Akwarium 450l- jaki sprzęt

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#61

Post autor: KarolX22 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Aktualnie jak stosuje u siebie w akwarium tą wodę to ryby mam w dobrej kondycji i nie widzę żeby jakoś im to przeszkadzało.
Dodano do tego postu po 2 godzinach 15 minutach 30 sekundach
Też mam lekkie obawy czy podłoga wytrzyma ciężar akwarium, bo akwarium będzie stało w pomieszczeniu w którym będzie ogrzewanie podłogowe.
Dodano do tego postu po 22 godzinach 13 minutach 53 sekundach
KarolX22 pisze: czw gru 21, 2023 8:05 pm - 6 skalar manucapuru
- 4 akary błękitne (docelowo jedna para)
- 3 kiryśniki czarnoplame ( tylko z tego co czytałem lubią wyskakiwać z akwarium a ja będę miał akwarium otwarte)
- 4 loricardia Red
- 25 zwinników blehera
- 20 kirysków sterby
Tylko też zastanawiam się czy kiryśniki i otwarte akwarium to dobre połączenie. Planował bym do nich wode o pH tak 6,8 czy samą 6-8 godziną aklimatyzacją przyzwyczaił bym je do takiego pH jak w sklepie są trzymane na ph w okolicach 7,5. I też czy mogłym mieć lekko bursztynową wode od np wywaru z szyszek olchy? I jak by przygotować tą moją kranówkę żeby miała takie pH będzie potrzebny filtr ro?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#62

Post autor: Ziemiojad »

KarolX22
Kup najpierw akwarium. Za dużo pytań. Nie ma potrzeby, aż tak bardzo się tym wszystkim przejmować. Kup akwarium. Zobacz jakie ryby są dostępne. Zobacz jakie parametry wody są im potrzebne. Dostosuj się do nich.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#63

Post autor: KarolX22 »

Wszystkie ryby które zamówiłem mogą mi w sklepie zamówić jak by ich akurat nie mieli. Masz rację narpiew muszę kupić akwarium. Aktualnie to drewnem też muszę się zająć bo nie wiem jak się za nie wziąść czy je tylko moczyć i zaś obmyć lub przelać wrzątkiem i do akwarium? Aktualnie leżą okorowane w garażu są z usuniętych drzew są to 4 gałęzie dębu. I też jeszcze nie wiem kiedy akwarium założę dokładnie bo może to być połowa lutego lub nawet kwiecień. Też o resztę ważnych rzeczy będę pytał w momencie zakładania akwarium.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#64

Post autor: Ziemiojad »

Drzewa to nie trucizna. Ja wrzucałem gałęzie i liście z drzew prosto z lasu do akwarium bez gotowania, i tym podobnych.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#65

Post autor: KarolX22 »

To tylko je będę moczył i zaś do akwarium. Ale będę musiał też znaleźć trochę drobniejsze gałęzie bo teraz to tylko takie grube mam 5-10 cm średnicy. To poszukam takich cienkich żeby też jakoś to akwarium zaaranżować. I też szyszki olchy i liście do akwarium muszę nazbierać. Tylko jak je wysusze to gdzie je przechowywać żeby nie zawilżały?

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#66

Post autor: Agagin »

KarolX22
Ja przechowuję w szufladzie:) jeszcze nie nawilgły.
Drewno na początku też gotowałam jak szalona,teraz tylko namaczam żeby brud odpadł i wkładam do akwarium.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#67

Post autor: KarolX22 »

