Nowy projekt aranzacji akwarium

ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Nowy projekt aranzacji akwarium

#1

Post autor: Balbinka »

Przymierzam sie do zmian w akwarium, ale nie chcialabym pozbywac sie moich roslinek, a jedynie je poprzesadzac. Nie mam pojecia gdzie posadzic krynie calamistratum.
Przepraszam za nieudolny rysunek, ale na wiecej mnie nie stac :)
Gdzie powinnam rozmiescic wlot i wylot filtra oraz dyfuzor?
Czy proponujecie jakies zmiany w tej aranzacji? Korzonek jest na prawde duzy i zajmuje pol dlugosci akwa - wyglad jak most ew. wierzba z pomnika Chopina w Łazienkach (nieco przekrzywiona)
Podloze czarne (amazonia).
Wszelka krytyka bardzo mile widziana - nie obraze sie jak ktos napisze: 'do d....', ale musi napisac dlaczego... ;)

http://s852.photobucket.com/albums/ab85 ... oject1.png
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki

Spawciu
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#2

Post autor: Spawciu »

moim zdaniem moze byc ciekawie :D
z takimi roznymi roslinkami ciekawe co wyjdzie
Moje akwarium:
63l ,35l

Obrazek

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#3

Post autor: Balbinka »

mysle, ze to bedzie kolejna odmiana "Bazarku Kasi" :) z moja miloscia do utykania wszelkich roslinek :) Ja niczym Sum nie moge sie oprzec przed gaszczem :)
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#4

Post autor: saintpaulia »

Ale to bardzo dobrze. Ja lubie dzikie gąszcze, a jak ktoś ma do nich rękę - to świetnie.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Nowy projekt aranzacji akwarium - juz zrealizowany!!!

#5

Post autor: Balbinka »

A to co z tego wyszlo to juz mozna obejrzec tutaj:

http://www.irishfishkeepers.com/index.p ... uascaping-
:mrgreen: :mrgreen:

Tam moge dodawac zdjecia bez problemu... wiec dzisiaj dodam zdjecie juz jak woda sie wyklarowala :)

Darku, wielkie dzieki za wsparcie!!
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#6

Post autor: grazdar1 »

ale busz będzie - widze mimo ciemnych czeluści narazie i ścieżka będzie miezy wyspami ?
dobrze widze? dobrze byłoby ją najdrobniejszą gradacją usypac lub zwykłym drobnym piaskiem -wyglądałoby naturalnie
proponuje przy aktualizacjach abyś cos od siebie napisała o wrażeniach z nowego podłoża
narazie tylko potas podawaj i co2 ze 2 tygodnie
czekam niecierpliwie też na fotkę po sklarowaniu wody - zrób ze 4 czestsze podmianki i przepłucz filtr jesli nie masz prefiltra
Ostatnio zmieniony wt cze 21, 2011 10:45 am przez grazdar1, łącznie zmieniany 3 razy.
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#7

Post autor: Balbinka »

Darku, dzisiaj juz woda skalarowana - po poludniu zrobie zdjecia i wrzuce na irish... busz i gaszcz sie zapowiada jak wszystko podrosnie i lotosy puszcza nowe listki, zeby te zbyt wysokie 'ciap, ciap' to sie wtedy madagaskar odsloni :)
Pierwsze wrazenie z podloza - super - rece prawie czyste przy nasypywaniu i wyrownywaniu. Kupilam 3 worki 9-litrowe tak jak mi sugerowal sprzedawaca i uwazam ze to jest o 1 za malo na moje akwarium. Wg informacji na roslinyakwariowe.pl 1 worek pokrywa w zupelnosci powierzchnie 30 x 60 cm, a producent podaje, ze to na 60 l wody (ulotka w srodku opakowania). Ja mam 260 l i powinny byc 4 worki. Ale moze z czasem dokupie sobie kolejny woreczek, bo ADA wypuscila teraz nowa Amazonie w dwoch mniejszych granulacjach i to by bylo na dosypanie po wierzchu.
Mysle, ze na moj niedosyt ma wplyw rowniez fakt, iz mam sporo roslin o duzych korzeniach lub cebulach i to rowniez wplywa na ilosc substratu, ktora powinna byc uzyta.

