Nowa giełda akwarystyczna

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.

Autor
BeeShrimp
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 7:30 pm
Telefon: 504433431
Lokalizacja: Stanisławów
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#1

Post autor: BeeShrimp »

Witam,
Strasznie denerwuje mnie fakt że w stolicy naszego kraju nie mamy żadnej giełdy akwarystycznej jaka jest na przykład w Łodzi .

Czy ktoś interesował się tematem ?
Może jakieś pomysły ?

Jeżeli będą zainteresowani taką giełdą to na pewno da się z tym coś zrobić ,a nawet mogę się zapoznać z tematem bliżej i jeżeli znajdę kilka osób które są w stanie pomóc mogę się podjąć próby stworzenia takiej giełdy :)

Liczę na wasze opinie i propozycje :)!

Pozdrawiam,
Rafał
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#2

Post autor: Lech-u »

BeeShrimp pisze:Strasznie denerwuje mnie fakt że w stolicy naszego kraju nie mamy żadnej giełdy akwarystycznej
Jest giełda w Warszawie.
Dość dobrze działa.
Na FAWA.pl
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Re: Nowa giełda akwarystyczna

#3

Post autor: mieciu »

Już był kilka razy ten temat poruszany. Wg mnie ma to szanse wypalić.

Poza tym za Leszkiem.

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#4

Post autor: Rrrrogaty »

Rafał też obracałem w myślach ten temat, a nawet już z takim jednym szczupakiem snułem wizje. ;)

Jestem za, choć nie ukrywam, że mój stopień zarobienia (nie mylić z zarybieniem) na chwilę obecną mnie wyklucza z tej imprezy.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#5

Post autor: sylwekw »

Fajnie by było, gdyby była taka giełda w Warszawie tylko aby tam się "udzielać" to trzeba mieć co sprzedawać :-) - chyba, że na biletera pójdę :-)

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#6

Post autor: Rrrrogaty »

Niekoniecznie sylwekw. Przecież oto właśnie chodzi z giełdą, ze jest to miejsce spotkań zarówno tych co chcą sprzedać jak i tych co chcą kupić. Jak rozumiem mowa tu o giełdzie dla detalistów.


Podstawowe założenia powinny chyba być takie:

Giełda raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie (moze na początek).
Giełda w centrum/śródmieściu - tak by każdemu było blisko (albo tak samo daleko ;) )
Giełda w budynku (szkoła?)
Giełda organizowana w weekend, by nie popełniac podstawowego błędu dotychczasowej giełdy.

do tego kampania reklamowa na wszystkich forach akwarystycznych i portalach z odpowiednim wyprzedzeniem i wydaje mi się, że to może się udać.

Pozostaje jeszcze kwestia formalno-finansowa. Czyli jak zrealizować wynajem miejsca, no i kwestia tego czy nie trzeba tego jakoś zgłosić i zarejestrować mimo wszystko.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#7

Post autor: sylwekw »

No niestety ja osobiście kompletnie się nie znam na aspektach formalno-prawnych takiego przedsięwzięcia.
Z natury jestem chętny do pomocy w tego typu przedsięwzięciach ale muszę być pokierowany i wiedzieć, ze koordynuje to ktoś kto wie co robi.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#8

Post autor: Lech-u »

Rogatek podał bardzo prosty sposób na zrobienie giełdy w Warszawie.
Właściwie nie ma nad czym deliberować, tylko trzeba zrobić.

Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze. A może jednak nie zawsze... Sam nie wiem.

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#9

Post autor: Rrrrogaty »

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z innych giełd i wie jak to wygląda? To nie podlega pod jakieś prawo o zgromadzeniach (tak tylko strzelam, nie bić). Mówiąc prościej, czy w naszym kraju grupa ludzi może się spotkać, gdzieś i pohandlować czy zaraz się okaże, że nas będą chcieli spałowac/spisać/zesłać na sybir?

No bo w kwestii wynajmu pomieszczenia w szkole to wiadomo jak to idzie mniej więcej - dywanik u dyrektora, ustalenie stawki i podpisanie umowy.

ponyo
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 9:32 am
Lokalizacja: Żoliborz
Na imię mam: Marcin

Nowa giełda akwarystyczna

#10

Post autor: ponyo »

Szkoda ,że nie ma Arturka, on podpowiedziałby kilka organizacyjnych rozwiązań ;). Pomysł z giełdą uważam za genialny. Rynek warszawski zdominowały supermarkety, a tak. Trzymam kciuki, aby to się udało.

TPI
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 31, 2015 5:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#11

Post autor: TPI »

Kiedyś na początku lat 90-tych byłem współorganizatorem giełdy komputerowej w innym mieście.
Dogadaliśmy się z domem kultury i oddali nam korytarz na piętrze.
Nie płaciliśmy za prąd i zajmowanie korytarza.
Wstęp był darmowy.
Spotykaliśmy się głównie aby pograć w sieci na własnych komputerach i przy okazji zarobić przegrywając garstce klientów gry na Amigę.