Mam też pytanie odnośnie drewna czy gałęzie brzozy i jabłoni nadawały by się do akwarium? Bo mam trochę tych gałęzi są to głównie cienkie gałęzie z przycinki. I czy brzozę mogłym z korą wrzucić( grubsze gałązki jestem w stanie okorować ale takich cieniutkich nożem się nie da okorować)?
Dodano do tego postu po 3 dniach 23 godzinach 4 minutach 44 sekundach
Mam też pytanie czy taki filtr ro byłby dobry? https://www.olibetta.pl/arka/myaqua380- ... nej-osmozy
I czy jak bym zbiornik założył na czystym ro to jak miałbym przyzwyczaić ryby sklepowe do takiej wody? Czy sama aklimatyzacja kropelkowa wystarczy?
Dodano do tego postu po 2 dniach 11 godzinach 49 minutach 19 sekundach
Akwarium chyba zrobię jednak na ro+ mineralizator albo ro+ kranówka żeby uzyskać tak gh w okolicach 4-5 i pH 6,8-7. Też mam pytanie jak jest z tym wyskakiwaniem ryb przy akwarium otwartym bo niby gdzieś czytałem że kiryśniki lubią wyskakiwać a widziałem akwarium otwarte gdzie od 3 lat pływają i żaden nie wyskoczył. Pokrywy nie chciał bym za bardzo dawać bo wiem ile by było zabawy żeby przy podmianie taką zdejmować bo pewnie kupił bym zwykłą plastikową.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#68

Post autor: Ziemiojad »

KarolX22 pisze: sob gru 30, 2023 11:35 ampH 6,8-7.
Po co ci filtr RO jak chcesz mieć takie wysokie pH?


Jak ci już pisało kilka osób. Akwarium to nie lot na Marsa. Zbyt się przejmujesz tym wszystkim.

Najpierw ustal jakie chcesz mieć akwarium. Wielkość. Coś mówiłeś o ogrzewaniu podłogowym? Jeśli tak to możesz mieć problem z dużym akwarium. Chyba, że to nie w twoim wątku. Kup akwarium. A potem po kolei się pytaj. A tak możesz skakać z tematu na temat przez wiele miesięcy.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#69

Post autor: KarolX22 »

Ziemiojad pisze: sob gru 30, 2023 12:54 pm Najpierw ustal jakie chcesz mieć akwarium. Wielkość.
Tu będzie 375l (150x50x50) chociaż zastanawiam się nad 450l bo różnica w cenie to około 100 zł a jednak 60 cm wysokości dla skalarów lepsze będzie.
Ziemiojad pisze: sob gru 30, 2023 12:54 pm Coś mówiłeś o ogrzewaniu podłogowym?
Tak akwarium będzie stało najprawdopodobniej w pomieszczsniu w którym jest założone ogrzewanie podłogowe. Jest też w tym pomieszczeniu przy wejściu kawałek podłogi bez podłogówki (miałbyć tam kominek ale jednak go nie będzie) ale jest przy samym wejściu i też część akwarium i tak by musiał wtedy stać na podłogowce.
Ziemiojad pisze: sob gru 30, 2023 12:54 pm Jak ci już pisało kilka osób. Akwarium to nie lot na Marsa. Zbyt się przejmujesz tym wszystkim.
Tak wiem że za bardzo się tym przejmuje ale taki po prostu jestem że przed zakupem czegoś zazwyczaj chce wszystko zaplanować.
Dodano do tego postu po 1 minucie 3 sekundach
Jakoś wytrzymam i resztę pytań będę zadawał jak akwarium zamówię
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2023 2:22 pm przez KarolX22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#70

Post autor: Ziemiojad »

Będzie na pewno lepiej. Kupisz akwarium. Potem zadasz nam pytanie. Mam do wyboru taki filtr lub taki. Kto z was je używał? Jakie ma wady?
Potem kupisz i zapytasz o RO. Wtedy ogarniesz lepiej temat a i rady będą bardziej konkretne.


Powodzenia z nowym akwarium!

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#71

Post autor: KarolX22 »

Ziemiojad pisze: sob gru 30, 2023 2:21 pm Powodzenia z nowym akwarium!
Dzięki
To wrócę do tego wątku za parę miesięcy może nawet do marca uda się już kupić akwarium.
Dodano do tego postu po 20 minutach 3 sekundach
Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie drewna tydzień temu do beczki dałem 4 gałęzie dębu żeby się moczyły. Dzisiaj postanowiłem dołożyć gałąź brzozy więc wyciągałem tego dęba i 2 gałęzie wypływały ( tu nic dziwnego nie wiedze bo krótko się moczą natomiast 2 pozostałe toną i tu mam pytanie czy to jest normalne że tak szybko już toną?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#72

