Witam,
Mój baniak ma już 3 lata, jutro postaram się pomierzyć parametry.
Obecnie mam problem z sinicami, które pojawiły się po dłuższej awarii prądu, czyli padły bakterie w filtrze. Nie jest to ogromna plaga, ale niestety mechaniczne zwalczanie nie pomaga, sinice postępują. Jedną z metod walki jest zaciemnienie baniaka na 5 dni.
Wystarczy nie świecić przez ten czas, czy najlepiej owinąć akwarium czarną folią stretch?
Sinice - zwalczanie(?)
-
fatmouse
- Bywalec
- Posty: 63
- Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
- Lokalizacja: Włochy
- Na imię mam: Łukasz
-
Dzik
- Maniak
- Posty: 897
- Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
- Lokalizacja: Bruksela
- Na imię mam: Pawel
Sinice - zwalczanie(?)
Czesc. Probowac nalezy wszelkich metod zanim siegniemy po chemie czy restart . Jezeli zaciemnienie , to tylko zupelne ; przykryc , owinac w 100% , nie zagladac itp . Nie sadze aby pomoglo ale probowac trzeba . Jezeli rosliny sa w kiepskiej kondycji zaciemnienie moze im rowniez zaszkodzic . Daj fote calego akwarium .
-
fatmouse
- Bywalec
- Posty: 63
- Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
- Lokalizacja: Włochy
- Na imię mam: Łukasz
Sinice - zwalczanie(?)
Wygląda na to, że tygodniowe zaciemnienie pomogło. Minęło już dwa tygodnie od końca zaciemnienia, po sinicach na razie nie ma śladu. Przez brak światła ucierpiały nieco rotale, ale powoli wracają do życia.
Poniżej zdjęcie baniaka.
Poniżej zdjęcie baniaka.

-
Dzik
- Maniak
- Posty: 897
- Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
- Lokalizacja: Bruksela
- Na imię mam: Pawel
Sinice - zwalczanie(?)
Fajne , choc troche za niskie na te rosliny i skalary . Masz moze fote z inwazji sinic ?
-
r10
- Uzależniony
- Posty: 686
- Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
- Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Sinice - zwalczanie(?)
I którą metodę wybrałeś?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
-
fatmouse
- Bywalec
- Posty: 63
- Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
- Lokalizacja: Włochy
- Na imię mam: Łukasz
Sinice - zwalczanie(?)
Fotki z inwazji sinic brak, nie uznałem tego za godne fotografowania 
Ostatecznie folii stetch mi zabrakło, przykryłem akwarium czarnym prześcieradłem.
Kontynuując temat glonów, czy ktoś wie co to za badziewie? Rośnie tylko na korzeniu, który w sumie w akwarium jest już ponad 5 lat, preferuje właśnie zaciemnienie. Po całym tygodniu zaciemnienia rozrósł się bardziej niż zwykle.

Ostatecznie folii stetch mi zabrakło, przykryłem akwarium czarnym prześcieradłem.
Kontynuując temat glonów, czy ktoś wie co to za badziewie? Rośnie tylko na korzeniu, który w sumie w akwarium jest już ponad 5 lat, preferuje właśnie zaciemnienie. Po całym tygodniu zaciemnienia rozrósł się bardziej niż zwykle.

-
fatmouse
- Bywalec
- Posty: 63
- Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
- Lokalizacja: Włochy
- Na imię mam: Łukasz
Sinice - zwalczanie(?)
Sinice zwalczone. Ostatecznie trafiłem na temat sinic na forum zagranicznym. Metoda - olać testy, gdyż nie są do końca wiarygodne, zwiększyć azot. Pomogło, jak ręką odjął, już ponad rok jak temat sinic nie wrócił ani razu.