Podłoże? substrat tofrowy uniwersalny

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podłoże? substrat tofrowy uniwersalny

#1

Post autor: mat25 »

Czy można coś takiego wrzucić jako "ziemię" do zbiornika?

pytam ponieważ znalazłem u siebie coś o o nazwie "substrat torfowy uniwersalny" firmy agro
Ostatnio zmieniony pt wrz 10, 2010 11:08 am przez mat25, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz
Awatar użytkownika

ders0n
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 10:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Podłoże? substrat tofrowy uniwersalny

#2

Post autor: ders0n »

Możesz, pod warunkiem że ten torf nie jest wzmacniany żadnymi nawozami. Sprawdź czy nigdzie na opakowaniu nie jest napisane.
Sam mam tak zrobione, na dnie 2cm torfu z ziemią ogrodową, przykryte 3-4cm żwirku.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Podłoże? substrat tofrowy uniwersalny

#3

Post autor: JPK »

No w sumie możesz, ale jaki z tego pożytek ? Nie dość, że odczyn podłoża będzie przeraźliwie niski, co rośliny nie koniecznie lubią to jeszcze torf za specjalnie wartościowy nie jest.
Lepiej wymieszać zwykłą, czarną ziemię z odrobiną torfu.
450l + 112l :)

ptaszek31
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pt sty 07, 2011 10:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Podłoże? substrat tofrowy uniwersalny

#4

Post autor: ptaszek31 »

witajcie mam pytanko mam baniaczek 200l i dziś dostałem 300l baniaczek i potrzebuje informacji jakie podłoże tam wsypać żeby mi rosły roślinki,i był by mniejszy koszt.w 200l mam podłoże Substrate II ALE DO 300L JEST duży koszt zeby kupić pare ładnych paczek co koledzy mi doradzicie zebym tam coś wsypał pozdrawiam. :-(
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Podłoże? substrat tofrowy uniwersalny

#5

Post autor: kfabisiak1 »

Czytałeś poprzednie posty? Ziemia kwiatowa, czy ogrodowa, taka najtańsza, bez dodatków nawozowych. A na to 3-5 cm warstwa żwiru.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
ODPOWIEDZ