Nowa giełda akwarystyczna

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#31

Post autor: Miro »

Ostatni post z poprzedniej strony:

ketapang pisze:mający w domu młode paletki będzie mógł tam je wystawić?
odp;
BeeShrimp pisze:Na razie o takich sprawach nie ma co rozmawiać
:shock:
To dla kogo Ty chcesz to organizować ?! Dla Tropical ,Aquatic itd ?! :shock: Martw się o detalistów a nie o hurtowników - producentów !!! Chcesz na Fawa " urządzać życie " producentom ? :x :shock: :D
ROGATEK pisze:musisz wiedzieć, że na giełdę może przyjść w każdej chwili skarbówka
:shock:
Skarbówka przyjdzie i wlepi podatek od sprzedaży 2 roślinek albo od 10 gupików ?! Następny absurd ! :D
Odbywają się różne giełdy np kolekcjonerów kopert , kapsli i tam wpada skarbówka krzycząc "gleba " ! Mamy was ! :shock: :D :D
Czyli jak będę chciał sprzedać sitko do łapania rybek muszę posiadać kasę fiskalną ?! :x :shock: :D

Dein

Nowa giełda akwarystyczna

#32

Post autor: Dein »

Mironie, robisz się roszczeniowy.
Chłopaki nie są urzędnikami, żeby dyktować warunki, ani prawnikami fawa, ani nawet opiekunami dzieci z dyskowcami, tylko próbują od czegoś rozpocząć wspólną inicjatywę. Mają trochę doświadczenia w handlu, więc podjęli temat, ale nie mogą na siebie brać z góry odpowiedzialności za tych, którzy będą chcieli korzystać z giełdy i słusznie. Na pewno nie na tak wstępnym etapie, kiedy nie wiadomo jeszcze gdzie i na jakich zasadach.

Dorośli ludzie handlują na swoją odpowiedzialność, nieletni maja rodziców lub opiekunów, jeśli są wątpliwości - przychodzą z opiekunem. Nie można oczekiwać, że ktoś będzie odpowiadał za to, co robią cudze dzieci. Chodzi bardziej o to, żeby się zgrać w jednym miejscu i czasie.

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#33

Post autor: Rrrrogaty »

Z tego co wiem to skarbówka 'nie chodzi' i 'nie wlepia podatków'. To jakaś Twoja wesoła twórczość.

Może za to przyjść, I to Ty musisz wtedy się tłumaczyć, że Twoja sprzedaż nie jest ciągła i zorganizowana (bo tylko w świetle tego nie musisz prowadzić działalności gospodarczej). I boję się, że dużo wtedy może zależeć na ile miły będziesz dla kontrolera i w jakim on będzie humorze. Przy jednym sitku machnie ręką, ale przy kilku(nastu) czy przy kilku workach ryb może już nie być tak różowo. I uwierz mi widziałem co się dzieje jak kontrola wchodzi na giełdę. Naprawdę powoduje to duży popłoch i ludzie zaczynają robić się bardzo nerwowi.

Jak zaczynasz coś sprzedawać to nie musisz posiadać kasy fiskalnej, tak długo jak nie osiągniesz pewnego pułapu sprzedaży. Do tego momentu powinieneś wystawiać zwykłe rachunki czy inne dowody sprzedaży.

Na giełdach potrafią się też pojawić inspektorzy weterynarii. I raczej nie przyjeżdżają po to by sobie rybki kupić...

Takie są przepisy, a to czy zamierzasz je respektować to już tylko Twoja broszka i tylko Ty będziesz ponosił ewentualne konsekwencje.
miro pisze:To dla kogo Ty chcesz to organizować ?! Dla Tropical ,Aquatic itd ?! :shock: Martw się o detalistów a nie o hurtowników - producentów !!! Chcesz na Fawa " urządzać życie " producentom ? :x :shock: :D
Producenci mają już urządzone życie i swoją giełdę hurtową i na pewno nie potrzebują drugiej oddalonej raptem o 100km ;). Nie mówiąc już o ogromnym kapitale jaki byłby potrzebny do uruchomienia czegoś takiego.
Dein pisze:Mironie, robisz się roszczeniowy.
Chłopaki nie są urzędnikami, żeby dyktować warunki, ani prawnikami fawa, ani nawet opiekunami dzieci z dyskowcami, tylko próbują od czegoś rozpocząć wspólną inicjatywę. Mają trochę doświadczenia w handlu, więc podjęli temat, ale nie mogą na siebie brać z góry odpowiedzialności za tych, którzy będą chcieli korzystać z giełdy i słusznie. Na pewno nie na tak wstępnym etapie, kiedy nie wiadomo jeszcze gdzie i na jakich zasadach.