Post autor: Ziemiojad »

To chyba dobrze. Tylko podmieniaj wodę w beczce bo gnojówkę zrobisz.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#73

Post autor: KarolX22 »

Będę podmieniał co około 2 tygodnie.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#74

Post autor: Agagin »

I nie zapomnij o nim...ja ostatnio znalazłam w beczce piękny korzeń, który tam że dwa lata temu wrzuciłam...a przy urządzaniu akwarium mi się ciągle wydawało, że czegoś mi brakuje:D

Kryc
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: śr sty 25, 2017 8:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#75

Post autor: Kryc »

KarolX22 pisze: sob gru 30, 2023 11:35 am Po co ci filtr RO jak chcesz mieć takie wysokie pH?
Filtr RO to nie jest panaceum na pH. Ja u siebie, mieszając RO z kranem, mam KH 4, a pH siedzi 7,2. Po wrzuceniu torfu do filtra spadło do 7,0 i stoi.

A co do ogrzewania podłogowego, to nie bardzo rozumiem jaki tutaj na być związek? Że ogrzewanie będzie Ci grzało akwarium? Dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#76

Post autor: Ziemiojad »

Podłoga jest zbyt słaba, zbyt słaby styropian. Może się ugiąć. A wtedy katastrofa budowlana potężna.
Dodano do tego postu po 1 minucie 17 sekundach
Kryc pisze: sob gru 30, 2023 5:54 pm Filtr RO to nie jest panaceum na pH. Ja u siebie, mieszając RO z kranem
W takim razie nie mieszaj z kranem. Kiedy twardości są zerowe łatwiej zejść z pH. U mnie jest 6.4. Bo mniej nie potrzebuję.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#77

Post autor: KarolX22 »

Niby to ogrzewanie było zakładane niedawno z dwa miesiące temu ale pytanie czy ryzykować i stawiać na nim zbiornik? Też to ogrzewanie było zalewane zwykłym betonem więc może wytrzyma.
Dodano do tego postu po 8 minutach 53 sekundach
Ziemiojad pisze: sob gru 30, 2023 6:00 pm W takim razie nie mieszaj z kranem. Kiedy twardości są zerowe łatwiej zejść z pH. U mnie jest 6.4. Bo mniej nie potrzebuję.
Też w akwarium pewnie przez same drewno pH zejdzie i jeszcze planuje szyszki olchy i liście buku lub olchy( podobne bardziej przypominają kształtem liście występujące w Amazonii chociaż nie jestem pewny ale coś takiego o uszy mi się obiło). Ale też wszystko zaś w praktyce się sprawdzi. A też mam pytanie w sprawie pokarmu tropicala bo chciałem kupić sobie na test pokarm z lini soft line ale w sklepie jak gadałem ze sprzedawcą to twierdził że już przestali to mi dostarczać ale na stronie jest dalej możliwość kupna wiecie coś z tym? I co ogólnie sądzicie o pokarmach tropicala ( ja stosuje je u siebie od kilku lat i ryby jeść je jedzą dość chętnie tylko pytanie jak z jakością)

Kryc
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: śr sty 25, 2017 8:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#78

Post autor: Kryc »

Ziemiojad pisze: sob gru 30, 2023 6:00 pm W takim razie nie mieszaj z kranem. Kiedy twardości są zerowe łatwiej zejść z pH. U mnie jest 6.4.
Mam dwa pytania. Na czystym RO rosną Ci rośliny? I to nie tylko chodzi o te, co rosną w podłożu, ale i o epifity, co czerpią ze słupa wody. Czy nawozisz?
I drugie pytanie, przy zerowej twardości nie masz wahań pH?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#79

Post autor: Ziemiojad »

Najlepszy nawóz dla roślin to CO2. Rośliny od lat hodowalem na piasku ( w jednym akwarium na żwirku) i dawałem niezbyt wyszukany nawóz bo uniwersalny Tropica. Jak popatrzysz na mój wątek z dziennikiem to tam zobaczysz co i jak mi roslo.
Rosło fajnie. Ale jak do tego dodałem C02 to już szaleństwo.
Ostatecznie mimo, że uwielbiam rośliny w akwarium to zostawiłem tylko Microsorum pteropus na korzeniu.

