Podłoże

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Podłoże

#1

Post autor: Rafik »

Nie wiem w którym dziale zawrzeć ten wątek, bo nie mamy typowego działy odnośnie podłoża.
W razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Zastanawiam się nad kupnem podłoża. Mógł bym mi ktoś powiedzieć ile litrów podłoża jest w takim worku 5,4kg? Chodzi mi o podłoże aqua substrate II + coś takiego:
http://allegro.pl/aqua-substrate-ii-aqu ... 43307.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Amazonia new 9l kosztuje 150zł natomiast aqua substrate II+ średnio kosztuje 70zł z przesyłka worek 5,4kg.
Tylko zastanawiam się jak to przeliczyć na litry..
W inny aukcjach są oferty 3x 5,4kg za 170zł względem amazoni która kosztuje 150zł worek 9l.
Jeśli ktoś wie ile tak orientacyjnie taki worek 5,4kg ma litrów był bym wdzięczny.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Podłoże

#2

Post autor: fivb77 »

Nie mam pojęcia (internety mówią, że 5.4kg AS II to dokładnie 6.07 l ), natomiast pewnie Ty masz pojęcie jakich wymiarów jest Twój zbiornik i ile chcesz mieć podłoża z przodu i z tyłu. A skoro tak to pobaw się tym http://www.aqua-art.pl/pl/kalkulator-podloza" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Podłoże

#3

Post autor: Rafik »

Dzięki fivb77

W takim razie amazonia dużo droższa jest.
Biorąc pod uwagę fakt iż amazonia 2x 9l kosztuje 300zł z przesyłką, natomiast aqua substrate 3x 5,4kg to koszt 170zł z przesyłką. To różnica w cenie dość spora, zważywszy na to że jednego jak i drugiego podłoża mamy 18l.

Zastanawiam się co wybrać. Czy faktycznie amazonia będzie dużo lepsza do aqua substrate II+ a może szkoda przepłacać i wybrać tą drugą tańszą opcję?
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Podłoże

#4

Post autor: fivb77 »

Trudno mi powiedzieć, bo ja się inaczej zawsze bawiłem w rośliny ;)

TeeS
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Tomasz

Podłoże

#5

Post autor: TeeS »

Aqua substrate II+ to szajs imo po pół roku zaczął się dramat w akwa prowadzonym przeze mnie przy normalnej próbie czyszczenia podłoża z wierzchu unosił się taki pył że cały dzień opadał, rośliny wcale nie przyspieszyły równie dobrze rosły na wcześniejszym grysie.

Podobno przeliczenie jest takie że 1,5 l podłoża to 2 kg
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Podłoże

#6

Post autor: Rafik »

Chętnie posłucham jeszcze innych opinii na temat tych 2 rodzai podłoża.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

Podłoże

#7

Post autor: silver007 »

W poprzednim akwa miałem rok ASII+. Odnosiłem wrażenie, że na konfiguracji typu substrat + żwir jaką miałem wcześniej, rośliny czuły się lepiej. Dodatkowo AS początkowo chłonie makro, co trochę utrudnia dozowanie nawozów, ale to samo jest i przy Amazonii.
Co do pylenia to wydaje mi się, że w normie. Nie było u mnie jakoś szczególnie widoczne nawet przy wyrywaniu mocno zakorzenionych roślin, więc ja bym tu nie przesadzał z narzekaniem.
Podsumowując, ja z dwóch wymienionych wybrałbym... Pro Soil :P
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Podłoże

#8

Post autor: Rafik »

Pro soil to jest to.. Właśnie sobie pomyślałem, szkoda wielka że nie ma tego podłoża już w sprzedaży. Według mnie było rewelacyjne a i cena dobra ok 90zł za 8l.
Amazonia trochę droga, a teraz zostaje chyba tylko aqua substrate II+ cena jako taka. Ale waham się czy to będzie dobry wybór.
Potrzebuje 18-20l podłoża. Dlatego chcę zaczerpnąć jak najwięcej opinii na temat tego podłoża.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

Dein

Podłoże

#9

Post autor: Dein »

Ja lubiłem AS II+. Troszkę się rozpada, ale nie miałem kłopotu z mocnym pyleniem.
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Podłoże

#10

Post autor: fivb77 »

Nie wiem jak Ci się spieszy z zakupem? Bo jeśli masz czas i chcesz pogrzebać głębiej to dobre opinie można poczytać na temat podłoża Cal Aqua Labs Black Earth, głównie na zagramaniczych forach, wg nich porównywane do Amazonii. Wiem, że był jeszcze niedawno w sprzedaży w Polsce, ale nie znam ceny. Trochę Ci namieszam, ale co tam :D
Awatar użytkownika

Autor
Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Podłoże

#11

Post autor: Rafik »

Wszystko n spokojnie, bardzo mnie nie pili do zakupu. Mam jeszcze czas i chcę zebrać trochę informacji co wybrać. Gdyby był pro soil brał bym w ciemno :)
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Podłoże

#12

Post autor: fivb77 »

Może wróci zanim akwa postawisz ;) Chociaż nie wiem, czy ma wrócić.
ODPOWIEDZ