Akwarium towarzyskie 128l - Barwniaki

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
kryptograżyna
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 24, 2026 2:35 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Ola

Akwarium towarzyskie 128l - Barwniaki

#1

Post autor: kryptograżyna »

Planuję założenie swojego pierwszego akwarium towarzyskiego, zbiornik o wymiarach 80x40x40. Czy mogę liczyć na sukces mając w takim litrażu pare barwniaków + ławice (np jakieś kąsaczowate)? Czy jest duże ryzyko wzmożonej agresji u barwniaków w takim układzie, czy jednak warto spróbować?
Jakie macie doświadczenia z tym gatunkiem w akwariach towarzyskich 112/128l?
Z góry dziękuje za rady :)
Awatar użytkownika

andriejewicz
Zapaleniec
Posty: 269
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Akwarium towarzyskie 128l - Barwniaki

#2

Post autor: andriejewicz »

kryptograżyna
miałem parkę barwniaków w akwarium towarzyskim 112L.
tarły się z powodzeniem.
Jedynie co, to ilość narybku który przeżywał była mała w porównaniu do tego, co się wykluło na samym początku.
Owszem pilnowały potomstwa, ale bez jakiejś nadmiernej agresji w moim przypadku.
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.
ODPOWIEDZ