Glon- wredny proszę o identyfikacje

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
Dmaruh
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:23 pm
Lokalizacja: Przasnysz
Na imię mam: Daniel

Glon- wredny proszę o identyfikacje

#1

Post autor: Dmaruh »

Witam, pojawił sie jakiś glon, ogolnie to wygląda jak jakieś nitki"fruwajace" w strumieniu wody. Akwarium 112l, dojrzałe stoi od roku, ph okolo 7. Kh 10-15 gh 7-14 no2 0 no3 10, po4 0. Oswietlenie moduły led samsung 1360 lumenów czyli 13 lm/l. Swiece okolo 10h Podmiany wody 30 % na 1,5 tyg. Podaje co2 z bimbrowni na 2 zaczyny( czyli co 1,5 tyg podmieniam jedna butelke z zaczynem) daje to 1 b/sek przez spiek ceramiczny. W trakcie podmian zbieram tego glona z lisci, daje to czarne palce. Niestety odrasta. Pomocy
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Rrrrogaty

Glon- wredny proszę o identyfikacje

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Przyczyną jest niewłaściwy stosunek azotu do fosforu zapewne. Poza tym rośliny są blade wiec prawdopodobnie i z nawożeniem mikroelementami krucho.

Glona doraźnie można usuąnąć podając 3-4x dawkę carbo w płynie do akwarium lub działając dawką standardową skupioną punktowo ze strzykawki. Dwa, trzy dni kuracji i glon padnie.

Autor
Dmaruh
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:23 pm
Lokalizacja: Przasnysz
Na imię mam: Daniel

Re: Glon- wredny proszę o identyfikacje

#3

Post autor: Dmaruh »

Jak powinien wygladac ten stosunek?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Glon- wredny proszę o identyfikacje

#4

Post autor: marcinzabki29 »

10-1-15
NO3 - PO4 - K
Pozdrawiam Marcin

Rrrrogaty

Glon- wredny proszę o identyfikacje

#5

Post autor: Rrrrogaty »

Tylko oczywiście zwiększanie PO4 teraz powinno się odbywać stopniowo, na pewno nie na zasadzie 'na urraaaa'. Tak naprawdę wydaje, mi się, ze jakikolwiek wzrost w fosforanach powinien sprawić, że roślinki ruszą z kopyta jako, że mają dostęp do CO2.

Oczywiście glona na tym etapie zagłodzić trudno, więc kuracja z carbo albo mechaniczne usuwanie cały czas wskazane.
ODPOWIEDZ