Planowalam podmianki co 2 dni czyli jutro pierwsza, a moze wystarczy 2 razy w tygodniu po 20%?
Potasu to ile bys tuttaj zaaplikowal - zrobic tescik i obliczyc? A tak mysle czy nie zrobic pelnego testu wody, zeby wiedziec co sie dzieje w baniaczku.

Swiatelko dzisiaj to 6 godzinek na full bedzie swiecic. Co ile zwiekszac dawke oswietlenia? Chcialabym dojsc do 10 - 11 godzin swiatla dziennie.

Ryblki na razie w malym baniaczku, ale chcialabym je jak najszybciej przeniesc tutaj.

Z ta sciezka to bardziej jak zarosnieta Pustynia Bledowska - tak mi sie wydaje. :)
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#8

Post autor: grazdar1 »

hm
potasu nie zmierzysz -dawaj narazie połowe dawki -bo mało oswietlenia z 10ppm na tydzien
podmianki -z opisu na roślinach akwariowych -mysle ze tak czesto nie trzeba -nowa amazonia nie wybija tak no3
4podmianki 30-50% na 2 tg -ok
światło co tydzien 1h do przodu
testy jak najbarziej -no3,no2, po4 reszty narazie nie bo ph i kh amazonia ci sama zbuforuje nawet jak z kranu nalejesz
pomyśl o scieżce nieobsadzonej i z piachu pomiedzy tymi wyspami z roslinami -super by wyglądało -za wyspami dałbym 1 typ rosliny łodygowej np rotala green lub lisimachia aurea schodzącą do sciezki łukiem -ale to już by było prawie profeska
narazie proponuje nie grzebac i powodzenia
mysle ze na nowej adzie rybki będziesz mogła szybko wpuscić -nowa ada szybko stabilizuje parametry
grazdar1
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#9

Post autor: etna »

Balbinka zapowiada się super
chyba nie cięłaś tego pięknego korzenia z wystawy ? :wink:
Adriana

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#10

Post autor: Balbinka »

Darku, dzieki za wszystko.... :)

Etna, troszeczke probowalam go poprawic (zaluje tego kroku, ale moze roslinki zakryja)... chcialam ustawic w pionie, ale sie nie udalo i tak musialam dac podpore z innego kawalka drewna, zeby sie nie gibal....
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#11

Post autor: grazdar1 »

dawaj te fotki ....
i zmień podpis - już nieaktualny
grazdar1
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#12

Post autor: sum »

grazdar1 pisze:dawaj te fotki ....
dawaj.....dawaj....dawaj.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#13

Post autor: Balbinka »

No wiec Panowie: daje, daje, daje :mrgreen: :mrgreen:

2 nowe fotki juz zapodane na irish...; tylko dwie bo baterie w aparacie jak na zlosc padly. Z gory przepraszam za jakosc zdjec - podlej jakosci aparat...
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#14

Post autor: tompoz »

Mega roślinniak, jak to wszystko się rozrośnie to będzie... giga roślinniak. :wink:
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#15

Post autor: grazdar1 »

opadł kurz -.....
moim skromnym zdaniem za dużo na ten litraż roślin wielkolistnych
powinnaś miec je góra 2 -przyciągające od razu oko-reszta drobnolistne łodygowce -jako wypełnienie -już poprzednio ci kiedyś pisałem
korzeń wogóle out -przynajmniej ttej wielkosci -jak do litrażu -lub jakoś on mi nie leży
jak dla mnie -przed restartem popatrzyłbym na aranże mniej więcej podobnych w wymiarach i starałbym się sklecić wmiare podobającym sie stylu -
myślałem -że przy restarcie coś drgnie z aranżem a wyszła praktycznie wymiana podłoża
ale to twoje szkło i twoje gusta się liczą -mnie nic do tego
zobaczymy za kilka tygodni -wazne by zdrowo się chowało
sorki -za przykre slowa -ale co mam owjać w bawełne -to moje zdanie spodziewałem się więcej
tylko teraz nie grzeb przez moje slowa - bo to bardziej zaszkodzi
teraz ważna jest stabilizacja -na ewentualne zmiany przyjdzie czas
Ostatnio zmieniony śr cze 22, 2011 12:02 am przez grazdar1, łącznie zmieniany 1 raz.
grazdar1

