Zbrojnik znikł...

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
TadeuszK
Uczestnik
Posty: 41
Rejestracja: wt lip 28, 2015 9:42 am
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#1

Post autor: TadeuszK »

Witam

Przed świętami wykonałem restart mojego akwarium, zbudowałem z płaskich kamieni kilka "jaskiń", praktycznie od razu w jednej z nich zagnieździł się samiec zbrojnika niebieskiego. Nie wychodzi z tej "jaskini" od trzech tygodni prawie, nie podchodzi do jedzenia i w końcu nie wytrzymałem. Rozmontowałem "jaskinię", podniosłem kamień a tam... małe zbrojniczki :viva: Oczywiście natychmiast odbudowałem "jaskinię" (mam nadzieję że przy tym nie przygniotłem żadnego młodego) i glonojad ciągle w niej siedzi. Nie wiem czy wychodzi w nocy ale czy on przypadkiem nie zagłodzi się tam?

Przed rozbiórką "jaskini" była ona głębsza, zbrojnika nie było widać bez dodatkowego oświetlenia, teraz jest nieco gorzej, widać go ale w porównaniu z tym co widziałem na youtube, to ta "jaskinia" jest świetna, inne ryby nawet tam nie podpływają.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#2

Post autor: sum »

TadeuszK pisze:czy on przypadkiem nie zagłodzi się tam?
Mój samiec przy tarle też potrafi nie żreć długooooooooo.Nic się nie martw,ten typ tak ma :)
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: Zbrojnik znikł...

#3

Post autor: Tygrys »

On już powinien wyjść z kryjówki i wypuścić młode,chyba że masz w baniaku bocje wspaniałą to do puki one będą samiec nie wyjdzie z groty i nie wypuści młodych .Sam tak miałem jak były bocje wspaniałe.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#4

Post autor: tkmsledz »

Ja musiałem mojemu samcowi zrobić celibat bo 3 tarła jedno po drugim miał i nie było go widać ponad 2 miechy , taki narwaniec ze żadnej nie odpuści
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#5

Post autor: marcinzabki29 »

U mnie co jakiś czas samiec siedzi i wachluje ikrę też długi czas.
Mimo, że powtarza to dosyć często, jakoś nie zmarniał.
Nie bój się, nic mu nie będzie :)
Gratuluję potomstwa. :D
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#6

Post autor: tkmsledz »

Generalnie jak pływają w akwarium spokojne rybki to samiec wychodzi wcześniej z groty a jak są ryby nadpobudliwe to czeka aż ostatni mały wyjdzie , chyba ze przystąpi do następnego tarła :-D

Autor
TadeuszK
Uczestnik
Posty: 41
Rejestracja: wt lip 28, 2015 9:42 am
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#7

Post autor: TadeuszK »

Poza 'jaskinią' widziałem wczoraj jednego małego, chodził po 'dachu jaskini'. Nawrzucałem tam mchu bo moim zdaniem Skalary mogą go zjeść jeszcze. Ma może 1 cm.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#8

Post autor: marcinzabki29 »

U mnie pływają takiej wielkości i Brzanki nie dają rady skonsumować.
Powoli robi się plaga, ciężko je odłowić.
Mimo wszystko maluchy cieszą :-?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#9

Post autor: saintpaulia »

Nasze brzanki wyjadają maluchy do cna, ale one próbują co jakis czas. Samiec potrafi sobie radzić z odzywianiem w tym okresie. Niektóre moje jedzą nocą, inne mają małą głodówkę, różnie bywa.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: Zbrojnik znikł...

#10

Post autor: Tygrys »

saintpaulia pisze:Nasze brzanki wyjadają maluchy do cna, ale one próbują co jakis czas. Samiec potrafi sobie radzić z odzywianiem w tym okresie. Niektóre moje jedzą nocą, inne mają małą głodówkę, różnie bywa.
U mnie rybki nigdy nie atakowały narybku glonojada,zawsze żyją zgodzie .Odkąd rozmarzam glonojady zawsze to robię ogólnym baniaku,jedynym drapieżnikiem ,który je zjadł to była bocja wspaniała,ale już ich dawno się pozbyłem.
zawieszony profil

mariobarano
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 25, 2015 6:30 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Mariusz

Zbrojnik znikł...

#11

Post autor: mariobarano »

U mnie również w ceramicznych cygarach (nie budowałem jaskiń) znalazłem przychówek - zbrojnika pospolitego. Ale ponieważ mam brzany i poprzednie wyklucie brzany załatwiły w jeden wieczór, teraz odłowiłem cygaro wraz z wachlującym je samcem do kotnika, który zamontowałem w tym samym zbiorniku. Staremu trochę tam nie wygodnie bo ciasno ale niech se radzi. Dzisiaj wyszedł i chyba go odłowię. Maluchy jeszcze siedzą w cygarze.
Ponieważ w zbiorniku mam dorodną parę czarnych i złotych zbrojników liczyłem na to że tym razem uda mi się wyhodować tzw. "albinosy" niestety wszystkie czarne:-(:-(:-( i jest ich masa.....
Tadeusz jak by co był bym chętny na kilka sztuk Twoich niebieskich. Może udało by się cos z tego wyhodować do zadowalających rozmiarów.

Autor
TadeuszK
Uczestnik
Posty: 41
Rejestracja: wt lip 28, 2015 9:42 am
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Zbrojnik znikł...

#12

Post autor: TadeuszK »

Podniosłem kamień jeszcze raz bo był mocno naruszony i patrzę a tam nowa pomarańczowa ikra :pada: Problem jest taki że nie wiem gdzie są zbrojniki, które widziałem 14 stycznia. Czasami jakiegoś widać ale zawsze pojedyncza sztuka. Czy należałoby odłowić kamień z ikrą? Pozostałe zbrojniki mogły się nie uchować?

mariobarano
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 25, 2015 6:30 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Mariusz

Zbrojnik znikł...

#13

Post autor: mariobarano »

Uważam, że mogły sie nie uchować.
Mi poprzedni miot brzanki załatwiły w jedną noc. A sam wiesz że jest tego około 30-40 sztuk. Więc może jednemu, którego widzisz udało się przeżyć. u mnie ikrę składają w cygarze. Kiedy samiec siedzi i wachluje to po 3-4 dniach przenoszę cygaro wraz z nim do kotnika, które jest zamontowane w tym samym zbiorniku. Jak się wyklują, wyjmuje starego a młodych doglądam. Po około 3-4 tygodniach wypuczam do zbiornika głównego. Te co przeżyją to rosną i idą w świat, tym którym się nie uda cóż "naturalna selekcja". Ale zdecydowanie polecam Ci odłowić ikrę z samcem do czasu wyklucia i podrośnięcia, bo nigdy sie nie doczekasz na potomstwo.
Szkoda, że zginęły. A tak liczyłem na wymiankę.
Moja mają około po całym 1 cm długości i ze 30 się uchowało. :-):-)
ODPOWIEDZ