Zielenice?

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
Logic07
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Zielenice?

#1

Post autor: Logic07 »

1. Kiedy akwarium zostało zalane (data) -zbiornik ma koło 13 lat
2. Litraż i wymiary akwarium - 112 wymiar 80x35x40
3. Jakie jest oświetlenie (rodzaj, oznaczenie, moc-W/L) -2xt8 18wat sylvania grolux i aquastar 1xaquael retro fit plant 10 wat
4.Jak długo świecisz (ile godzin) -10h
5. Podłoże -źwirek w nim kulki gliniano torfowe
6. Filtracja - zewnętrzna aquael ultra 900 1000l/h w nim dwie gąbki o różnej gęstości, ceramika, szat clear water redukujący no3
7. Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz np. ogólny, roślinny itd.) -roślinny
8. Ozdoby (jakie) -korzenie red moor wood, lignit, jakiś ceramiczny korzonek
9. Rośliny (ile, jakie) -dużo, sagitaria subulatta, anubias petite,żabienica, 2 rodzaje kryptokoryn
10. Ryby (jw.) -otoski,gupiki,krewetki amano, gurami,glonojad
11. Podmianki(jak duże, jak często, jaka woda) -podmieniam raz w tygodniu 25% wody kran ma ph 7.6 gh 9.5 no3 0
12. Nawozy (czy podajesz, jakie, ile) -nie podaje
13. CO2 (czy jest, jak dystrybuowane) -nie
14. Parametry wody (aktualne wyniki testów jakie posiadasz) - ph 7.2 no3 10 gh 9.5 kh 6 no2 0 chlor 0 amoniak 0
15. Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik -nie wiem
16. Fotka - fotka póżniej
Opis problemu - na starszych liściach roślin ogólnie wszystkich, najbardziej na sagitarii jest ciemno zielony glon, nieraz ma postać zielonych kropek nie jest tego duzo, nowe przyrosty są czyste, na dole szyby też, z szyby schodzi dość ciężko z roślin staram się większość liści zaglonionych usówać, myśle że to zielenice, ale w dojrzałym akwa zawsze będzie troche zielenic, innych glonów nie mam, myślałem nad zastosowaniem carbo w płynie, co o tym myślicie? gdzieś popełniłem błąd?, od światła słonecznego raczej nie bo akwa stoi obok okna a okno dodatkowo przysłonięte zasłonką, za oknem jest taras z zadaszeniem i przedłużonym spadkiem specjalnie żeby słońce nie świeciło, po radźcie coś
Awatar użytkownika

Thorg
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 08, 2023 7:55 am
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Zielenice?

#2

Post autor: Thorg »

Pewnie zielenice, zapodaj jakąś fotę. Carbo w płynie dobrze działa na glony nitkowate i krasnorosty, natomiast z zielenicami będzie pewnie trudniej i zawsze trochę będzie w dojrzałym zbiorniku.
ODPOWIEDZ