Ramirezy-przywry?

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
Aqlover
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:44 pm
Lokalizacja: Parzęczew
Na imię mam: Robert

Ramirezy-przywry?

#1

Post autor: Aqlover »

Witam,
Zakupiłem ostatnio trzy pielęgnice ramireza- czarne((rarytas)). Niestety nieźle się przejechałem, bo na drugi dzień wszystkie były obsypane ospą. Leczyłem podniesieniem temperatury i capiforte.Na szczęście dziś już nie widzę żadnych oznak kulorzęska. Niestety ospa nie była chyba jedynym problemem tych ryb. Ryby "plują" pokarmem. Są zainteresowane, ale mało co rzeczywiście zjadają (jeśli w ogóle). Jedna z nich ma wyraźnie mniejsze zainteresowanie pokarmem. Myślałem na początku, że to nicienie lub wiciowce, mam metronidazol i myślałem nad użyciem, ale czytając trochę więcej nie jestem pewien co im dolega. Szybko ruszają pyszczkami, ich odchody nie są jakieś ciągnące i galaretowate, jednak czasami widuje odchody, które wyglądają na przezroczyste , długawe nitki. Ryby przebywają w akwarium bez podłoża z otoskami kirysami i neonami, bo jestem w trakcie restartu 112. Jak myślicie, to są przywry?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony sob cze 04, 2022 12:09 pm przez Aqlover, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Ramirezy-przywry?

#2

Post autor: Ziemiojad »

Aqlover
A czym karmisz je?

Autor
Aqlover
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:44 pm
Lokalizacja: Parzęczew
Na imię mam: Robert

Ramirezy-przywry?

#3

Post autor: Aqlover »

Głównie artemią liofilizowaną, płatkami i artemią mrożoną, ale są u mnie od czterech dni jakoś, więc wątpie, żeby załapały coś od pokarmu jaki im daję.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Ramirezy-przywry?

#4

Post autor: Ziemiojad »

Aqlover
Chodzi o coś innego. One mogą wybrzydzać. Moje apistogramma pluły z pogardą na suchy. Daj im żywca.
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Ramirezy-przywry?

#5

Post autor: lwica79 »

odchody nitkowate nie muszą wskazywać na pasożyty układu pokarmowego. Skoro rybki marnie jedzą to po prostu nie mają normalnej przemiany materii i np.stąd dziwne odchody. Nie spiesz się zatem z lekami.
Przywry- pierwszy raz spotkałam się by ktoś łączył niejedzenie z przywrami. Szybki oddech może być skutkiem lania chemii na ospę- o ile stosowałeś jakąś. Mogły popsuć się parametry. Czy w ogóle zmierzyłeś je ? NO2, NO3 ? Jeśli nie to i w ciemno możesz spróbować podmiany wody.. a przede wszystkim dotlenienia skoro ciężko dyszą. Więcej bąbelków powietrza, obniżenie temperatury, uchylenie pokrywy..

Powoli i bez krzywych ruchów, bo możesz tylko zaszkodzić.
ps. co do ospy- przetrwalniki ospy są w większości zbiorników. Nie rozwija się ona jednak kiedy ryby są silne . Rybki po przejściach , podróżach, zmianach warunków - trafiające ostatecznie do naszego zbiornika są podatne na różne patogeny- i bęc.. ospa ma pole do popisu
ODPOWIEDZ