Jakie krewety jako drugie

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
Psyho

Jakie krewety jako drugie

#1

Post autor: Psyho »

Jako , że znalazłem jeszcze troszkę miejsca w domu postanowiłem założyć pierwsze z prawdziwego zdarzenia krewetkarium. Wylicytowałem dziś shrimp seta 20 na alledrogo i tyle. chcę wsadzić tam jakieś inne krewetki niż Red Cherry bo te już mam. Zastanawiam się jednak jakie. Ekspertem od krewetek nie jestem i też nie chcę by czas mojej nauki o nich był czasem męczarni dla tych poniekąd uroczych stworzeń. Napiszę tylko , że akwarium ma nie być hodowlane bo i nie posiadam miejsca na ewentualną selekcję ( chyba , że wrzucając te mniej ładne do zbiornika z Kakadu). Chcę by akwarium było po prostu ładne ,to jeden z warunków jakie postawiła moja żona ( w tym miejscu też chcę uciąć temat żony by nie stał się głównym w tym wątku jak stało się w przypadku jednego z naszych kolegów).
Proszę o rady jak taki laik krewetkowy jak ja ma ugryżć te krewetki.

Acha filtr RO posiadam i na wodzie z niego mam zamiar prowadzić ten zbiornik, w dużym stopniu już zdecydowałem się na podłoże Banibaschi. Chętnie dowiem się też jaki mineralizator polecacie.

Podpowiedzi potrzebuję jakie krewetki będą dla mnie odpowiednie.Mógłbym ten temat poruszyć na jakimś krewetkowym forum , ale przyzwyczaiłem się , że piszę tu.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Jakie krewety jako drugie

#2

Post autor: bory »

psyho39 pisze:Proszę o rady jak taki laik krewetkowy jak ja ma ugryżć te krewetki.
Ich się nie gryzie, są za małe ;)

Ja u siebie mam crystale i snow white, jakoś nie wydaje mi się by były szczególnie wymagające.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Jakie krewety jako drugie

#3

Post autor: cinek1916 »

Skoro masz już podłoże Benibachi to wybór prosty- Crystale. Kolor i gradacje według upodobania :)
Ja używam Salty Shrimp GH+.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
Psyho

Jakie krewety jako drugie

#4

Post autor: Psyho »

Jeszcze podłoża nie mam , ale czytając trochę netu stwierdziłem , że to będzie dla mnie najlepsze. Tylko mam wątpliwości ile tego podłoża dać by spełniało swoje zadanie , ale też tak by nie było go za dużo.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Jakie krewety jako drugie

#5

Post autor: cinek1916 »

5cm :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
Psyho

Re: Jakie krewety jako drugie

#6

Post autor: Psyho »

Z kalkulatora podłoża wynika mi że potrzebuje jakieś 3 litry Banibashi. Raczej niewiele tyle dobrze. Jedna sprawa z bani.
Oświetlenie jakie mam w tej kostce to moduł Led aquael 6w. Czy myślicie ,że jakiś trawnik przy tym pójdzie?. Myślałem o roślinach in vitro.
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Jakie krewety jako drugie

#7

Post autor: Rafik »

Jeśli zdecydujesz się na crystale to proponuję dać sobie spokój z nawożeniem dla ich dobra.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Jakie krewety jako drugie

#8

Post autor: bory »

Rafik pisze:Jeśli zdecydujesz się na crystale to proponuję dać sobie spokój z nawożeniem dla ich dobra.
Ale czym konkretnie? Ja w krewetkarium dozuję bardzo delikatnie NO3 i podaję wegiel w płynie i nie widzę by miało to jakikolwiek negatywny skutek na Crystale, które i tak mi się rozmnożyły mimo, że nie mam żadnego dedykowanego podłoża. Sam piach.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Autor
Psyho

Re: Jakie krewety jako drugie

#9

Post autor: Psyho »

Jeżeli chodzi o nawożenie to nie mam zamiaru. Natomiast chcę wiedzieć czy da się stworzyć akwarium w stylu naturalnym bez nawożenia i z jakimiś sukcesami w hodowli krewetek ( na tą chwilę czytali) ?
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Jakie krewety jako drugie

#10

Post autor: asheka »

Trawnik możesz sobie zrobić z mchu. Ma tę zaletę, że można go wyjąć i posprzątać pod spodem.
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Jakie krewety jako drugie

#11

Post autor: Conrad »

Tak da się, jest masa roślin która świetnie rośnie bez nawożenia. Ostatnio jestem zaskoczony jak pięknie rośnie Monte Carlo.

Autor
Psyho

Re: Jakie krewety jako drugie

#12

Post autor: Psyho »

Jako ,że akwarium kupione,podłoże kupione,salty schrimps gg+, kora kaktusa (fajnie wygląda) czekam na dalsze sugestie zakupowe. Czytałem ,że przydały by się jeszcze bakterie . No i tu pytanie jakie polecacie, oraz czy tylko na start pod podłoże dac czy używać na codzień ?
Potrzebuję też rady co do filtra. Czy standardowy wewnętrzny ze schrimp set 20 da radę czy raczej rozejrzeć się za jakąś kaskadą? Jak ta druga opcja to jaka kaskada.
W tym baniaki niestety na Hamburga nie mam miejsca

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Jakie krewety jako drugie

#13

Post autor: cinek1916 »

Tam chyba w zestawie jest Pat Mini, jeżeli tak to wymień gąbkę na większą o granulacji 40ppi. Jest na tyle drobna, że małe krewetki nie wejdą do filtra a na tyle gruba, że szybko się nie zapcha. Chyba, że nie chcesz mieć wewnętrznego to daj kaskadę (do 100l akwarium) z prefiltrem z takiej samej gąbki.
Ja bakterii nigdy nie używałem.
Wspomniany przez Conrada Monte Carlo bardzo ładnie rośnie, mam go na ADA bez żadnych innych nawozów i CO2 przy świetle 0,49W/l. W 3 miesiące prawie zarósł całe dno 30x33cm. Szkoda, że wcześniej nie poleciłem Ci Benibachi Fulvic, ma w sobie nawozy dla roślin.

Jeszcze jedna rada odnośnie samych krewetek. Kup od razu ładne osobniki, dużo łatwiej będzie Ci wyselekcjonować i utrzymać ładną linię.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
Psyho

Re: Jakie krewety jako drugie

#14

Post autor: Psyho »

Wziąłem Fulvic bo różnica w cenie była niewielka.
Jaką kaskade polecicie,czy chinol da radę ,chyba fnz 301?

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Jakie krewety jako drugie

#15

Post autor: cinek1916 »

Sam mam niewielkie doświadczenie z kaskadami ale u Kiperki w kostce 27l dobrze sprawdza się AquaClear 150.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

tunele
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lip 27, 2014 4:15 pm
Lokalizacja: praga płd
Na imię mam: placek
Płeć:

Re: Jakie krewety jako drugie

#16

Post autor: tunele »

cinek1916 pisze:Szkoda, że wcześniej nie poleciłem Ci Benibachi Fulvic, ma w sobie nawozy dla roślin.

a tu akurat sie nie zgodze

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Jakie krewety jako drugie

#17

Post autor: cinek1916 »

Faktycznie. Jest po prostu polecane jak ktoś chce mieć bardziej wymagające rośliny niż mchy.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
ODPOWIEDZ