Co robicie z nadmiarem Helenek?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
simon_wpr
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:43 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Szymon
Płeć:

Co robicie z nadmiarem Helenek?

#1

Post autor: simon_wpr »

Cześć,

Namnożyło mi się sporo (myślę, że spokojnie 100+, chociaż raczej nie 500+ ;) ) Helenek. Zasadniczo nie mam nic przeciwko ich obecności w akwa ale ostatnio pomyślałem sobie, że jeżeli zdarza się jakaś ikra od rybek to pewnie jest ona zjadana przez Helenki zanim ma szansę się wylęgnąć.

I teraz pytania:

1) Czy Helenki faktycznie zjadają ewentualną ikrę?

2) Co robicie jak macie za dużo Helenek? Da się to oddać / sprzedać np. do akwarystycznego?

pozdr
Szymon

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Co robicie z nadmiarem Helenek?

#2

Post autor: Agagin »

simon_wpr
Nigdy nie miałam nadmiaru helenek, myślałam że to się samo reguluje: dużo innych ślimaków=dużo jedzenia dla helenek=dużo helenek. Helenki zjadają prawie wszystkie inne ślimaki=mało jedzenia dla helenek=helenki się przestają rozmnażać 😊 przynajmniej do tej pory tak to we wszystkich moich akwariach działało...
Awatar użytkownika

Rysiek
Moderator
Posty: 392
Rejestracja: czw maja 21, 2009 3:11 pm
Telefon: 601250868
Lokalizacja: 100Lica
Na imię mam: poprosturysiek
Płeć:

Co robicie z nadmiarem Helenek?

#3

Post autor: Rysiek »

Agagin pisze: ndz wrz 10, 2023 9:21 pm mało jedzenia dla helenek=helenki się przestają rozmnaża
Też się z tym zgadzam.
"WARSZAWA" T.Love (A Grochów się budzi z przepicia)
"Na zawsze i na wieczność" Wilki (Był chyba maj, Park na Grochowie)

Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

Co robicie z nadmiarem Helenek?

#4

Post autor: Qter »

Ja oddaje do sklepu akwartstycznego przy okazji wizyt tam... Jak ktoś chce to mogę obdarować :)

Pzdr

Qter

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Co robicie z nadmiarem Helenek?

#5

Post autor: lwica79 »

helenki są cały czas pożądanym towarem w akwarystyce. Wystaw na olx lub allegro (tylko z wysyłką , bo w jednych rejonach deficyty, w innych nadmiary i nie wiem czy u Ciebie miejscowo by poszło) . Jak wystawisz pakiety powiedzmy 15 sztuk po 10 zł - pójdą jak złoto. Jak nie chcesz się bawić w drobne i ciągłe wysyłki, wystaw powiedzmy 100 sztuk po 50 zł- też powinny szybko pójść.
ODPOWIEDZ