Akwarystyka z przymrużeniem oka

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ

Autor
Rrrrogaty

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#91

Post autor: Rrrrogaty »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ech... tak to jest jak się byle komu franczyze da... :viva:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#92

Post autor: Lech-u »

Powinieneś robić Centra Rogatka, a nie bazary.

Autor
Rrrrogaty

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#93

Post autor: Rrrrogaty »

Mi się raczej marzy połączenie sklepu z roślinami egzotycznymi i akwarystycznego, ale to takie marzenie ściętej głowy trochę.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#94

Post autor: Lech-u »

Zrób sklep rowerowy.

Autor
Rrrrogaty

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#95

Post autor: Rrrrogaty »

Miałem. Coś podobnego. Nie wypaliło.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#96

Post autor: ubik »

ROGATEK pisze:Miałem. Coś podobnego. Nie wypaliło.
Biznes rowerowy chyba jest dość kiepski bo to raczej sprzedaż sezonowa, a do tego duża konkurencja wśród sklepów i powszechnego już veturilo... ale jakby połączyć sprzedaż rowerów z egzotycznymi roślinami i akwarystyką to kto wie... może kasy zbijesz tyle, że starczy na przebudowę Bazaru Rogatka na Galerię Handlową Rogatka!

Autor
Dein

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#97

Post autor: Dein »

Albo obwoźny bazar rowery. Rogatek na rowerze, ciągnący przyczepkę z rybami i roślinami. W dni powszednie - stała trasa, w weekendy na telefon. Oczywiście tylko w promieniu 20 km od bazy.

Nie dziękuj za świetny biznesplan.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#98

Post autor: bory »

Dein, ale to nic nowego. To już w pełni sprawdzony model binesowy:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

źródło: https://stephanemanueentandem.wordpress ... east-asia/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

Rafał Odo
Zapaleniec
Posty: 217
Rejestracja: pt paź 22, 2010 6:23 pm
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz
Płeć:

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#99

Post autor: Rafał Odo »

I to już wszystko jasne! wiem dlaczego Lech-u na spotkania przyjeżdża rowerem :-P
Chodzenie po bagnach wciąga.

Autor
Rrrrogaty

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#100

Post autor: Rrrrogaty »

ubik pisze:Biznes rowerowy chyba jest dość kiepski bo to raczej sprzedaż sezonowa, a do tego duża konkurencja wśród sklepów i powszechnego już veturilo... ale jakby połączyć sprzedaż rowerów z egzotycznymi roślinami i akwarystyką to kto wie... może kasy zbijesz tyle, że starczy na przebudowę Bazaru Rogatka na Galerię Handlową Rogatka!
Ja szedłem raczej w stronę customów i ostrych kół, ale to była utopia. A zwykły sklep rowerowy? Proszę bardzo, tylko trzeba mieć te pół melona na start minimum. Veturilo to raczej jest pomocne w tym wszystkim.

A jeśli chodzi o handel obwoźny to już parę razy obracałem w myślach projekt objazdowego sklepu akwarystycznego, ale za każdym razem upadał jak pomyślałem co zostanie ze szkła i wody na naszych dziurach drogowych.

Autor
Dein

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#101

Post autor: Dein »

Przecież jak wysyłasz rybki poczto czy inszym kurierem, to też jado po naszych dziurach drogowych. I podobno żywe docierają.
Woda w kanistrach. A akwaria do samdozielnego montażu, jak w Ikei. Pakujesz szyby w płaskie pudła, do każdego tubkę silikonu, pudła na przyczepkę i zasuwasz.

Autor
Rrrrogaty

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#102

Post autor: Rrrrogaty »

Ty to od razu o partyzantce myślisz, a ja miałem na myśli raczej jakiś zgrabny autobusik z akwariami w środku, gdzie można sobie wejść i normalnie rybki obejrzeć w baniaczkach. Niestety naszych dziur, przypuszczam, ze nawet najlepsze zbiorniki, by nie zniosły w dłuższej perspektywie czasu.

Autor
Dein

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#103

Post autor: Dein »

To Eheim nie robi zbiorników? Akwaria Eheim na pewno dałyby radę.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#104

Post autor: bory »

Rogatek, coś mi się wydaje, że chyba trochę "malkątęci"… Jak się chce to można, o:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Więcej: https://www.vwheritage.com/blog/2013/10 ... -fishtank/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Autor
Rrrrogaty

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#105

Post autor: Rrrrogaty »

Smiało bory działaj. Z chęcią zobaczę jak Ci to wyjdzie ;).

Swoją drogą to jest tak akwarystyka sparodiowana tak bardzo w amerykańskim stylu, że bardziej się nie dało. Szkoda, ze flagi nie zawiesili w środku.

-- Cz sie 13, 2015 8:59 pm --

Obrazek
Awatar użytkownika

Yorok
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr maja 21, 2014 3:29 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#106

Post autor: Yorok »

Http://allegro.pl/oryginalna-ozdoba-do- ... 64148.html" onclick="window.open(this.href);return false; - Do jakiego biotopu będzie pasowała ta ozdoba ???
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#107

Post autor: Miro »

Yorok pisze:Do jakiego biotopu będzie pasowała ta ozdoba
Ta " ozdóbka " przebiła wszystkie jakie widziałem ! Jak trzeba mieć nas...e w głowie żeby coś takiego zaproponować ! :shock:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#108

Post autor: Lech-u »

miro pisze:Jak trzeba mieć nas...e w głowie żeby coś takiego zaproponować !
A jak Ci padnie ukochany Bojownik Stefan to jak uczcisz jego pamięć??? Bardzo nieludzkie podejście, miro! Wstydź się!

