Rosliny z allegro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rosliny z allegro

#1

Post autor: SunFireX »

Na allegro często napotkać można przeróżne aukcje z roślinami, zestawy promowane jako mega-super nie wiadomo jakie, w których za około 30zł możemy nabyć po 70-100 roślin z 5-10 gatunków. Na tych konkretnych "mega" aukcjach są już zazwyczaj same sklepy, hurtowanie, które promują się że rośliny nie są hodowane na sucho. Czy ktoś z Was miał styczność z takim zestawem?

Jestem zainteresowany zakupem większej partii i boję się właśnie o to by się nie naciąć na ferelnym sprzedawcy, rośliny trafią do akwarium a po 3 dniach nic z nich nie zostanie. Z tego co wyczytałem już wcześniej, właśnie najczęsciej trafiają się rośliny, które są zraszane (tzw. na sucho), dobrze się trzymają w momencie dostarczenia, natomiast po styczności z wodą, następuje rozkład i zostają po nich glony lub zgnilizna.
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#2

Post autor: Bozi »

To może kup rośliny w żelu, np. Masta in vitro.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#3

Post autor: mimag »

wg moich obserwacji w takich mega kompletach roslin nie ma wiekszego ryzyka. Pod warunkiem ze gatunki roslin jakie oferuje sprzedawca pasują Ci. Zazwyczaj w mega paczce jest po kilkanascie pedów popularnych latwych w uprawie roslin ktore kosztuja niewiele a z tych najciekawszych cenniejszych jest po dwa pedy. Ja zobaczysz jakie porcje startowe oferuja CI ludzie np mchu to sie zdziwisz ..... kilka galazek i to wszystko. Sumarycznie doliczajac koszty wysylki wychodzi ponad 40 zł za ktore mozesz kupic w sklepie zoologocznym 3 koszyczki z roslinami ktore widzisz czy sa zdrowe lub polowac w dziale giełda i korzystac z cen jakie proponuja forumowicze zazwyczaj duzo taniej niz na allegro lub w sklepach. Szansa ze roslinki padną szybko jest taka sama przy przesylce z allegro jak i ze sklepu. Forumowicz na pewno lepiej zadba aby roslinki byly odpowiednie i dobrze zapakowane. Ja polecam forumowiczow ze swoich okolic aby odbierac osobiscie. Warto wczesniej zorientowac sie jakie wymagania maja rosliny ktore chcesz kupic i porownac czy w swoim zbiorniku mozesz takie im zapewnic. Jesli nie to nawet najladniejszy egzemplarz rosliny nie przetrwa.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#4

Post autor: Krzysiek »

Z doświadczenia powiem - kup parę różnych zestawów od ludzi którzy mają same pozytywne komentarze z takich aukcji, daj szansę roślinom i będzie dobrze.

Kiedyś chciałem na gwałt dokupić więcej roślin i zestaw za 10zł odbierałem akurat u gościa w domu, to nie dość że fajnie się z nim pogadało to mi nawalił naprawdę dużo roślin, bo jak pisał na aukcji rzeczywiście zmieniał aranż :)

Innym razem kupiłem tonę glosi w jakiś sklepie zoo na allegro, to mimo że dostałem praktycznie 2 razy więcej niż w opisie aukcji, to cała padła po paru tygodniach (chociaż tu akurat moja wina była :P ).


W skrócie: rośliny z allegro to dobry pomysł wg mnie.
100l morskie
Awatar użytkownika

Autor
SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#5

Post autor: SunFireX »

Nie slyszalem jeszcze o roslinach w zelu, moglbys nieco napisac w tym temacie? Szukalem troche ale nie dowiedzialem sie nic konkretnego.

Akurat przygladam sobie jednemu ze sklepow, wiekszosc kometarzy jest pozytywna a z taka ilosci zieleni w tak malej cenie nie musialbym juz martwic sie o rosliny. Najwiekszym chyba problemem jest ten okres w ktorym rosliny maja przyjsc do klienta, w momencie gdy przesylka od nadania do odebrania osiaga powyzej 48 godzin moze byc ciezko. Juz raz zamowilem rosliny z pewnego sklepu, mimo tego ze zamowienie bylo calkiem pomylone, to z 6 duzych roslin przezyla mi tylko jedna, ktora w dodatku po przeniesieniu do drugiego zbiornika calkiem podumarla. To wydarzenie zrazilo mnie bardzo do kupowania czegokolwiek zywego do akwarium na odleglosc.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#6

Post autor: selenewolf »

Całe szczęście, że wyjaśniłaś... Ja sobie "rośliny w żelu" wyobrażałam jako jakiś niesłychany wynalazek rodem ze science-fiction - żel (np. w tubce) z zatopionymi w nim maleńkimi nasionkami, który wyciska się w akwarium na żwirek, czeka się trochę, on wsiąka i po paru dniach zaczynają z niego wyrastać maleńkie roślinki... :x

.
Awatar użytkownika

Autor
SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#7

Post autor: SunFireX »

selenewolf pisze:Całe szczęście, że wyjaśniłaś... Ja sobie "rośliny w żelu" wyobrażałam jako jakiś niesłychany wynalazek rodem ze science-fiction - żel (np. w tubce) z zatopionymi w nim maleńkimi nasionkami
Tak samo sobie to wyobrażałem, a okazuje sie że można zrobić holendra na żelu zamiast wodzie :|

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#8

Post autor: pkucaba »

Ale w żelu są tylko korzenie? Takie rośliny pochodzą z uprawy emersyjnej ? Kusi mnie żeby kupić żelu usg dodać nawozy i spróbować posadzić roślinki.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#9

Post autor: mimag »

wygląda to tak ze korzenie roślinki są w żelu reszta powyżej. Tak samo jak by posadzić ja w zbiorniku i tam gdzie jest podłoże to tu jest żel. To jest już bardzo popularna forma hodowli i sprzedaży roślin.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#10

Post autor: tompoz »

U mnie piękny mały heniek w żelu w tydzień zgnił po przesadzeniu na dno baniaka. :neutral:
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#11

Post autor: Bozi »

Daj jej trochę białka bo jest mięsożerna.
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#12

Post autor: Bozi »

Jakiś oczlik ;)
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#13

Post autor: Hornet »

Bozi, ona jest "mięsożerna" tylko wtedy gdy zaczyna brakować w wodzie azotanów... :mrgreen:
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#14

Post autor: mimag »

mega tansze tzn????
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#15

Post autor: mimag »

jesli faktycznie porcja zelowa byla taka duza to zdecydowanie oplaca sie. Ja widzialem w auchan na modlinskiej w sklepie zoologicznym na galerii rosliny w zelu i cena byla podobna kolo 15zł ale ilosc taka sama jak w koszykach standardowych.
100x40x50 JUWEL RIO 180

tim24
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 10, 2011 12:20 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#16

Post autor: tim24 »

Którego sprzedawcę roślin z allegro polecacie?

tim24
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 10, 2011 12:20 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rosliny z allegro

#17

Post autor: tim24 »

Dzięki za info, zobaczę co mają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”