Problem z Ślimakami

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
zuku23
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 7:35 am
Lokalizacja:
Płeć:

Problem z Ślimakami

#1

Post autor: zuku23 »

Witam. Mam mały, a właściwie duży problem mam w moim akwa zatrzęsienie slimakow. zwykłych takich czarnych( nie wiem jak się nazywają dokładnie)
Błagam może ma ktoś jakiś pomysł jak się ich pozbyć bo jeszcze trochę i zrobię restart. :razz:
Pozdrawiam
Nadzieja matka głupich,umiera jako ostatnia.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Problem z Ślimakami

#2

Post autor: sum »

zuku23, helenki i ręczne wybieranie.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Problem z Ślimakami

#3

Post autor: Władek Pompka »

Myślę, że jest szansa na znalezienie chętnych na twoje ślimaki. Były takie wątki na naszej Giełdzie różności... ;)
Podejrzewam również, że karmisz dość obficie... :roll: Ograniczenie żarcia wprowadzanego do akwa także powinno pomóc. :)
Ostatnio zmieniony czw gru 23, 2010 5:22 pm przez Władek Pompka, łącznie zmieniany 1 raz.
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Sleper
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 8:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z Ślimakami

#4

Post autor: Sleper »

mam taki sam problem lecz ja mam sąsiada który przyjmuje ode mnie każdą ilość ślimaków a w zamian daje mi artemie :)


metod jest kilka:

1. Helenki ale musisz mieć też trochę żeby nadążały jeść ja osobiście jakoś nie zdecydowałem sie na to ponieważ zobaczyłem z sklepie jak wyglądało ich akwarium a mianowicie żwirek przykryty był skorupkami innych ślimaków (zjedzonych) a i te trąbki jakoś mi sie źle kojarzyły

2. Ręczne wybieranie ale trzeba sukcesywnie bo nieważne ile wybierzesz i już po paru godzinach reszta wyjdzie z zakamarków a jeszcze inne dopiero sie wyklują

3. restart najlepiej z gotowaniem żwirku myciem baniaka i kwarantanną i przejrzeniem roślin (nie mowie o wymianie roślin bo te z akwarystycznego zapewne mają ślimaki- w końcu skądś je przywlokłeś)

4. Chemia są środki które potrafią wytłuc ślimaki jak i inne tatałajstwo ale trzeba to stosować około 2 tygodni (mogę sie mylić) żeby jajka się też wykluły o i wtedy w zbiorniku nie może być ryb a potem i tak trzeba zmieniać wodę a rośliny mogą ucierpieć

5. Ryby które jedzą ślimaki ale po pierwsze one ślimaki (np. brzanki?) jedzą wtedy kiedy muszą bo inaczej im sie nie chce (bywają wyjątki) no i jak potrafią dorwać ślimaka to spore prawdopodobieństwo że inne mniejsze ryby też mogą im zasmakować




To jest pierwszy mój dłuższy post w którym nie pytam się o coś ani nie opisuje mojego akwarium oprócz ptk.2 wszystkie informacje są wzięte z sieci więc jeżeli są jakieś błędy merytoryczne to przepraszam i jestem gotów wnieść poprawki.
Low-Tech 96L
Pyszczki 10
Małe coś w paski mieszka przy dnie szt 1
Gupiki (niepoliczalnie wiele)
Neonki 2szt.
Bojownik
Zbrojnik
Awatar użytkownika

Wielu
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 10:13 am
Lokalizacja: Wawa Bemowo
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Re: Problem z Ślimakami

#5

Post autor: Wielu »

W kwestii sprawnego wybiernia ślimaków z akwa osobiście stosuję sposób związany z wrzuceniem na noc, na nitce lub żyłce sporego kawałka obgotowanej marchewki. Rano, ale jeszcze przed odpaleniem oświetlenia, wyciągasz marchewkę razem ze ślimakami przyczepionymi do niej.
Sposób jest o tyle ciekawy że całkiem sporo ślimaczków, także tych normalnie pochowanych, można jednorazowo wyciągnąć.

Osobiście polecam też zakup bocji, niekoniecznie wspaniałych bo te rosną bardzo duże i nie do każdego akwa się nadają, ale np. bocji karłowatych lub leopard (te drugie mam w swoim akwa). Wystarczą 2-3 sztuki (bocji nie powinno się trzymać pojedynczo bo stają się bardzo płochliwe) aby dość szybko zredukować poziom ślimaków w akwa.
Ostatnio zmieniony czw gru 23, 2010 12:36 pm przez Wielu, łącznie zmieniany 1 raz.
Juwel Rio 180l - Towarzyskie
Awatar użytkownika

KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z Ślimakami

#6

Post autor: KWIATEK »

Z chęcią bym przyjął tych ślimaczków dla bocji
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Problem z Ślimakami

#7

Post autor: Władek Pompka »

KWIATEK pisze:Z chęcią bym przyjął tych ślimaczków dla bocji
A nie mówiłem ?

:wink:


hehehe
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
ODPOWIEDZ