240 Low - Cash :D

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

240 Low - Cash :D

#31

Post autor: mieciu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

No to nieźle
podobno są jakieś "lodówki" do wody, ale to ja nie pomogę

Autor
Medalik

240 Low - Cash :D

#32

Post autor: Medalik »

Coś o tym czytałem, czas zgłębić temat nieco bardziej. Chociaż innym rozsądnym rozwiązaniem byłaby zmiana zbiornika na większy i paletki :D One podobno lubią ciepłą wodę.

Autor
Medalik

240 Low - Cash :D

#33

Post autor: Medalik »

A mam do Was pytanko :)
W moim baniaku wyjątkowo pięknie rośnie nurzaniec, powiedziałbym, że aż zbyt pięknie. Pędy dorastają już spokojnie do 2 metrów. Wygląda to jak dla mnie cudownie i bajecznie ale... zawsze jest jakieś ale. Roślina wykłada mi się na niemal całej powierzchni akwarium tym samym zabiera światło. Pojawił się pomysł uformowania "warkocza" z zielska, a pytanie brzmi czy ktoś tego próbował.

Już kilka razy formowałem z nurzańca jakieś bliżej nieokreślone kępy i gniazdka. Teraz zastanawiam się czy jakby go związać cieniutką żyłką wędkarską i przymocować do jednej ze ścian akwarium to roślina nie będzie miała nic przeciwko.

Z góry mówię, że nurzańca nawet tych rozmiarów nie chcę usuwać bo podoba mi się niezmiernie i za wszelką cenę chcę go pozostawić w zbiorniku.

Autor
Medalik

Re: 240 Low - Cash :D

#34

Post autor: Medalik »

Trochę czasu minęło i szkiełko ciut zarosło.

Obrazek


W akwarium aktualnie jest 6 skalarów, 8 danio różowych i chyba też 8 bystrzyków poziomkowych amandy.

Zarówno danio jak i bystrzyki miały iść do wydania ale złapanie ich graniczy z cudem...dlatego będą pływać do końca swoich dni :evil:

A i problem nurzańca rozwiązany. Vallisneria została powiązana w warkocze dzięki czemu tworzy dziki gąszcz :D, a przy okazji nie kradnie światła całej reszcie.
ODPOWIEDZ