60l wielkiego nieładu

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
tomobr
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: czw lut 24, 2011 6:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

60l wielkiego nieładu

#1

Post autor: tomobr »

Mam 60l baniak

SPRZET
filtr aquale fan1
grzałka 100 W aquael
napowietrzacz tetry
co2 z bimbrowni
podłoże piasek z nawozem filtusa i zwir kwarcowy 3-5mm
pokrywa wromak 1x15W :sad: ale planuje przeróbke :)

FLORA
Była kupowana bo jest ładna i nie orientuje sie w nazwach (jak wiecie co to to piszcie)
mało jest jej ale mam nadzieje ze sie rozrosnie byla kupowana tydzen temu

Fauna
3x danio rozowe
2+1 bojownik
2x zbrojnik niebieski
3x kirys(nie mam pojęcia jaki :))
3x miedzik
3x platka

jak macie dla mnie jakies rady to piszcie
niestety mam ograniczony budzet wiec te porady nie mogą byc kosztowne
mam nadzieje ze wam sie spodoba
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 60l wielkiego nieładu

#2

Post autor: saintpaulia »

Witaj!
To prawda chaos początkującego :) Mam jedno główne zastrzeżenie - obsadę trzeba było wpuścić, gdy już flora troszkę się rozrusza. I fauna chaotycznie dobrana. Platka i zbrojnik niebieski nieszczególnie tu pasują. Natomiast gatunki stadne sa w symbolicznych grupach zbyt różnorodnych.

Miło, że myślisz o zieleninie! Na początek dałabym jednak więcej szybko rosnących roślin. Przy tym świetle podawanie co2 jest bezcelowe. Moim zdaniem rosliny będą się lepiej prezentowały na jednolitym czarnym tle (można je zrobić bardzo tanie z worka na śmieci, brystolu). Masz tam jak sądzę moczarkę, hygrophilię, chyba lilaeopsis brasiliensi, pistię. Przydałyby się zbliżenia na roślinność. :smile:

Kirysek - chyba pstry?

Powodzenia w podwodnej przygodzie. Nie musi być ona kosztowna - przy zachowaniu umiaru i rozsądku w zakupach nie jest źle. Na forumowej giełdzie trafiają się rzeczy za grosze, a czasem po prostu oddawane.

Przed zabawą światłem uporządkuj obsadę i zacznij od prostej roślinności (na forum są już wątki o takiej tematyce, ale zawsze możesz dopytać). :)
ODPOWIEDZ