Może nasze ZOO by w tym pomogło.
Aby wejść na giełdę, klient musiał by kupić bilet...

Przedszkola i szkoły mają teraz bardzo rygorystyczne normy dotyczące wprowadzania zwierząt do budynku...
I dotyczy to również ryb i krewetek - pokarmy podobno bardzo uczulają.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#12

Post autor: sylwekw »

Bilet do ZOO chyba trochę za drogi dla chętnych na giełdę akwarystyczną ...

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#13

Post autor: Rrrrogaty »

Ja się deklaruje, że w przeciągu 2 tygodni pogadam z jednym znajomym (byłym) dyrektorem szkoły i podpytam o szczegóły odnośnie wynajmu i jakiego rzędu są to koszty.

Pomysl z ZOO kuszący, ale boje się, że to taki beton tam jest, że nie przejdzie. A i rację ma sylwek, że koszt znaczny za wejści, by się zrobił.

TPI
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 31, 2015 5:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#14

Post autor: TPI »

Bilety do zoo
normalny 20 zł
ulgowy 15 zł
roczny karnet (bez limitu wejść) 70 zł

ja wchodzę tam na karnet
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#15

Post autor: sylwekw »

No tak sobie pomyślałem, że jeśli ktoś chciałby przyjść kupić kilka rybek czy roślinek i miałby za wejście zapłacić 20 zł to go zniechęci, no dobra ale to takie moje chyba niepotrzebne gdybanie.

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#16

Post autor: Rrrrogaty »

Sylwek masz rację. Jeśli giełda ma zaskoczyć to musi być za free dla kupujących.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#17

Post autor: Lech-u »

Jeśli już na teranie Zoo, to od drugiej strony jest hurtownia Badis (ta od Eheima i JBL i innych). Może oni by udostępnili jakieś pomieszczenie?
Nie wiem, strzelam.

Może jakiś "sklepikarz" mógłby pogadać z Badisem? Bo dla klientów indywidualnych są "zamknięci"...
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#18

Post autor: kiql »

Jesli klient miałby zapłacić za wejście to klientów nie będzie. Kasę można brać tylko od sprzedających ewentualnie.

Poza tym zoo nie jest w centrum
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#19

Post autor: aquilamp »

Zamiast szukać nowej lokalizacji można wykorzystać bazar już istniejący. Dobrym miejscem jest stadion Olimpi http://www.wrksolimpiawarszawa.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Tam co niedziela funkcjonuje bardzo duże targowisko. Klientów pod dostatkiem. Od jakiegoś czasu widziałem tam dwóch sprzedających.
Między innymi jednego z byłych użytkowników forum. Sprzedają z powodzeniem rybki i inne produkty akwarystyczne.

Koszt "placowego" też nie jest porażający. Chyba 8pln za metr.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#20

Post autor: sylwekw »

No wiesz jak już tak, to na giełdzie Ptactwa ozdobnego też kilka osób (2-3) sprzedaje (próbuje sprzedawać) rybki i sprzęty akwariowe, wejście dla kupujących za darmo ale po pierwsze to nie jest pod dachem, po drugie zupełnie na uboczu miasta.
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#21

Post autor: kiql »

Stadion Olipmii jest spoko. Możnaby to nawet zrobić w niedzielę kiedy właśnie jest targ. Zawsze to więcej potencjalnych klientów. Tylko problem może być w zimie bo tam nie ma żadnej hali. Tzn. cos tam jest ale chyba nie udostepnią.
Ostatnio zmieniony pt kwie 24, 2015 12:29 pm przez kiql, łącznie zmieniany 1 raz.
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#22

Post autor: Miro »

Giełda akwa w szkole w centrum ?! :shock:
Kto wyłoży kasę na wynajęcie pomieszczenia ? Kto zapłoci za wodę,wc no i za pochlapany parkiet i posprzątanie po imprezie ?
Jesienią czy zimą podłoga jaka by nie było po przyjściu chmary ludzi to syf !
kiedyś byłem na wystawie ptaków w Śródmiejskim domu Kultury [ czy coś takiego] za bilet zapłaciłem 10 zl Wystawa połączona z giełdą była w pomieszczeniu bez okien o powierzchni dużego pokoje w bloku ! Tego samego roku pojechałem na taką samą wystawę połączoną z giełdą do Łodzi . Przy kupnie bilety zachowałem się jak bym miał problemy ze słuchem ! :D Trzy razy pytałem się pani bileterki ile kosztuje bilet ! :D Za bilet zapłaciłem 2 zł [dwa złote ! ] Wystawa była też w jakimś Domu Kultury w sali z wielkimi oknami 4-5 razy większej niż w wawie !!!
Taka giełda może się odbywać tylko na peryferiach wawy tam gdzie jest taniej albo w PKiN przy jakimś kole który jest dofinansowany przez gminę. Przecież takie " cóś " kiedyś tam było !

