Ryby ławicowe

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ryby ławicowe

#1

Post autor: Danieloz »

Cześć poszukuję małych rybek ławicowych max 5cm do mojego 128l akwarium. Podobają mi się modrooki słoneczne ale one podobno nie pływają w ławicach. Czy np. Razbora borneańska trzyma się w ławicy czy jednak każda z nich pływa w swoją stronę? Jeżeli ktoś miał doświadczenie z tymi małymi czerwonymi słodziakami proszę o opinie.

Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje co do rybek albo spostrzeżenia to proszę podzielcie się nimi. Zależy mi na prawdziwym efekcie ławicy. W ostateczności wybór padnie na Zwinnika Blehera która naprawdę ładnie trzyma się w stadzie ale jej wygląd aż tak mnie nie pociąga.

Rybki które na 100% odpadają to wszelkiego rodzaju neonu oraz kiryski(mam za dużo trawy)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Ryby ławicowe

#2

Post autor: Ziemiojad »

Danieloz pisze: pn wrz 26, 2022 5:09 pm Zwinnika Blehera
To idealna rybs lawicowa. Inne tyby pływają w stadzie jesli czują sie zagrożone.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Ryby ławicowe

#3

Post autor: Agagin »

Ziemiojad
A moje wlasnie na odwrót...razbory klinowe bardzo ładnie pływały w ławicy,a jak do nich doszły inne ryby to zaczęły pływać po całym akwarium. Ogólnie słyszałam że wszystkie razbory ładnie trzymają ławicę.
Dodano do tego postu po 2 minutach 7 sekundach
No i właśnie zwinniki blehera,najlepsze do ławicy, też mi się na początku nie podobały,ale polubiłam właśnie ze względu na to, że ładnie razem pływają.

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ryby ławicowe

#4

Post autor: Danieloz »

Generalnie oprócz ryby ławicowej czy to Razbora Borneańska czy też Zwinnika Blehera na pewno wyląduje w akwarium jakiś drugi gatunek z tego samego biotopu. Dla towarzystwa zwinnika chcę wybrać Tetre czarną a do razbory albo suma szklistego bądź półdziubka karłowatego. Czyli razbora w połączeniu z innym gatunkiem nie chce pływać w łąwicy?
Awatar użytkownika

czarny.skalar
Zapaleniec
Posty: 202
Rejestracja: pt wrz 23, 2022 9:21 pm
Lokalizacja: Rypin
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Ryby ławicowe

#5

Post autor: czarny.skalar »

:hmm: zwinnik, razbora klinowa , neon(ale nie pływa pięknie w ławicy) , a co do zwinników to nie są przepiękne(choć ładne)ale ich ławica robi efekt super.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 369
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Ryby ławicowe

#6

Post autor: Agagin »

Danieloz
Moje akurat nie chciały:)

Autor
Danieloz
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: śr cze 22, 2022 4:21 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ryby ławicowe

#7

Post autor: Danieloz »

Czy przy akwarium 128l i filtrze oase biomaster 350 z czego połowa koszy to wkłady ceramiczne a druga połowa gąbli nie będzie przesadą umieszczenie:
-20x Zwinnika Blehera
-10x Tetra czarna
-6x amano
-5 otosek przyujściowy
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Ryby ławicowe

#8

Post autor: Ziemiojad »

To nie filtracja jest problemem le długość akwarium.
80 cm dla dorosłej ryby trochę będzie zbyt krótkie. To szybka ryba.
ODPOWIEDZ