Kryc
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: śr sty 25, 2017 8:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#80

Post autor: Kryc »

Czyli dożyjesz CO2? To nie jest tak, że lejesz czyste RO i masz niskie pH, tylko CO2 Ci je obniża. To dozując CO2 można i na wodzie średnio twardej uzyskać niskie pH pomijam tutaj fakt ewentualnej przyduchy dla ryb). Jakbym u siebie dozował dwutlenek węgla (o czym akurat myślę intensywnie) to też bym uzyskał bez problemu niski odczyn wody.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#81

Post autor: Agagin »

Kryc
Ja u siebie zbiłam z 6,8 do 6 samym CO2,i to nie jakąś szaloną ilością, także potwierdzam:)
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#82

Post autor: Ziemiojad »

Kryc
Podawaj CO2 w twardej wodzie a podawaj w RO.
Różnica kolosalna.
CO2 obniża pH ale nie obniża twardości. Dopiero w zerowych twardościach możesz różnymi sposobami obniżyć pH { również przez C02 ale to nie jedyna metoda. Kiedy hodowalem różne apistogramma miałem wodę pH6 bez C02. )

W twardej wodzie CO2 rozpuszcza się w jakiś sposób gorzej, mniej, większe zużycie, mniejsze efekty. Takie moje doświadczenie z roku futrowania roślin CO2.

Kryc
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: śr sty 25, 2017 8:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#83

Post autor: Kryc »

Ziemiojad pisze: ndz gru 31, 2023 3:12 pm Podawaj CO2 w twardej wodzie a podawaj w RO.
Różnica kolosalna.
CO2 obniża pH ale nie obniża twardości.
Oczywiście, że tak. Nigdzie tego nie negowałem :)

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#84

Post autor: KarolX22 »

Ja akurat CO2 nie zamierzam podawać bo roślin jakoś dużo nie planuje. Nawożenia też nie planuje bo nie chce mi się w to bawić.
Dodano do tego postu po 5 dniach 39 minutach 4 sekundach
Chciałem przedstawić już mniej więcej zamysł akwarium jeszcze może ulec lekkim zmianą ale chciałbym podzielić się jak i co planuje. W akwarium planuje lekki herbaciany kolor sporo drewna podłoże piaszczyste i sporo korzeni w akwarium ale też trochę miejsca do pływania dla ryb. Akwarium będzie otwarte. Wodę do akwarium będę chciał mieć o pH 6,5-6,8 i gH 4-6.
Akwarium: diversa 450l (150x50x60)
Szafkę: kupię od zestawu juwel Rio 450
Filtracja: Aquael ultramax 2000
Oświetlenie: happet aquaLED 150
Ogrzewanie: AQUAEL PLATINIUM HEATER 300W
Podłoże: biały piasek kwarcowy od Rente
Roślinność: Żabienice, pistie jeszcze nad mikrozorium i anubiasem się zastanawiam nurzańca może dam ale nie wiem jeszcze
Dekoracje: gałęzi dębu, brzozy, jabłoni, liście dębu,buku i szyszki olchy
Obsada tutaj jeszcze najbardziej może się zmienić ale z paru powodów zdecydowałem się na coś w tym stylu:
- 6 skalar manucapuru
- 25 lub 30 zwinników blehera
- 15 corydoras sterbai
- pielęgniczki kakadu lub akary z Maronii
- opcjonalnie zbrojniki pospolite (ancistrus sp.) lub loricardia Red.
Tak koniec lutego początek marca będę zamawiał akwarium i resztę sprzętu.
I też mam kilka obaw:
- wyskakiwanie ryb bo akwarium będzie otwarte
- czy to akwarium może stać na podłogowce ( czytałem kilka tematów na różnych forach o tym i jedni mówią że można drudzy że nie bo podłoga nie wytrzyma).
To podsumowanie zrobiłem z powodu tego że kilka razy zmieniałem zdanie i niektórzy już mogli się pogubić.
Ostatnio zmieniony sob sty 13, 2024 10:13 pm przez KarolX22, łącznie zmieniany 1 raz.

