cena 10-15zł za koszyk
gdyby ktoś coś..
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

Rolerfer
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 24, 2014 10:20 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Piotr

Discus Zoo

#102

Post autor: Rolerfer »

Byłem dwa dni temu w sklepie na radzymińskiej, to co zobaczyłem - szkoda słów. W 2 akwa z gupikami po ok. 8 sztuk martwych pływających w każdym, 2 padłe aksoloty, 3 padłe pawiookie. W końcu zapytałem obsługę co i jak i udawali bardzo zdziwionych całą sytuacją. Tylko tyle udało mi się przypadkiem zobaczyć bo podjechałem po nawóz i jedną roślinkę i załatwiłem sprawę w dosłownie 5 minut. Myślę, że po dłuższym zwiedzaniu bym znalazł więcej padłych ryb.

Alix
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 3:55 pm
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Re: Discus Zoo

#103

Post autor: Alix »

Rolerfer pisze:Byłem dwa dni temu w sklepie na radzymińskiej, to co zobaczyłem - szkoda słów. W 2 akwa z gupikami po ok. 8 sztuk martwych pływających , 2 padłe aksoloty, 3 padłe pawiookie. W końcu zapytałem obsługę co i jak i udawali bardzo zdziwionych całą sytuacją. Tylko tyle udało mi się przypadkiem zobaczyć bo podjechałem po nawóz i jedną roślinkę i załatwiłem sprawę w dosłownie 5 minut. Myślę, że po dłuższym zwiedzaniu bym znalazł więcej padłych ryb.
co za ludzie pierwszy post na forum i od razu z grubej rury ....... :x
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Discus Zoo

#104

Post autor: Miro »

Rolerfer- totalna bzdura !!! Tak się złożyło że też byłem w tym sklepie dwa dni temu i nic takiego nie widziałem ! Oby w każdym sklepie akwarystycznym tak dbali o swój towar jak tam to by było dobrze.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Discus Zoo

#105

Post autor: Lech-u »

Rolerfer pisze:Byłem dwa dni temu w sklepie na radzymińskiej, to co zobaczyłem - szkoda słów. W 2 akwa z gupikami po ok. 8 sztuk martwych pływających w każdym, 2 padłe aksoloty, 3 padłe pawiookie. W końcu zapytałem obsługę co i jak i udawali bardzo zdziwionych całą sytuacją. Tylko tyle udało mi się przypadkiem zobaczyć bo podjechałem po nawóz i jedną roślinkę i załatwiłem sprawę w dosłownie 5 minut. Myślę, że po dłuższym zwiedzaniu bym znalazł więcej padłych ryb.

Wygląda to na spam.
Proszę nie odpowiadać na taka zaczepkę.
Jeśli dzisiaj nie dostanę wytłumaczenia od autora postu, to usunę jego post.
Na razie proszę ignorować ten wpis Rolerfer'a.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Discus Zoo

#106

Post autor: jgoluch »

Rolerfer pisze:Byłem dwa dni temu w sklepie na radzymińskiej
A możesz podać dokładny adres?
Coś mi się wydaje, że albo pomyliłeś sklepy, albo to czysta prowokacja.
Awatar użytkownika

zbych
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 28, 2012 1:35 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Discus Zoo

#107

Post autor: zbych »

Ja jak przejeżdżam w pobliżu to wpadam tam popatrzeć na ryby tak dla odprężenia..
Ogólnie uważam, że dość duży wybór , ale niestety nie zawsze ryby są w dobrej kondycji szczególnie dotyczyło to platek, ładne odmiany były, ale nie zaryzykowałem zakupu...
Pielęgnice są raczej w dobrej formie. Natomiast czasem zdarzają im się jakieś nietypowe żyworódki.
Sądzę, że warto zajrzeć.
112+72+52+30+2x25

Rolerfer
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 24, 2014 10:20 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Piotr

Discus Zoo

#108

Post autor: Rolerfer »

Teraz chciałbym odeprzeć pomówienia o SPAM i kryptoreklamę.
Akwarystyką interesuje się od pół roku. Nie udzielam się na forum bo nie jestem kompetentny w tym temacie. Nie pytam bo sam szukam odpowiedzi na interesujące mnie kwestie i pytania. Do sklepu Diskus ZOO na ul. Radzymińskiej 153 zaglądam regularnie od początku mojej przygody z akwarystyką i zawsze wszystko było OK. Pierwszy raz zauważyłem taką sytuacje i opisałem co widziałem.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Discus Zoo

#109

Post autor: pkucaba »

Rolerfer, jeśli więc już podjąłeś dyskusję na forum.
Zapraszam Cię do przedstawienia się w dziale Użytkownicy, napisz coś o sobie.
Jeśli poznajesz dopiero akwarystykę warto czytać, ale i pytać. Pytasz - powodujesz, że forum się rozwija.

Pierwszy taki post wygląda na atak i złośliwość. Przyznasz, że nie jest to dobre powitanie.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

Rolerfer
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 24, 2014 10:20 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Piotr

Discus Zoo

#110

Post autor: Rolerfer »

Masz racje.
Awatar użytkownika

AdrianX
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 7:28 pm
Lokalizacja: Warszawa,Bemowo,Górczewsk
Na imię mam: Adrian
Płeć:

Discus Zoo

#111

Post autor: AdrianX »

Mają może tam jakiś ciekawy wybór zbrojników?
L204
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Discus Zoo

#112

Post autor: Lech-u »

AdrianX pisze:Mają może tam jakiś ciekawy wybór zbrojników?
Zawsze jak tam byłem to było sporo rodzajów zbrojników. Prawdopodobnie nic się nie zmieniło w tej kwestii...
Awatar użytkownika

AdrianX
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 7:28 pm
Lokalizacja: Warszawa,Bemowo,Górczewsk
Na imię mam: Adrian
Płeć:

Discus Zoo

#113

Post autor: AdrianX »

Dzięki w takim razie wybiorę się do nich w najbliższym czasie:)
L204
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Discus Zoo

#114

Post autor: saintpaulia »

Często widywałam tam ładne zbrojniczki, wydaje się, że w zadawalającej kondycji.

