Co to za żyjątko?

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Co to za żyjątko?

#1

Post autor: Balbinka »

Wczoraj odkrylam 2 lub 3 takie osobniki wedrujace po szybie i roslinkach. na ppoczatku pomyslalam, ze to slimaczek bez skorupki, ale cos mi nie pasowalo. Jak sie bierze to to w reke to sie zwija w kulke i jest calkiem twardawe. Porusza sie nie jak slimak tylko rozciaga sie i kurczy. Wiem mam za duzo ampulek w akwarium - jutro sie ich pozbywam (oddaje w prezencie te co wieksze, a reszta no niestety.... do morz i oceanow) - kilka zostawie, ale juz nie bede hodowac!!! Wiem czym to pachnie, a Wielu mnie uprzedzal, a ja glupia nie posluchalam i sie teraz mam. Okurzam systematycznie, parametry wody w srode (podmiana byla w niedziele 60l w 260 l akwa) : ph 7,0; KH 3.5dH, PO4 0.2 mg/l; Fe ponizej 0.05 mg/l; NO3 20 mg/l i NO2 - 0 mg/l. Nie mam testu na amoniak, a i dzisiaj mialam 1 zgon w akwa - czerwony fantomek odszedl nagle.

powiedzcie mi co to za zyjatka mi sie pokazaly i z czym to sie je tzn. pozbyc sie czy dobrze ze sa? A jak sie pozbyc to jak?

W razie czego to mam jeszcze kilka ujec, ktore moglabym wrzucic, ale to jest najlepsze - widac i 'ryjek' i to co w srodku - wydaje mi sie, ze baaaardzo dawno temu uczylam sie o czyms takim w szkole...
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 4:39 pm przez Balbinka, łącznie zmieniany 1 raz.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Re: Co to za żyjątko?

#2

Post autor: lwica79 »

Wiesz co..to kształtem i sposobem poruszania przypomina bardzo pijawkę. Chociaż kolor mniej spotykany..ale może dlatego że mała.

Jeśli to pijawka to wyławiaj czym prędzej zanim dobierze się do mieszkańców akwarium.
A dopóki nie masz pewności (bo ja tylko przypuszczam) to i tak lepiej wyłowić te stworzonka do jakiegoś innego pojemnika..zanim ktoś dokona 100% identyfikacji.


ps. Jeszcze teraz przejrzałam kilka zdjęć i zobacz sama: http://mikrofotografia.republika.pl/031_Hirudinea.htm http://www.aquatax.ca/leech.html . Chyba jednak coś takiego masz :-/ . A to wewnątrz niej to małe pijaweczki...ratuj szybko akwarium.
Ostatnio zmieniony pt lut 11, 2011 5:56 pm przez lwica79, łącznie zmieniany 3 razy.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za żyjątko?

#3

Post autor: Balbinka »

O Matko Buska!! A skad mi sie to moglo wziac w akwa? Nic nie dokladalam i nic nie dosadzalam od listopada! Jak to skutecznie zwalczyc?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za żyjątko?

#4

Post autor: selenewolf »

Może karmiłaś żywym pokarmem jakiś czas temu, przeniosły się skądś malutkie, a od tego czasu urosły? :razz: Paskudę taką znajdowałam dawno temu nie raz w małym akwaryjku ze stworzeniami ze stawu, które hodowałam z ciekawości.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co to za żyjątko?

#5

Post autor: Balbinka »

Nie, nie karmie zywym, bo go tutaj nie ma. Jedynie suche i mrozone. A czy moglo przezyc w mrozonych larwach komarow? I czy to na pewno sa pijawki? Znam tylko te czarne, o przezroczystych to sie dopiero teraz dowiedzialam... Czym to zwalczyc?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
ODPOWIEDZ