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#16

Post autor: Balbinka »

Darku, krytyka jest jak najbardziej wskazana.
Wiem, ze mam za duzo wielkolistrnych, ale ja je ubustwiam!! Lotosy byly zawsze moim wielkim marzeniem jeszcze z lat pacholecych. Nie mam sumienia sie ich pozbywac lub wyrzucic... NIE, co to to nie!
Korzen moze i zbyt duzy (nie bylo akwarium do przymiarki jak go kupowalam), ale dla mnie ma ladna forme i w reszcie go widac. Tez zostanie, bo ciagnelam go przez pol Europy walizce (zamiast kielbachy) i na swoj sposob jestem z niego dumna.
Oferta roslin na tym rynku jest ubozuchna, a ceny kosmiczne czasami - zmiany beda mozliwe dopiero jak zawitam do ojczyzny na jesieni lub zima...
Roslinki na bardzo grubym zwirku moim zdaniem nie najlepiej sie mialy, a kulki nawozowe nie do konca sa takie super. Pewnie, ze lepiej jak sa niz mialoby nic nie byc pod korzonkami, ale daly takie zamulenie, ze patrzec na to nie moglam.
Ja sie ciesze, ze zrobil mi sie w reszcie kawalek z niska roslinnoscia z przodu - to czego mi bardzo brakowalo wczesniej.
Do roslin drobnolistnych jakos nie bardzo mam i serce i reke - moze to sie z czasem zmieni - trzeba dorosnac, ale mysle ze szybciej pojde w kierunku wolno rosnacych, bo jak znajde prace to czasu bede miec coraz mniej.
Grzebanie w necie w poszukiwaniu inspiracji jest trudne do wykonania w ciagu bardzo napietego roku szkolnego i w sezonie egzaminacyjnym tym bardziej. wiec to rowniez zostawiamy na pozniej... :)
Moze jak to z tylu zacznie rosnac to Ci sie humor ciutke poprawi :)

Od dzisiaj zaczynam podawanie K2SO4 (0.18 ppm/1 ml) wyszlo mi 55 ml czyli 9 ml dziennie przez tydzien.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#17

Post autor: grazdar1 »

wiem jak to jest -jak się chce same osobliwości roślinne -
narazie tylko rada -trzymaj tego czerwonego lotosa nisko -co najwyżej zaraz nad bananowcem -nie wypuszczaj go tak wysoko
grunt że tobie się podoba i zeby zdrowo rosło , cieszyło twoje oko oraz twoich znajomych tam na obczyżnie
a ja wiesz ...słysząc -amazonia new , restart ,nowy aranż itd zbytnio wytężyłem chyba wyobrażnie -z tąd moje rozczarowanie - bo spodziewałem sie ciut więcej :wink: :mrgreen:
grazdar1
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#18

Post autor: sum »

Ja co do aranżu nie będę się wypowiadał gdyż sam zupełnie nie mam wyczucia.Zielska upycham ile wlezie :mrgreen: Niemniej uwaga Darka odnośnie roślin "dużych"moim zdaniem jest bardzo zasadna.Też bardzo podobają mi się lotosy,żabienice,cryptocoryny itp lecz przy restarcie(o ile do niego dojdzie) będę ich unikał.Nie bardzo wyobrażam sobie wyrywanie tych roślin(bez cięcia korzeni)przy tym podłożu.Zastanów się nad jakąś odmiana rotali którą będzie można formować przez przycinanie.
Balbinka, jak już było wspomniane najważniejsze żeby Tobie podobało się.
Balbinka pisze: kulki nawozowe nie do konca sa takie super. Pewnie, ze lepiej jak sa niz mialoby nic nie byc pod korzonkami, ale daly takie zamulenie
Zobaczysz co będzie się działo jak będziesz grzebać w Amazonii :evil:
Uwaga najważniejsza :arrow: załóż temat tu na forum z pięknym POLSKIM opisem.Wiesz niektórzy chodzili do szkoły kiedy jedynym słusznym językiem był rosyjski i teraz mają wielkie problemy z rozszyfrowaniem tego co piszesz na tamtym forum :oops: :oops: :oops:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#19