Autor
Rrrrogaty

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#109

Post autor: Rrrrogaty »

Czekam na podwodne znicze.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#110

Post autor: Miro »

Lech-u pisze:A jak Ci padnie ukochany Bojownik Stefan to jak uczcisz jego pamięć
Na pl.Piłsudskiego jest duży trawnik i tam zakopuje każde zwierzątko które mnie opuszcza ! Jak wiesz tam odbywają się wszelkie parady, defilady itd Głowy państw i wszelka generalicja oddaje im hołd ! :pada:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#111

Post autor: Lech-u »

miro pisze:Na pl.Piłsudskiego jest duży trawnik i tam zakopuje każde zwierzątko które mnie opuszcza ! Jak wiesz tam odbywają się wszelkie parady, defilady itd Głowy państw i wszelka generalicja oddaje im hołd !
No widzisz.
Ty masz taka przewagę nad innymi, że masz Plac Piłsudskiego "pod ręką".
A taka ozdoba może być świetnym miejscem upamiętnienia rybek i ślimaków dla kogoś, kto do tego placu ma np. 360 km.
Pomnik w akwarium to jest TO!

Autor
Psyho

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#112

Post autor: Psyho »

Sam kiedyś chciałem kurhan nasypać u siebie ale instalacja ustąpiła przed zbrojnikiem. Nie uszanował.

Autor
Dein

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#113

Post autor: Dein »

Lech-u pisze:A taka ozdoba może być świetnym miejscem upamiętnienia rybek i ślimaków dla kogoś, kto do tego placu ma np. 360 km. Pomnik w akwarium to jest TO!
Też lubię skromne rozwiązania, ale mój srebny sarkofag ulega pomału dopełnieniu i myślę, że to czas złożyć go na Jasnej Górze, gdzie codziennie kłaniać się będą mojim zmarłym zwierzętom szeregi pątników i pielgrzymów.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#114

Post autor: ubik »

E tam. Ja mam w doniczce na parapecie suchą kwarantannę. Wierzę, że moi zmarli kiedyś powstaną i odpłyną.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#115

Post autor: Miro »

Dein pisze:czas złożyć go na Jasnej Górze, gdzie codziennie kłaniać się będą mojim zmarłym zwierzętom szeregi pątników i pielgrzymów.
Widzisz Lechu, można ? Można ! Ty zrób przed Biedronką .Tam też chodzą codzienne pielgrzymki ! :D
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#116

Post autor: Lech-u »

Ja mam przy Grillu u Lech-a. Też sporo osób składa hołd.

Autor
Dein

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#117

Post autor: Dein »

ubik pisze:Wierzę, że moi zmarli kiedyś powstaną i odpłyną.
Powstaną jako szproty-zombie. I do tego kanibale.
Ja nie trzymam sarkofagu zbyt blisko akwarium, właśnie na tę okoliczność. Nim pochód suchych, beznożnych krewetek, stwardniałych razbor i bojowników z do połowy odgryzioną głową doczołga się do akwarium z korytarza, szelestem i szuraniem zbudzą kota, zawsze bardzo skoncentrowanego na dziwnych odgłosach. Wiadomo - ciężko zabić szprotów-zombiów, ale przynajmniej zaturla ich pod dywan i spowolni. Będę miał czas na ewakuację akwa.
Awatar użytkownika

vladtepes79
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 3:21 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#118

Post autor: vladtepes79 »

Obrazek

Autor
Psyho

Akwarystyka z przymrużeniem oka

#119

Post autor: Psyho »

No i teraz już wiem co zrobię jak będę miał nadwyżkę mchu.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#120

Post autor: ubik »

Dein pisze: szproty-zombie
Ty zawsze jakieś przerażające rzeczy piszesz. Potem człowiek się boi, że jak mu coś zdechnie i ożyje to nie będzie historia jak z 'Uwierz w ducha" tylko raczej jak w "Martwicy mózgu"... a potem z każdym zgonem pojawia się stres, bezsenność i biegunka!

Vladtepes79 czy to Twój mech ma takie piękne błękitne spojrzenie? Jak się ma taki mech, ryby są zbędne!
Awatar użytkownika

vladtepes79
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 3:21 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Re: Akwarystyka z przymrużeniem oka

#121

Post autor: vladtepes79 »

ubik pisze:
Dein pisze: szproty-zombie
Ty zawsze jakieś przerażające rzeczy piszesz. Potem człowiek się boi, że jak mu coś zdechnie i ożyje to nie będzie historia jak z 'Uwierz w ducha" tylko raczej jak w "Martwicy mózgu"... a potem z każdym zgonem pojawia się stres, bezsenność i biegunka!

Vladtepes79 czy to Twój mech ma takie piękne błękitne spojrzenie? Jak się ma taki mech, ryby są zbędne!
niestety nie moje, znalezione w internetach. Zadziwia mnie Twoje rozpoznawanie kolorów: błękitne? Jak dla mnie niebieskie :) Dlatego mam problem przy robieniu testów wody, no i dlatego mam praktycznie czarne ciuchy, no wyjątkowo znam kolor khaki :cool:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”