Kryc
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: śr sty 25, 2017 8:35 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#85

Post autor: Kryc »

Jak ma Ci podłoga nie wytrzymać? A na szafce już jest ok? Jeżeli chodzi o przenoszenie obciążeń samo w sobie, to bezpośrednio na podłodze jest znacznie korzystniej, bo akwarium stoi na niej całą powierzchnią i jego ciężar rozkłada się na całej powierzchni na podłodze. A przy szafce zawsze masz obciążenie przekazywane punktami (np nóżki) czyli dużo bardziej wytęża podłogę. Także ten argument kompletnie nietrafiony.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#86

Post autor: KarolX22 »

Akwarium będzie na szafce stało i czy nasisk na nóżki szafki nie spowoduje tego że podłoga usiądzie trochę? Bo nie chce mieć sytuacji że akwarium pęknie.
Dodano do tego postu po
1dniach 2 godzinach 30 minutach 18 sekundach
KarolX22 pisze: czw sty 11, 2024 9:43 pm twardości są zerowe łatwiej zejść z pH. U mnie jest 6.4. Bo mniej nie potrzebuję.
Tylko czy przy zerowych twardościach nie będzie za dużych skoków pH? I też czy taka jałowa woda ro nie będzie miała złego wpływu na zdrowie ryb? I też jak garbniki wpływają na ryby np z cw? Bo kiryski sterbai są chyba z cw więc jak na nie np wpływać będzie woda z garbnikami? I też ciekawi jak takie spore akwarium zalać czystym ro bo to jednak trochę trzeba zbierać to ro. I ogólnie jak to zrobić by było trzeba czy takie ro lać odrazu do akwarium i przez kilka dni je napełniać czy w osobnych pojemnikach odstawić i dopiero jak nazbiera się odpowiednią ilość to wlać do akwarium.
Ostatnio zmieniony sob sty 20, 2024 11:25 pm przez KarolX22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#87

Post autor: jacekzabki »

W Clarias ten filtr kosztuje jeszcze mniej ( + gratisy ) a sklep sprawdzony.

Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#88

Post autor: KarolX22 »

Nie wiem zobaczę jeszcze ale też nie powiem że jak będę miał okazję kupić to samo ale w niższej cenie to skorzystam zwłaszcza że z budżet też za dobrze nie wygląda. Większość rzeczy zacznę już zamawiać w połowie lutego. I jak już założę akwarium to na pewno pojawi się nowy temat w galerii.
Dodano do tego postu po 10 dniach 20 godzinach 53 minutach 42 sekundach
Większość rzeczy do akwarium w sklepie u siebie zamówię bo ceny są lepsze. Za np szafkę od juwela nie muszę płacić prawie 1400 zł ja na olibetta tylko 1250 akwarium będę kupował przez firmę z moich regionów dostawa tańsza a jakość dobra.
Dodano do tego postu po 13 dniach 1 godzinie 27 minutach 17 sekundach
Lekka aktualizacja sytuacji akwarium, szafka, oświetlenie filtr, media zamówione. W przyszłym tygodniu będę wszystko odbierał i będzie czekało aż założę akwarium. Zmieniłem jedynie wybór grzałki bo będę kupował eheim 300V.
Dodano do tego postu po 30 sekundach
I jeszcze mam pytanie jak chodzi o podłoże ile najlepiej kg piasku kupić?
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#89

Post autor: Miro »


Autor
KarolX22
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 2:21 am
Lokalizacja: Kalisz

Akwarium 450l- jaki sprzęt

#90

Post autor: KarolX22 »

Akwarium i większość sprzętu mam już u siebie. Tylko jeszcze oświetlenia nie kupiłem. Ale i tak narazie akwarium czeka na założenie a kiedy założę to nie wiem jeszcze bo to od kilku czynników zależy.
ODPOWIEDZ