Beata94
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: pt maja 09, 2014 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Discus Zoo

#115

Post autor: Beata94 »

Według mnie najlepszy sklep w Warszawie. Ale raczej dla już doświadczonych akwarystów poszukujących jakiś rzadkich gatunków dla takich przypadków ceny (nie najniższe) są do zaakceptowania. Dla pospolitych gatunków nie ma co przepłacać.

Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Discus Zoo

#116

Post autor: Dami »

[quote="Beata94"]Według mnie najlepszy sklep w Warszawie. Ale raczej dla już doświadczonych akwarystów poszukujących jakiś rzadkich gatunków dla takich przypadków ceny (nie najniższe) są do zaakceptowania. Dla pospolitych gatunków nie ma co przepłacać.[/quote]

Moim skromnym zdaniem, kiedyś to był dobry sklep. Jak pracowała "stara gwardia" Jak w 2009 kupowałem tam Dyski to było w czym wybrać nie było szczurów, palet przeżartych od wiciowców, już nie mówiąc co tam innego tam siedzi. Nie były karmione Szklarką i to jeszcze w okresie letnim ;] Rośliny nie wiem jak teraz bo się tym teraz nie interesuję, ale jeszcze z rok temu były złagodniałe, w ślimakach, a w mchu z torebki były wypływki... Od roku staram się tam nie bywam chyba że potrzebuję jakąś uszczelkę do filtra, kolanka itd. Może się coś zmieniło ?

Kirice
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: wt sie 26, 2014 7:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Discus Zoo

#117

Post autor: Kirice »

Dami pisze: Rośliny nie wiem jak teraz bo się tym teraz nie interesuję, ale jeszcze z rok temu były złagodniałe, w ślimakach, a w mchu z torebki były wypływki... (...) Może się coś zmieniło ?
Kupowałam na przestrzeni ostatnich 2-3 miesięcy kilka doniczek i jestem raczej zadowolona. Ceny mają nieco zawyżone, ale podczas gdy w okolicznych sklepach było ciężko kupić coś co nie zaczynało gnić/padać ( upały ), tam mogłam kupić przyzwoite roślinki.
Nieproszonych gości nie zaobserwowałam. ;) Swoją drogą rośliny które dokupuję do zarybionego baniaka przechodzą tygodniową "kwarantannę" i płukankę w FMC/ nadmanganianie potasu.

Rybki - na dyskach się nie znam, więc się nie wypowiadam, ale ogólnie bywa różnie.
Nie zdecydowałam się na zakup Razbory Galaxy, bo nie byłam przekonana do kondycji rybek.
R. Espei - kupiłam, ale z pewną obawą i zastrzeżeniem, że proszę, by wyłowić proste rybki. ;) Obecnie siedzą na kwarantannie i zobaczymy.
Ceny także tu porównywalne lub nieco wyższe niż w przeciętnym zoologicznym.

Ja wrażenia ze sklepu mam pozytywne, jednak bez przesadnej gloryfikacji. Jak dotąd obsługa była dla mnie miła i możliwie pomocna, mimo, że zdarzało mi się wpaść na 20 min przed zamknięciem. :D

frst
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 12:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Re: Discus Zoo

#118

Post autor: frst »

Discus znajduje się bardzo blisko mojego domu, więc bywam tam kilka razy w miesiącu.
Potwierdzę to, co pisali przedmówcy, czyli:
- na dziale roślin po lewej świetna obsługa (zwłaszcza ten łysy pan, imienia nie pamiętam), sprowadzają rośliny na zamówienie, dobrze doradzają i nigdy nie miałem problemu z kupionymi sadzonkami.
- dział ryb po prawej to jakaś masakra, gdy kompletowałem obsadę (rodostomusy i razbory), to jak tylko widziałem niskiego gburowatego sprzedawcę, od razu wychodziłem. Sorry, ale facet siedzi tam chyba za karę i robi łaskę, że wyłowi ryby, a nie daj Boże jak musi odpowiedzieć na jakieś pytanie... Poza tym wracając do rodostomusów, byłem świadkiem gdy klientowi obsługiwanemu przede mną jakiś inny facet sprzedał ryby z akwarium objętego kwarantanną. Klient po chwili został zawołany spowrotem i ryby wymieniono, ponieważ zwróciłem na to uwagę.
- pierwsze piętro, akcesoria, akwaria - zawsze byłem fachowo obsłużony, ogromny wybór pokarmów, nawozów itp. chociaż widać zmęczenie w głosie jednego pana :)

Alix
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 3:55 pm
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Discus Zoo

#119

Post autor: Alix »

frst pisze:niskiego gburowatego sprzedawcę,
sprzedawca ten bywa sympatyczny :lol:
jestem w sklepie co tydzień po żywiec, kupuję też ryby i rośliny :-)
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Discus Zoo

#120

Post autor: Miro »

Alix pisze:sprzedawca ten bywa sympatyczny
Też mam takie zdanie na temat tego pana .
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Discus Zoo

#121

Post autor: fivb77 »

Chyba o właściciela chodzi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”