Dorośli ludzie handlują na swoją odpowiedzialność, nieletni maja rodziców lub opiekunów, jeśli są wątpliwości - przychodzą z opiekunem. Nie można oczekiwać, że ktoś będzie odpowiadał za to, co robią cudze dzieci. Chodzi bardziej o to, żeby się zgrać w jednym miejscu i czasie.
Amen. :pada:
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#34

Post autor: sum »

Ło rany,Skarbówka,Inspekcje i inne organa :shock: z takim podejściem na pewno uda się Wam coś zorganizować... :evil:
Chyba,że to ma być giełda tylko dla sklepikarzy to ok,powodzenia.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#35

Post autor: Rrrrogaty »

Sumie, ale o co Ci chodzi? Bo ja chyba nie rozumiem. Czy potencjalni organizatorzy giełdy odpowiadają za kontrolę skarbówki czy inspektoratu weterynarii czy innych organów? Ktoś spytał czy będzie mógł ot, tak sobie przyjść i coś sprzedać i udzieliłem mu odpowiedzi po prostu. Nie napisałem nigdzie, że zostanie podkablowany do US czy, że wolno mu tylko przyjść z papierami o założeniu działalności...

Serio, ta inicjatywa ma przede wszystkim zrzeszyć ludzi dojrzałych, którzy wiedzą co robią.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#36

Post autor: Miro »

ROGATEK pisze:na giełdę może przyjść w każdej chwili skarbówka i zadać Ci pewne niewygodne pytania i to wtedy jest już Twój problem jak z tego wybrniesz.
Bzdura,skarbówka nie zajmuje się ściganiem sprzedawców rybek z własnego akwa gdzie sprzedajesz [ na giełdzie } rybki o wartości paru zł !
ROGATEK pisze:Może za to przyjść, I to Ty musisz wtedy się tłumaczyć, że Twoja sprzedaż nie jest ciągła
Giełda to sprzedaż okazjonalna tak jak wyprzedaż garażowa !
ROGATEK pisze: uwierz mi widziałem co się dzieje jak kontrola wchodzi na giełdę
Tak, gdy szukają podróbek albo rzeczy z przemytu a nie gdy ktoś sprzedaje używane gacie albo kanarka !
Dein pisze: Takie są przepisy, a to czy zamierzasz je respektować to już tylko Twoja broszka i tylko Ty będziesz ponosił ewentualne konsekwencje.
Prowadzisz działalność to powinieneś się orientować a jak nie posiadasz wiedzy to zapytaj się swojej księgowej czy można na giełdzie sprzedawać rybkę z własnej hodowli akwariowej o wartości paru zł !
Dein pisze:Chłopaki nie są urzędnikami, żeby dyktować warunki,

No właśnie, giełda z samego założenie jest dla każdego kto zapłaci np placowe !
ROGATEK pisze:Producenci mają już urządzone życie i swoją giełdę hurtową
No właśnie dlatego giełda powinna być dla sprzedających licealistów rybkę z własnego akwa oczywiście nie tylko !!!
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#37

Post autor: sum »

ROGATEK pisze:Sumie, ale o co Ci chodzi?
O nic :P Po prostu zastanawiam się czy to ma być giełda dla hobbystów,pasjonatów,domowych hodowców(jako sprzedających) czy dla sklepikarzy?Jak dla tych ostatnich to nie wnikam w nic.
Nie chcę być złym prorokiem ale ja już skazuje tę inicjatywę na niepowodzenia.Zaangażowanie warszawskich akwarystów w jakąkolwiek działalność jest wielce dyskusyjna.Skończy się jak zwykle na internetowej paplaninie.
Tak czy owak życzę powodzenia.
miro pisze:No właśnie dlatego giełda powinna być dla sprzedających licealistów
i licealistki :evil: :evil: :evil:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#38

Post autor: Rrrrogaty »

miro pisze:No właśnie, giełda z samego założenie jest dla każdego kto zapłaci np placowe !
I nikt tutaj temu nie zaprzeczył.

Szczegóły prawne wysłałem miro na PW, bo nie chce tu zaśmiecać wątku pierdołami, bo nie o tym jest dyskusja.
sum pisze: nic :P Po prostu zastanawiam się czy to ma być giełda dla hobbystów,pasjonatów,domowych hodowców(jako sprzedających) czy dla sklepikarzy?Jak dla tych ostatnich to nie wnikam w nic.
Przypuszczam, że będzie to po prostu giełda. A na giełdę może przyjść pan Mieciu kupić sobie mieczyka, pan Rogatek co przyjedzie z towarem ze sklepu, pani zosia co chce sprzedać kryptkorynki i panowie z Tropicala z samochodem pełnym pokarmu. O ile wiem chyba nie można nikomu zabronić udziału w giełdzie, chyba, że powstanie jakiś odgórny regulamin, który będzie tego zabraniał

Dein

Re: Nowa giełda akwarystyczna

#39

Post autor: Dein »

miro pisze:
Dein pisze:Chłopaki nie są urzędnikami, żeby dyktować warunki,

No właśnie, giełda z samego założenie jest dla każdego kto zapłaci np placowe !
Załóż taką giełdę dla wszystkich, którzy zapłacą.
I bierz potem odpowiedzialność, kiedy ktoś będzie się czepiał, że coś jest zorganizowane niezgodnie z prawem (a znajdą się zawsze męczybuły, rozwalające coś dla zasady).
Regulamin giełdy to jedno, prawo powszechnie obowiązujące - drugie i nadrzędne.

