Rybki wyskakujące z akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
kostryn
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 15, 2023 1:35 am
Telefon: Niepowiem
Lokalizacja: Nie powiem
Na imię mam: Nie powiem

Rybki wyskakujące z akwarium

#1

Post autor: kostryn »

Witam kiedyś miałem gupiki i wszystkie powyskakiwaly oraz kiryski 2 natomiast wyskoczył jeden dziś dokupiłem rybki aktualnie mam danio, 2 mieczyki, 2 kirysy, i kilka razbor klinowych
Natomiast wode mam prawie do pełna i od szkła do wody jest 1 cm max może taj z 8mm
I obawiam się że znowu wyskoczą co polecacie zrobić zmniejszyć poziom wody ? Jak tak to do ilu cm Dodam że mam pokrywę szybę zwykła na uchwytach która kładzie się i szpara przy szybie próżnej i tej pokrywie wynosi z 5mm więc nie wiem jak gupik wyskoczył proszę o pomoc bo nie wiem czy teraz w nocy wstać i spuścił wody trochę czy jutro dopiero bo boje sie ze jakąś stracę

Pokaż Uwagi moderatora
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Rybki wyskakujące z akwarium

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Szpary mozesz przykrywac siatka z plastiku . Nie spuszczaj wody bo to nieestetycznie wyglada.

Kamil31
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 11, 2023 4:40 pm
Lokalizacja: Białołęka

Rybki wyskakujące z akwarium

#3

Post autor: Kamil31 »

A akwarium gdzie stoi?
Jakie wymiary ma akwarium?

Spuszczenie wody mogło by pomóc ale to raczej doraźna pomoc, trzeba znaleźć przyczynę.

Moze to być np to ze akwarium jest małe dla tych ryb.
Może być ustawione w miejscu gdzie czesto jest hałas, stukot, to może je płoszyć i wyskakują.

Można też czymś przykryć siatką.

Parametry wody również mogą mieć wpływ.
Nagle włączające się światło.

Trzeba by było po kolei wykluczać
ODPOWIEDZ