Czego to objawy? Proszę o pomoc

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Silvana
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn gru 14, 2009 8:03 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wesoła
Płeć:

Czego to objawy? Proszę o pomoc

#1

Post autor: Silvana »

Witam,

Mam problem z 2 roślinami w akwarium.
Pierwsza to żabienica która od czasu przesadzenia na nowe miejsce zaczęła chorować..
Na liściach pojawiły się ciemno zielone grudki glonów, końcówki liści obumierają i wyglądają jakby je coś zjadało...
Obrazek Obrazek Obrazek
Druga kwestia dotyczy kilku pędów moczarki na których pojawił się biały osad...
Obrazek

Co to może być?

Akwa 375 l, ma 2 m-ce, dużo roślin, z fauny: neon innesa, tęczanka werneri, danio choprai, ramirezy, A. Baenschi, zbrojniki niebieskie maleńkie, otoski, krewetki amano, RC, filtrujące plus ślimaki zwykłe (zatoczki?)
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 10:46 am przez Silvana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Silvana
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn gru 14, 2009 8:03 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wesoła
Płeć:

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#2

Post autor: Silvana »

Na prawdę nikt nie wie co to może być? :(
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#3

Post autor: Władek Pompka »

Moczarkę tak samo jak Ty poskracałem, stoi w miejscu i nie wypuszcza pędów, zżółkły tylko listki na samym czubku, nie bieleje tak jak u Ciebie. Z faktu, że masz podniszczone brzegi listków...może to krasnorosty? :roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#4

Post autor: krasnal »

:roll:
Ostatnio zmieniony śr gru 01, 2010 10:12 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Silvana
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn gru 14, 2009 8:03 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wesoła
Płeć:

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#5

Post autor: Silvana »

No właśnie moczarka jest najdalej od korzenia... A korzeń wygląda na zdrowy... To mangrowiec i na szczęście problemów z nim nie ma...
Kiedyś słyszałam, że taki osad może być objawem niedoboru/nadmiaru czegoś, ale już całkiemn ie pamiętam o co wtedy chodziło...

Żabienica natomiast nowe listki wypuszcza, ale mniejsze i słabsze niż wcześniej... :(

Linf

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#6

Post autor: Linf »

Silvana pisze:Żabienica natomiast nowe listki wypuszcza, ale mniejsze i słabsze niż wcześniej... :(
Jak dawno została posadzona w tym zbiorniku :?: Może musi odchorować czasami trawa to nawet i miesiąc.
Awatar użytkownika

Autor
Silvana
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn gru 14, 2009 8:03 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wesoła
Płeć:

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#7

Post autor: Silvana »

W zbiorniku została posadzona przy zakładaniu czyli ok. 2 m-ce temu i pięknie rosła. Jakieś 3 tyg temu przesadziłam ją w inne miejsce i od tego czasu choruje...
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#8

Post autor: Hornet »

Czy ten biały nalot jest twardy lub pylisty i wygląda trochę jak kamień w czajniku??? Na fotce nie bardzo widać... bo jeśli tak to brakuje roślinom CO2... Podobnie może być z żabcią tzn. po przesadzeniu normalni chorowała ale choroba się przedłuża z powodów jak wyżej i liście zaczęły podgniwać...
Pozdrawiam
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.

Linf

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#9

Post autor: Linf »

Silvana pisze:Jakieś 3 tyg temu przesadziłam ją w inne miejsce i od tego czasu choruje...
I tu jest moim zdaniem problem przesadziłaś ją i naruszyłaś system korzeniowy musi odchorować i powinna rosnąć dobrze chyba,że będzie chimeryczna i tak jak np.Blyxa umrze po zmianie miejsca a jeśli masz kulki gliniano-torfowe to wsadź jej pod korzenie i daj jej troszkę czasu.Moja Amazonka chorowała kiedyś ok. miesiąca czasu zanim doszła do siebie.

Paweł
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 3:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#10

Post autor: Paweł »

A mi z roślinek wylatują liście i też jak się przyjrzałem to na około nich są jakieś malutkie listki na gape :(
Ostatnio zmieniony pn maja 17, 2010 8:32 am przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Witam

Linf

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#11

Post autor: Linf »

Paweł, wklej fotkę to może się coś wymyśli :)

darrp
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 8:03 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czego to objawy? Proszę o pomoc

#12

Post autor: darrp »

Silvana
Możesz napisać jakie masz oświetlenie i czym nawozisz. O ile w ogóle nawozisz? Przyczyn może być bardzo wiele , a z tych informacji jakie podałaś nic nie wynika oprócz problemu.
Tak na pierwszy rzut oka wygląda na niedobór żelaza , ale bez bliższych informacji o nawożeniu to tylko gdybanie. Jaki masz stosunek NO3 do PO4?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”