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#40

Post autor: Rrrrogaty »

Dobra moi kochani, bo rzeczywiscie temat zaczyna się trochę rozłazić.

Mam następujące pytania do Was:

1. Czy ktoś z Was może dodatkowo pogadać z dyrektorami szkół o tym jak wygląda procedura i jaki jest koszt wynajęcia sali/korytarza? Na pewno spora część z Was ma pociechy w wieku szkolnym, więc można, by łatwo dowiedzieć się o jakiego rzędu pieniądzach w ogóle jest mowa. Jeśli dałoby się wyciągnąć zarys umowy to byłoby już super.

2. Czy ktoś ma jakieś konkretne pomysły na miejsca gdzie mozna zorganizować giełdę? Nie wiem... jakieś hale, baraki, może znajomy ma kawałek jakiegoś magazynu - cokolwiek jest lepsze niż nic na początek.

3. Czy na forum mamy kogoś, kto jest w stanie stworzyć prostą stronę www w celach informacyjnych dla całego przedsięwzięcia? Strona miała by na celu informować o całej imprezie (kto, co gdzie, dlaczego, mapka, ewentualny regulamin, możliwość zapisania się na newsletter) Potrzebna jest sama strona, serwer (może być darmowy) i roboczogodziny osoby, która to poskłada, wrzuci i będzie zarządzać, przynajmniej na początku.

4. Czy FAWA.pl jako forum jest zainteresowana objęciem patronatu nad taką giełdą? (na chwilę obecną - wydzielenie części forum na potrzeby organizacyjne, być może udzielenie miejsca na hostingu w kwestii z punktu wyżej oraz pomoc w rozreklamowaniu poprzez rozesłanie mailingu do użytkowników forum)

5. Czy ktoś kto bywa na giełdzie na kole może się podpytać ile kosztuje placowe?
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: Nowa giełda akwarystyczna

#41

Post autor: sylwekw »

ROGATEK pisze: Mam następujące pytania do Was:

3. Czy na forum mamy kogoś, kto jest w stanie stworzyć prostą stronę www w celach informacyjnych dla całego przedsięwzięcia? Strona miała by na celu informować o całej imprezie (kto, co gdzie, dlaczego, mapka, ewentualny regulamin, możliwość zapisania się na newsletter) Potrzebna jest sama strona, serwer (może być darmowy) i roboczogodziny osoby, która to poskłada, wrzuci i będzie zarządzać, przynajmniej na początku.

..
Tak długo jak to będzie prosta strona to ja mógłbym się tym zająć.
Za darmo i serwer to też nie problem o ile nie będzie przeszkadzało, że np strona będzie w mojej domenie..

Autor
BeeShrimp
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 7:30 pm
Telefon: 504433431
Lokalizacja: Stanisławów
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Re: Nowa giełda akwarystyczna

#42

Post autor: BeeShrimp »

Przepraszam że źle sprecyzowałem swoją odpowiedź dotyczącą jakie osoby będą mogły sprzedawać na giełdzie .
Chodziło mi jedynie o to że na razie nie mamy nic ustalone i nie jesteśmy zorientowani prawnie na tyle żebym mógł odpowiedzieć na pytanie kto będzie mógł sprzedawać .

Wróćmy do tematu dyskusji bo najważniejsze na razie jest znalezienie miejsca . Jeżeli będziemy mieli miejsce ,wtedy będziemy mogli prowadzić dalsze ustalenia na temat giełdy .

Wiec proszę was o nie robienie niepotrzebnego zamieszania .

Koziol
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 6:19 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Rafal

Nowa giełda akwarystyczna

#43

Post autor: Koziol »

Rafał ma rację... Jeszcze nawet nie wiadomo gdzie i czy w ogóle giełda wystartuje a już są spiny o to kto będzie handlował... Mi się pomysł podoba i mu kibicuję. Cieszę się że są ludzie którym się chce to ruszyć. Ja ze swojej strony jestem też gotowy pomóc jak będzie taka potrzeba :)

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#44

Post autor: Rrrrogaty »

Tylko, że to nie zawody sportowe, by kibicować tylko trzeba wyodrębnić problemy, rozpracować je i zacząć rozwiązywać.