szczupakk
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: wt paź 08, 2013 10:37 am
Lokalizacja: warszawa

Nowa giełda akwarystyczna

#23

Post autor: szczupakk »

Pomysł z giełdą popieram. Od jakiegoś czasu zaopatruje się u mnie w ryby chłopak który sprzedaję na powietrzu na wolumenie.
To raczej bazarek z warzywami chyba jeszcze z elektroniką ale na klientów podobno nie narzeka:)
Więc chętni są. Trzeba działać panowie.
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#24

Post autor: kiql »

W Krakowie jest regularnie giełda na korytarzu w szkole, praktycznie w centrum. Co niedziela, wstep dla kupujących za darmo. Dla sprzedających nie wiem.
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:

Autor
BeeShrimp
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 7:30 pm
Telefon: 504433431
Lokalizacja: Stanisławów
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Re: Nowa giełda akwarystyczna

#25

Post autor: BeeShrimp »

Ja raczej myślałem o hali :)
Na początku musielibyśmy podzielić koszty na każdego chętnego na wystawienie swoich produktów .
Wiadomo początki zawsze są trudne i jest trochę ryzyka że się straci pieniądze ale chyba każdy kto chce sprzedawać to już zakładając działalność liczył się z ryzykiem ze może nie wypalić :)
Hala daje nam gwarancje ze możemy być tam cały rok i w każdą pogodę :)
Dobrym pomysłem jest tez poprostu rozmowa z władzami jakiegoś targu który jest częściowo zakryty ,może udostępnili by miejsce dla akwarystyki .
Odpowiednie rozreklamowanie giełdy też dałoby się zrobić bo jest wiele sposobów na dokonanie tego :)

Coraz więcej ludzi zaczyna sprzedawać artykuły akwarystyczne a także ryby i tak dalej po prostu na targach na stoisku :)
Jeżeli ktoś wie coś o jakiejś hali która jest wynajmowana na dni no to prosimy o szczegóły :)

Koziol
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 6:19 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Rafal

Nowa giełda akwarystyczna

#26

Post autor: Koziol »

Też bym chciał aby Warszawa miała swoją giełdę z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję Rafał że ci się uda :)
Awatar użytkownika

ketapang
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: wt mar 10, 2015 12:50 pm
Telefon: 500123396
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#27

Post autor: ketapang »

A ja mam pytanie z innej beczki:
Kto będzie mógł się wystawiać na tej giełdzie, czy trzeba będzie mieć założoną działalność? Czy np. chłopak będący w liceum, a mający w domu młode paletki będzie mógł tam je wystawić?

Autor
BeeShrimp
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 7:30 pm
Telefon: 504433431
Lokalizacja: Stanisławów
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Re: Nowa giełda akwarystyczna

#28

Post autor: BeeShrimp »

Na razie o takich sprawach nie ma co rozmawiać .

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#29

Post autor: Rrrrogaty »

ketapang pisze:Kto będzie mógł się wystawiać na tej giełdzie, czy trzeba będzie mieć założoną działalność? Czy np. chłopak będący w liceum, a mający w domu młode paletki będzie mógł tam je wystawić?
Na tym etapie ciężko jest mówić kto i na jakich zasadach będzie się mógł wystawiać. Moim zdaniem giełda powinna być tak zrobiona, by każdy chetny po opłaceniu placowego mógł tam przyjść i sprzedać co mu się podoba. Ale oczywiście w praktyce musisz wiedzieć, że na giełdę może przyjść w każdej chwili skarbówka i zadać Ci pewne niewygodne pytania i to wtedy jest już Twój problem jak z tego wybrniesz.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#30

Post autor: Miro »

ketapang pisze:mający w domu młode paletki będzie mógł tam je wystawić?
odp;
BeeShrimp pisze:Na razie o takich sprawach nie ma co rozmawiać
:shock:
To dla kogo Ty chcesz to organizować ?! Dla Tropical ,Aquatic itd ?! :shock: Martw się o detalistów a nie o hurtowników - producentów !!! Chcesz na Fawa " urządzać życie " producentom ? :x :shock: :D
ROGATEK pisze:musisz wiedzieć, że na giełdę może przyjść w każdej chwili skarbówka
:shock:
Skarbówka przyjdzie i wlepi podatek od sprzedaży 2 roślinek albo od 10 gupików ?! Następny absurd ! :D
Odbywają się różne giełdy np kolekcjonerów kopert , kapsli i tam wpada skarbówka krzycząc "gleba " ! Mamy was ! :shock: :D :D
Czyli jak będę chciał sprzedać sitko do łapania rybek muszę posiadać kasę fiskalną ?! :x :shock: :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”