Post autor: Balbinka »

Wczoraj zrobilam testy i wyszlo mi:
PO4 - 0 mg/l
NO3 - 0 do 5 mg/l blizej 5
NO2 - 0 mg/l

Na jutro planuje podmianke 30 %. Wpuscilam juz 3 swiderki, ktore ochoczo zakopaly sie w substracie - tej mozliwosci bidulki nie mialy przy zwirze!!

Mysle czy by juz nie przerzucic pani raczynki, 6 amand i 4 kiryskow(pandki i pigmejki) ze starej obsady, bo sie w wiadrze morduja okrutnie... Moze reszte swiderkow i helenki rowniez.

Darku, tutaj to chyba nikt w mojej miejscowosci nie ma nawet namiastki roslinniaka, a na forum czego bys nie zrobil to zawsze ci powiedza, ze jest super - nawet jak mialam same sztuczne roslinki to tez bylo cool i good job. :) Taki jest tu styl. Jest to mile, ale bardzo malo konstruktywne i rozwijajace.

Jak popatrzysz na zdjecia na foto-wiaderku to tam jest to pierwsze akwa ze stycznia 2010... Mysle, ze calkiem dluga droge juz przeszlam... :)

W niedziele jestem zaproszona na stawianie nowego baniaczka na nowej Adzie - Juwel Rio 180, bo kolezenstwo sobie sprowadzilo z ojczyzny (z tego samego zrodla, za moja namowa...) - moja stara obsada i nadwyzka roslinek tam wedruja... Wrzuce zdjatko, bo tam wszystkie drobnolistne potuptaja, korzenia tez nie bedzie bo nie przywiezli, ale moze jakies dekory w stylu greckim, bo to im sie podoba...
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#20

Post autor: grazdar1 »

wynika na to , że możesz już przerzucać mieszkańców powoli
i zacząć nawożenie - proponowałbym zacząć od 1/3 dawek -ze względu na czas oświetlenia
czyli
1tydz .- swiatło 6 h =1/3 nawożenia
2tydz -światło 7 h = 1/2 nawozenia
3tydz -swiatło 8 h =2/3 nawożenia
4tydz -swiatło 9h[100%] = 100% nawożenia
100%owe dawki na tydzień to no3 -10ppm
po4 - 1-ppm
k - ok 10 ppm +to co w kranie i reszczie soli
grazdar1
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#21

Post autor: sum »

Balbinka pisze:Mysle czy by juz nie przerzucic pani raczynki, 6 amand i 4 kiryskow(pandki i pigmejki)
jak już wrzucisz pandy i pigmejki daj znać czy nie wzburzają podłoża.
Ostatnio zmieniony czw cze 23, 2011 11:05 pm przez sum, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nowy projekt aranzacji akwarium

#22

Post autor: Balbinka »

na dwie raty wrzucialam to towarzystwo do baniaczka i jakos nie widze (tfu, tfu i w nie malowane drewno), aby kiryski czy to pigmejki czy pandki robily krzywde podlozu. Raczek tez nic nie przesadza. :) Wyglada na to, ze te rybki sa jak najbardziej OK do Nowej Ady, ale bede informowac o rozwoju sytuacji, bo kiryski i raczynka dopiero dzisiaj dolaczyly do duzego baniaczka.

[ Dodano: Sob Cze 25, 2011 2:45 pm ]
czesc debowki meksykanskiej plywa dzisiaj przy powierzchni wody... czy to sprawka pandek? pigmejki sa na to za male... wsadze w grunt i zobacze co dalej...
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”