Gadaniem: "trzeba coś zrobić" to możemy robić giełdę kolejne 5 lat.

Autor
BeeShrimp
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 7:30 pm
Telefon: 504433431
Lokalizacja: Stanisławów
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Re: Nowa giełda akwarystyczna

#45

Post autor: BeeShrimp »

Rogatek spokojnie :)
Kozioł zaoferował również swoją pomoc :)

Koziol
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 6:19 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Rafal

Nowa giełda akwarystyczna

#46

Post autor: Koziol »

Więc i ja wpadłem na pewien pomysł... Myślę że dobrym miejscem na taką giełdę są też kluby(stodoła, park, hybrydy, remont, Proxima itd) ... Przykładem może być giełda fotograficzna w stodole...

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#47

Post autor: Rrrrogaty »

Ja jestem spokojny niczym nufar na niezmąconej tafli jeziora ;).

O i to jest jakaś myśl z tymi klubami. Kozioł mozesz rozesłać jakieś zapytania mailowe albo wstąpić jak masz po drodze i dowiedzieć się o jakieś szczegóły?
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#48

Post autor: sylwekw »

Ja mam blisko do Stodoły, mogę któregoś dnia podejść i zapytać - o ile będą chcieli gadać z takim zwykłym pojedynczym ludkiem :-)

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#49

Post autor: Rrrrogaty »

Dla nich to jest potencjalna kasa, więc chyba powinni.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#50

Post autor: sylwekw »

No to podejdę, zobaczymy, może będą chociaż jakieś pierwsze, orientacyjne liczby ...
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#51

Post autor: Miro »

ROGATEK pisze: Czy ktoś kto bywa na giełdzie na kole może się podpytać ile kosztuje placowe?
30 zł. !

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#52

Post autor: Rrrrogaty »

Sporo. Ciekawe czy te dziadki co stoją z jednym wiaderkiem też tyle płacą czy tylo Ci co mają stoiska.

ponyo
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 9:32 am
Lokalizacja: Żoliborz
Na imię mam: Marcin

Nowa giełda akwarystyczna

#53

Post autor: ponyo »

No tak Stodoła. Kiedyś sprzedawałem tam chemię do negatywów. Giełda foto w Stodole nie ma struktur, kiedyś było tam tak , że za wejście dla wystawcy płaciło się stolikowe, mi to wychodziło wtedy jakieś 40 zł, 3 zł, a później chyba 5 złotych dla kupujących. Osobne wejście dla wystawców. Knajpa - więc można sobie pogadać przy kawie przy czymś mocniejszym. Niedziela zarezerwowana jest dla giełdy foto, ale sobota, kto wie.

Rrrrogaty

Nowa giełda akwarystyczna

#54

Post autor: Rrrrogaty »

A jak myślicie, ile giełda powinna trwać? 4h?
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#55

Post autor: sylwekw »

Szczerze powiedziawszy, ja nawet o tym pomyślałem, czy z jakichś względów nie byłoby korzystne np na początku jakieś pomieszczenie właśnie przy okazji innej giełdy (czyli krótko mówiąc przykładowo w niedzielę jest giełda foto i akwa jednocześnie :-)
Jak będę to spytam o podobne rzeczy również.

Autor
BeeShrimp
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 7:30 pm
Telefon: 504433431
Lokalizacja: Stanisławów
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#56

Post autor: BeeShrimp »

Czyli każdy szuka miejsca . Jezeli znajdziemy miejsce pojade tam dogadać ewentualne szczegóły i dowiedzieć się co nie co :) wtedy bedziemy podejmowac kolejne decyzje :)

kamilrekin
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 09, 2015 12:30 pm
Telefon: 510347221
Lokalizacja: Pułtusk/Wyszków
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#57

Post autor: kamilrekin »

A teraz gdzie w warszawie mozna cos kupić rybki krewetki cos ładnego ???
Awatar użytkownika

ketapang
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: wt mar 10, 2015 12:50 pm
Telefon: 500123396
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#58

Post autor: ketapang »

Na forum w dziale giełda ;)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#59

Post autor: Lech-u »

ketapang pisze:Na forum w dziale giełda
Sprecyzuję: na największym Forum Akwarystycznym Warszawy FAWA w Dziale Giełda.
O :!:
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nowa giełda akwarystyczna

#60

Post autor: Miro »

kamilrekin pisze:A teraz gdzie w warszawie mozna cos kupić rybki krewetki cos ładnego
Największy sklep akwa w Polsce
http://www.diskus-zoo.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
W piątek ma być jakaś większa dostawa
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Re: Nowa giełda akwarystyczna

#61

Post autor: mieciu »

Potwierdzam. Dostawa była ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”